Національний банк України приєднався до Глобальної мережі фінансових інновацій (Global financial innovation network, GFIN). Це дасть можливість центробанку підвищити рівень проникнення інновацій до фінансового сектору та сприятиме реалізації завдань Стратегії розвитку фінтеху в Україні до 2025 року, повідомляє пресслужба Нацбанку.
Національний банк приєднався до Глобальної мережі фінансових інновацій
Які можливості матиме центробанк
«Національний банк активно працює над створенням в Україні повноцінної фінтех-екосистеми з інноваційними фінансовими сервісами та доступними цифровими послугами. Її створення передбачає сталий розвиток інновацій, посилення конкуренції на фінансовому ринку, перехід до сashless economy, а також підвищення фінансової грамотності споживачів та бізнесу», — підкреслив директор департаменту стратегії та розвитку НБУ Арсен Макарчук.
Читайте також: Олексій Шабан назвав ключові вектори розвитку платіжної інфраструктури Нацбанку
Членство в мережі GFIN надасть Нацбанку такі переваги:
- залученість до обміну досвідом, інформацією та аналітичними звітами між регуляторами різних країн;
- експертна допомога у побудові регуляторної «пісочниці» відповідно до кращих світових практик;
- вивчення інноваційних рішень для повноцінного розуміння ймовірних ризиків, сучасних підходів та методології регулювання фінтех-ринку.
Якою є основна мета GFIN
Основна місія Глобальної мережі фінансових інновацій:
- сприяння співпраці та обміну досвідом з питань інновацій між фінансовими регуляторами;
- поліпшення співробітництва у сфері фінтеху між регуляторами і бізнесом.
Наразі Національний банк тільки-но розпочав приєднуватися до міжнародної фінтех-спільноти і взаємодіяти з іншими регуляторами цього інноваційного ринку.
«Ми сподіваємося на подальші успішні кроки у напрямі ефективного розвитку фінтеху завдяки участі у Глобальній мережі фінансових інновацій. Адже цей міжнародний інформаційний хаб регуляторів та центробанків опікується розвитком Finteсh, RegTech, SupTech та іншими інноваціями, що підвищують захищеність, безпеку і доступність фінансових послуг, а також рівень комунікацій між регуляторами та учасниками цього ринку», — пояснив начальник управління європейської інтеграції та міжнародних програм НБУ Володимир Кучин.
Читайте також: «Подарунок» для фінтех-ринку. НБУ планує запустити регуляторну «пісочницю»
Довідково
- Глобальну мережу фінансових інновацій (GFIN) офіційно засновано у січні 2019 року як об'єднання регуляторів фінансових ринків та приватних компаній, що працюють у сфері фінтех.
- Це мережа з понад 60 організацій, метою яких є розвиток фінансових інновацій для підвищення рівня задоволення потреб споживачів. Об'єднання прагне забезпечити можливості для ефективної взаємодії фінтех-компаній з регуляторами, а також створення умов для масштабування інновацій на міжнародному рівні.
Коментарі