Ціни на нафту зростають у понеділок, ринок на цьому тижні чекає нових рішень країн ОПЕК + щодо рівнів видобутку з квітня 2021 року. Про це пише «Інтерфакс» з посиланням на Bloomberg.
Ціни на нафту зростають напередодні зустрічі ОПЕК+
Що відомо про зустріч
Засідання ОПЕК+ на рівні міністрів держав пройде 4 березня. Йому передуватиме зустріч технічного комітету ОПЕК+ (2 березня) і міністерського моніторингового комітету (JMMC, 3 березня), де зазвичай напрацьовують рекомендації для всіх міністрів країн ОПЕК +.
Трейдери вважають, що ОПЕК + прийме рішення про нарощування видобутку, проте не впевнені в тому, наскільки різко вона може бути збільшене.
Читайте також: Ціна на нафту протягом 2021 року може злетіти до $100 — BofA
«Засідання ОПЕК+ дуже важливе», — сказав Майкл Маккарті, який відповідає за стратегію на нафтовому ринку в CMC Markets Asia Pacific. «Ринок може зберегти позитивний настрій в разі помірного нарощування видобутку ОПЕК +, тоді як велике збільшення погіршить його перспективи на найближче майбутнє», — цитує експерта агентство Bloomberg.
Торги на біржі
Вартість травневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures в понеділок склала $ 65,58 за барель, що на $ 1,16 (1,8%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів 26 лютого ці контракти подешевшали на $1,69 (2,6%) — до $64,42 за барель.
Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на квітень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу становила $62,5 за барель, що на $ 1 (1,63%) вище рівня на закриття ринку в п'ятницю. За підсумками попередньої сесії ці контракти подешевшали на $ 2,03 (3,2%) — до $ 61,5 за барель.
У лютому як Brent, так і WTI подорожчали приблизно на 18%.
Підтримка ринку
Підтримку нафтовому ринку в понеділок також надають зростаючі очікування швидкого прийняття нового пакету стимулів в США.
У минулі вихідні Палата представників американського Конгресу схвалила пакет заходів обсягом $1,9 трлн, запропонований раніше президентом країни Джо Байденом. Тепер законопроєкт буде направлений на розгляд Сенату.
Хочете знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.
Коментарі