Ще три підозри колишнім посадовим особам Приватбанку ініціювала Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова. Сума збитків становить 8 млрд грн і заслуговує на відкриття кримінального провадження. Про це Ірина Венедіктова пише у власному акаунті на фейсбуку.
Три нові підозри колишнім менеджерам Приватбанку. Цього разу на 8 мільярдів
Кому підозри і за що
Підозри оголошено під відповідальність Генерального прокурора колишнім голові правління банку, заступнику голови правління — керівникові казначейства і начальнику департаменту міжбанківських операцій казначейства.
Ці особи, за словами Венедіктової, коли усвідомили у 2016 році, що контроль над коштами банку втрачено, прийняли рішення про незаконне списання грошових зобов'язань іноземних товариств перед банком і за рахунок коштів цього ж банку. Технічно керівництвом у такому разі було прийнято рішення про заміну боржника: замість вищезгаданих іноземних товариств віддавати борги Приватбанку мала пов'язана з банком фірма Claresholm Marketing LTD.
«Слідство має у своєму розпорядженні всі необхідні докази: від підписання документів минулими датами до внесення фіктивних даних у бухгалтерську документацію», — додала Генпрокурор.
Читайте також: Фігурант справи Приватбанку встиг переписати майно на цивільну дружину. Це майно заарештовано
«Участь інших осіб, причетних до цих та інших злочинів у рамках розслідування кримінальних проваджень з орбіти Приватбанку уважно досліджується відповідними правоохоронними органами. Будуть висновки — будуть нові звинувачення. Як і раніше, наше гасло не змінилось — ніякої політики, сухий кримінально-процесуальний прагматизм», — зауважує Ірина Венедіктова.
Раніше
У 2015 році НБУ за власною ініціативою здійснив перевірку 20-ти найбільших банків України, в тому числі найбільшого — Приватбанку. У ході зазначеної перевірки з'ясувалося, що «необхідна сума докапіталізації банку становить (на хвилиночку!) 113,1 млрд грн. Якщо коротко і не вдаючись у складні подробиці, основна і базова причина „захворюваності“ установи полягала в тому, що, на думку фахівців з НБУ, 90% кредитного портфеля перебувало під ризиком, бо ці кредити були видані особам, які тісно пов'язані з колишніми власниками банку», — підкреслила Венедіктова.
Читайте також: Колишніх СЕО і топ-менеджерів Приватбанку звинувачують у розтраті понад 136,89 мільйона
Крім зазначеного епізоду, детективи та прокурори вже повідомили ексголову правління про підозру у розтраті коштів Приватбанку шляхом протиправного нарахування і виплати
«Детективи та прокурори мають у своєму розпорядженні докази того, що рішення кредитного комітету від
Пізніше, 16.12.16, колишні власники банку звернулися з відповідним листом в офіційно установленому порядку до прем'єр-міністра України з проханням прийняти позитивне рішення силами КМУ про придбання акцій Приватбанку державою.
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.
Коментарі - 8
Это следует читать как «без доказательств, просто я так вижу»?
Прокурор это капитан Жеглов. «Я то думал, заела человека совесть, хочет грех с души снять, а ты опять за старое принялся, да ?»
Но у Жеглова была хорошая реплика. «Маэстро, вот это вот всё, заканчивай. Вот так!»
Или сроки исковой давности.
НАЙДУТ, КАК РАЗРУЛИТЬ ЗА ОПРЕДЕЛЕННЫЙ ОТКАТ.
Пусть бы считали, что в 2014—2015−2016 курс $$ к гривнe такой то.
и 8 млрд грн — это… N-количество $$$.
А в 2021 году… исходя из суммы в 20млрд но в $$$ эквиваленте на 2014-2016, переводили бы эту сумму в гривны на 2021 год… + % которые недополучил банк с 2014-2016 по 2021.
И было бы чётенько