Про це повідомив головний радник генерального директора Світової організації торгівлі (СОТ) Тім Йенд на форумі «Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді», пише Укрінформ.
Обсяги світової торгівлі впали через пандемію на 32% — СОТ
Вплив пандемії
«Пандемія коронавірусу серйозно, драматично вплинула на світову економіку і торгівлю. Очевидно, що ці сфери нині є дуже нестабільними. Але з точки зору глобальної торгівлі можна сказати, що вона скоротилася на 32%», — зазначив експерт.
За аналізом СОТ, у другій половині 2020 року спостерігаються тенденції до поліпшення ситуації у глобальній торгівлі.
Йенд акцентував увагу на важливості світової торгівлі як інструменту виходу з економічної кризи, спричиненої пандемією covid-19, що також повинен стимулювати поширення вакцин у світі.
Читайте також: Голова МВФ заговорила про збільшення фінансових ресурсів для постраждалих країн
Економічні проблеми
На думку французького президента Емануеля Макрона, економіка майбутнього не може розвиватися без урахування цінності людського життя, а капіталістична модель економіка вже винищила себе.
«Головним уроком пандемії стало те, що ми повинні цінувати і берегти життя людей. Період пандемії став періодом вразливості людства, але ми повинні враховувати наш важкий досвід у майбутньому. Все, що відбувається навколо, активно змінює людське суспільство. Тепер ми зрозуміли, що людство вразливе до пандемії та екологічних проблем», — зазначив Макрон.
Читайте також: Капіталістична модель економіки вже не працює — Макрон
Щоб оговтатися від економічного удару пандемії, мільярдам найбідніших людей світу може знадобитися понад десяти років, у той час як 1000 найбагатших людей світу окуплять свої збитки від covid-19 всього за дев'ять місяців. Таких висновків дійшли аналітики компанії Oxfam, результати дослідження якої опубліковані на сайті Всесвітнього економічного форуму.
Особливості ринку праці у 2020 році
За даними СОТ, 71% втрат зайнятості (81 млн людей) стався у формі не безробіття, а бездіяльності: люди залишили ринок праці, оскільки не змогли працювати з різних причин, можливо, через локдауни, карантинні обмеження.
Втрати робочого часу у всьому світі в 2020 році порівняно з 4-м кварталом 2019 року, %
Такі втрати пояснюються ще й скороченням робочого часу тих, хто працює за наймом, або безпрецедентним скороченням робочих місць, що охопило 114 млн людей в усьому світі.
Внаслідок цього сукупні доходи працівників у світі скоротились на 8,3% - на $3,7 трлн, що становить 4,4% глобального ВВП.
Раніше
- СОТ прогнозує, що обсяг світової торгівлі збільшиться на 7,2% у 2021 році за порівнянням із показником 2020 року. «Це все ще нам менше, чим 21,3% роста, прогнозуємо перед початком пандемії», — вказує СОТ.
- МОП передбачала, що криза в економіці та на ринку праці через пандемію covid-19 може призвести до зростання безробіття майже на 25 млн людей у всьому світі. Втрати доходів працівників до кінця 2020 року оцінювалися в розмірі від $860 млрд до $3,4 трлн.
Страхування від COVID-19. Виплата до 50 тисяч гривень
За даними інтерактивного ресурсу Worldometer, у світі станом на день 9 лютого зафіксовано понад 107 млн випадків зараження коронавірусом, зокрема 2 338 469 — летальних; одужали 78 962 895 осіб.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі - 1