Ось і пройшла перша декада березня на валютному ринку. Завдяки святкуванню 8 березня, а також досить спокійній обстановці як на валютному міжбанку, так і на ресурсному — особливих потрясінь за курсом не було. Швидше — була просто поточна діяльність без якихось великих сюрпризів. Але друга декада обіцяє бути більш активною і цікавою як за рахунок внутрішніх причин, так і по новинах на світових майданчиках.
Інтереси великих гравців і засідання ЄЦБ: куди піде курс долара і євро сьогодні
У світі сьогодні пройде оприлюднення рішень ЄЦБ щодо подальшої грошово-кредитної політики і потім через 45 хвилин — прес-конференція керівництва центрального банку Європи з відповідями на значну кількість незручних і навіть провокаційних питань економічних журналістів, а 17 березня — засідання ФРС США фактично з аналогічних проблем. Це обіцяє валютні ралі по парі євро / долар як сьогодні, так і в наступну середу на світових ринках і відіб'ється на курсі євро щодо гривні. Зароблять на цьому, як завжди — спекулянти.
Дивіться також: Криптовалютна лихоманка: чи підуть долар та золото на другий план і що буде з курсом найближчими днями
З внутрішніх чинників в цей четвер на поведінку учасників валютного ринку будуть впливати в основному курсові завдання та поведінка великих гравців, а також тих клієнтів, хто вичікує мінімальні котирування для купівлі валюти.
Саме цей відкладений попит вчора в середині дня підтягнув котирування долара вгору на здавалося би достатньо позитивному для гривні ринку. Якщо вони і сьогодні «злякаються» потенційного зростання курсу та вирішать купувати валюту — тиск на курс гривні різко зросте. Цим також обов'язково скористаються всі ті ж самі банки-спекулянти.
Якщо ж подібні побоювання частини клієнтів не спрацюють — то нас очікує досить спокійний день по долару і періодичні стрибки котирувань євро в моменти оголошення результатів рішень ЄЦБ і прес-конференції Крістін Лагард.
За прогнозами «Мінфіну» обсяг операцій 11 березня на міжбанку буде перебувати у межах до $ 170−190 млн максимум при здійсненні до 580 угод. Як і всі попередні дні — особливо нічого не зміниться в тактиці Нацбанку. Тільки при дуже істотних перекосах попиту і пропозиції на міжбанку можливо його поява з відповідною інтервенцією. Але швидше за все — це в четвер не знадобиться і ринок сам досягне компромісу по курсу між продавцями і покупцями.
Котирування міжбанку, за прогнозами «Мінфіну» 11 березня буде у межах: долар — коридор 27,60 — 27,85 грн, євро — коридор 32,75 — 33,35 грн з досить суттєвими коливаннями в середині і в другій половині сесії.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах:
Долар: коридор покупок і продажів 27,55 — 27,85 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній у межах до 20 коп, а в касах банків — до 25 коп.
Євро: в банках коридор 32,65 — 33,25 грн при спреді до 25−30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — у межах коридору 32,85 — 33,20 грн при спреді до 25 коп.
Як і вчора — у разі істотних коливань пари євро / долар на міжнародних майданчиках, і відповідно — різких змінах курсу євро щодо гривні на міжбанку — власники обмінників будуть періодично змінювати свої цінники за готівковим євро протягом дня і збільшувати спред між купівлею і продажем по цій валюті.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,45 — 27,70 грн і продаж 27,75 — 27,90 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,65 — 27,71 грн та продаж 27,73 — 27,80 грн.
Маєте бажання знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 14
Игра нервов, не хотят по низкому курсу продавать, а покупатели по высокому. Вчера была наглядная такая игра. Крос курс отразился на Евро, немного вырос за 33,10+.
На самом деле в последнее время рынок шатает в новом коридоре 27,70−27,75 и отклонения в несколько копеек от этих позиций. Но вцелом стабильно.
Евро поднялось к 1,197.
Доллар 27,75 +/- 5 коп. Думаю будет игра возле 27,75.
Евро 33,20 +/- 12 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/162842/
В целом, Вы правы. То, что обычно экономисты называют «соревнованием экономик», на деле является «сотрудничеством экономик».
:)
Некорректная фраза. Одни спекулянты заработают — другие потеряют. На самом деле заработают в основном институциональные инвесторы. Которые не отвлекаются на «шатания» цены внутри дня. :)
Фізичну різницю по коливаннях курсу відчуваємо, виключно, ми з Вами (реальний сектор економіки) своїми власними кишенями. А спекули ризикують лише втраченими, чи не використаними можливостями. Будь які коливання їм на руку, і чим більша амплітуда, тим їм і краще, і взагалі їм пофіг, який курс 28 чи 84, валютні бариги не розуміють, що таке ціноутворення на товарному рину і що таке конкурентно спроможність товару…
Все печально… Працюємо ми, а шакали завжди будуть наживатись…