Китайська Народна Республіка найшвидше за всі країни відновила свою економіку за пандемічних умов. Крім того, Піднебесна має на меті зростання економіки цьогоріч на понад 6%. Про це заявив прем'єр-міністр Китаю Лі Кецян на щорічному засіданні парламенту — найважливішій політичній події року в країні, пише mind.ua з посиланням на CNBC.
Пандемія допомагає Китаю досягнути економічного лідерства — зростання цьогоріч планується на рівні 6%
Які плани у КНР
Під час засідання прем'єр-міністр в цілому позитивно оцінив темпи відновлення економіки Китаю після пандемії, хоча й не приховував слабкі сторони — «перешкоди» для споживчих витрат, важкі умови для малого бізнесу і зростаючий тиск у підтримці стабільної зайнятості.
За словами Лі, протягом 2021 року Китай прагнутиме створити понад 11 млн нових робочих місць у містах, аби вийти на рівень безробіття близько 5,5%. Для порівняння: торік було створено 9 млн робочих місць.
Китай також планує підвищити приблизно на 3% індекс споживчих цін, що є показником інфляції.
Щодо міжнародної торгівлі, Лі зазначив, що країна «сприятиме розвитку взаємовигідних ділових відносин Китаю і США на основі рівності і взаємної поваги». Він не став вдаватися в подробиці, але сказав, що Китай працюватиме над прискоренням переговорів про вільну торгівлю з Японією і Південною Кореєю та невідкладно розгляне можливість приєднання до всеосяжної і прогресивної угоди про Транстихоокеанське партнерство.
Одним із головних завдань на 2021 рік, за словами прем'єр-міністра, влада КНР визначила посилення розвитку науки і технологій.
Читайте також: Пандемія допомогла людям накопичити $2,9 трильйона. Це прискорить відновлення світової економіки
Що прогнозували експерти
Аналітики раніше спрогнозували, що валовий внутрішній продукт Китаю може вирости на 8−9% в 2021 році. Вони вважають, що Китай має намір обігнати Сполучені Штати і стати найбільшою у світі економікою на кілька років раніше, ніж очікувалося, завдяки пандемії коронавірусу.
США повідомили, що ВВП у 2020 році скоротився на 2,3% - до $20,93 трлн в доларовому вираженні. Китай, навпаки, заявив, що його ВВП збільшився на 2,3% минулого року — до $14,7 трлн. Таким чином, економіка Китаю відстає від американської всього на $6,2 трлн порівняно з $7,1 трлн у 2019 році.
Читайте також: Чому приватним інвесторам варто придивитися до Китаю
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 2