У вівторок два основні чинники будуть впливати на настрої учасників валютного ринку, і відповідно — на курс. Ось вони:
Відшкодування ПДВ і аукціон Мінфіну з розміщення ОВДП: чи буде долар вище 28 гривень найближчим часом
1) Проведення аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП. Пропонуватимуться гривневі облігації на 168, 343,476,784 і 1183 дні з обмеженнями в 500 млн гривень на 168 днів, на 1,5 млрд гривень на 343 дні та на 2 млрд на 476 днів. Всі інші гривневі випуски — без обмежень за обсягом. А також чиновники запропонують доларові папери на суму $ 200 млн на 323 дні. З урахуванням того, що 24 лютого необхідно погасити облігацій попередніх випусків на 10,56 млрд гривень і відсотків по багатьом іншим ОВДП — мінфінівці будуть більш поступливими щодо дохідності по них. На це розраховують як місцеві фінансисти, так і іноземні інвестори.
Тому вже з учорашнього дня нерезиденти без зайвого шуму і залучення додаткової уваги готуються до аукціону і накопичують гривню.
Дивіться також: МВФ та Україна: трагедія чи комедія, що буде з курсом і валютними депозитами
Крім цього, чиновники дуже сподіваються на те, що сьогодні багато власників ОВДП, які гасяться завтра — перевкладуть свої кошти у нові папери, так як розрахунки і за сьогоднішнім аукціону і по погашенням старих облігацій пройдуть одним днем — завтра. Як мінімум, по тому пакету, який є у держбанків — Мінфін України на це дуже розраховує. Значні фінансові потоки у вівторок і середу, пов'язані з аукціоном і погашенням ОВДП будуть істотно впливати і на валютний, і на ресурсний ринки.
2) Господарська діяльність підприємств перед кінцем місяця і період відшкодування ПДВ експортерам. Наближення звітної дати активізує всіх клієнтів по закриттю своїх зобов'язань у гривні та у валюті, що додасть статистики міжбанку. За нашими розрахунками, у вівторок обсяг операцій на торгах буде у межах до $ 190−200 млн при укладанні до 600 угод. Крім цього, ще залишилися боржники по сплаті податків, що змушує їх активно гасити прострочені суми державі, щоб скоротити розмір штрафів і пені. Частина з них продає надходження валютної виручки, щоб розрахуватися з бюджетом.
З іншого боку, бізнесу стали надходити невеликими траншами основні суми відшкодувань ПДВ, що скорочує інтерес експортерів до продажу валюти і зіграє проти гривні. Новини від Держказначейства про суми перерахувань таких відшкодувань ПДВ клієнтам — здатні серйозно впливати на поведінку компаній в перебігу сесії. І навіть періодично змінювати курсовий тренд. НБУ продовжить спроби залишатися осторонь і не виходити на міжбанк з інтервенціями. Але якщо почнуться активні перекоси між попитом і пропозицією, що часто буває як в період аукціонів Мінфіну з ОВДП, так і в період виплат відшкодувань ПДВ — ми побачимо Нацбанк на ринку. Спроби тестування рівня в 28 гривень за долар як спекулянтами, так і окремими великими продавцями валюти — продовжаться і сьогодні. Більш того, ми переконані, що найближчим часом котирування долара закріпляться вище тієї позначки.
Котирування міжбанку, за прогнозами «Мінфіну» 23 лютого будуть у межах: долар — коридор 27,75 — 28,05 грн, євро — коридор 33,70- 34,10 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах:
Долар: коридор покупок і продажів 27,80 — 28,10 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній до 20 коп, а в касах банків — до 25 коп.
Євро: в банках коридор 33,40 — 34,15 грн при спреді до 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — у межах коридору 33,60 — 34,05 грн при спреді до 25 коп.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,65 — 27,84 грн і продаж 27,95 — 28,10 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,80 — 27,87 грн та продаж 27,90 — 27,98 грн.
Маєте бажання знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 16
как по мне, учитывая качели последних дней, вполне адекватный,
если его сузить и промазать, будет много вони))
из 15 переложить в короткие можно только 4…
понятно что это посыл в длинные, но вот пойдут ли куда послали…
>С другой стороны, бизнесу стали поступать небольшими траншами основные суммы возмещений НДС
а больших там и не ожидается, биз в дауне.
По ПДВ пока 330 млн. грн вчера налили, что смешно, оттягивают, возможно сегодня инфо после обеда появится. По ОВГЗ то что запланировано не перекрывает то что нужно выплатить в среду вечером, не ясно пока куда эти деньги пойдут, просто будут ждать своего времени для новых ОВГЗ или валюта, но это должны быть нерезов деньги.
Пока ясно одно, гривна уверенно держится, гривны как и ранее маловато, это и не дает курсу пойти вверх. Валюты много как и ранее, одна беда — она в резервы не идет.
Евро взяло хорошо 1,2175, сейчас возле 1,215, но так 34,00 и не пробило.
Доллар 27,89 +/- 5 коп. Подняться выше 27,95 нет сил пока, или НДС большой должен пойти или в четверг выйти гривна от ОВГЗ и перевод в валюту.
Евро 33,85 +/- 12 коп, скорее откат к 33,75−33,80.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/162842/
а вот чтоб перевести ее в бакс и купить валютные овгз… времени будет считанные часы, и перекупщики конечно на эти часы постараются помочь с курсом.
поэтому думаю что пойти в валютные овгз рискнут только те банки у которых достаточный валютный резерв для таких игр. но и им после получения гривны нужно будет восполнять этот резерв.
есть конечно надежда и на нерезов, они могут взять лярда 2 длинных в гривне и немного в баксе, но не стоит забывать, что большую часть этой суммы они получат в виде выплаты процентов по своим длинным бумагам в среду.
с одной стороны нбу нужно печатать гривну, а самый простой способ сделать это — рефинанс, что мы и видели на позапрошлой неделе.
с другой, такое вливание сейчас, может очень дурно повлиять на курс. думаю нбу это отлично понимает и отложит его хоть на недельку или сильно урежет сумму.
Форекс на 27,93. Не только Сити купил 10 млн., но покупает УкрСибБанк и КредитАгриколь по немного.
Интересно, это они заранее для вывода дивидендов или крупные импортеры или хотят в валют. ОВГЗ или среди их есть Клиенты, которые будут на выход в валюту.
Догадки…
Крипта последние 2 дня валится. На неё конечно тоже всем пофиг, но может начаться тоже самое на других рынках. Например, на рынке металлов — тогда весело будет.
Полагаю это дивиденды и похоже с погашения они зайдут часть в новые бумаги, а часть тоже выведут и на фоне захода ндс цель 28.2 смотрится реально