Ситуація з поширенням коронавірусної хвороби covid-19 в Україні дозволяє повернутися до адаптивного карантину, вважає прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Про це він заявив 3 лютого на засіданні уряду.
Шмигаль: Україна повернеться до адаптивного карантину
«Епідемічна ситуація дозволяє повернутися до моделі адаптивного карантину, коли в регіонах будуть встановлюватися різні рівні епідеміологічної небезпеки — зелений, жовтий, помаранчевий або червоний. Найближчими днями уряд прийме відповідне рішення», — сказав Шмигаль.
Водночас він попросив Міністерство охорони здоров’я «активно прокомунікувати» зміни, щоб внести ясність щодо критеріїв визначення «кольору» регіонів.
Страхування від COVID-19. Виплата до 50 тисяч гривень
Про наслідки січневого локдауну
«В Україні наразі спостерігається контрольована і стабільна ситуація щодо поширення коронавірусу. Посилений карантин був дійсно ефективним інструментом, який знизив навантаження на медичну систему та сприяв розірванню ланцюга захворюваності», — заявив Шмигаль.
За його словами, наразі лікарні забезпечені всім необхідним і там зараз перебуває до 18,3 тисяч госпіталізованих, тоді як у грудні в медичних закладах перебувало понад 28 тисяч людей із діагнозом чи підозрою на covid-19.
Карантин
У березні-квітні 2020 року в Україні діяв локдаун, влітку діяв адаптивний карантин по зонах, у листопаді влада запроваджувала «карантин вихідного дня» на три вікенди (з 14 до 30 листопада), а в січні 2021 року — посилений карантин на 17 днів (із 8 до 24 січня включно).
Адаптивний карантин — означає, що в разі загострення епідеміологічної ситуації в окремих регіонах, обмежувальні заходи буде посилено саме там, а не по всій країні.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».
Коментарі - 3