Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт № 3959−1 про внесення змін до адміністративного і кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки. Про це повідомляється на сайті Ради.
У Раді визначилися, які функції виконуватиме Бюро економічної безпеки
Що пропонує законопроєкт
Законопроєкт вносить зміни у Кодекс про адмінпорушення:
-
визначається відповідальність працівників Бюро економічної безпеки, які мають спеціальні звання, за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами;
-
передбачається адміністративна відповідальність за незаконне використання найменування та ознак належності до Бюро економічної безпеки
Читайте також: Верховна Рада ліквідувала податкову міліцію і створила Бюро економічної безпеки
Шахрайство з податком
«У Кримінальному кодексі вводиться відповідальність за шахрайство з податком на додану вартість, як окремий вид кримінального правопорушення, розслідування якого віднесено до компетенції Бюро економічної безпеки України.
Визначення окремого складу злочину щодо шахрайства з податком на додану вартість надасть можливість задля ефективного розслідування фактів розкрадання або заволодіння бюджетними коштами у вигляді податку на додану вартість, а також дозволить уникати суперечності між правоохоронними органами під час визначення складів злочинів за статтею 191 ККУ", — йдеться у повідомленні.
Також у Кримінальному процесуальному кодексі визначається основна та додаткова підслідність Бюро економічної безпеки України.
Крім цього, за оперативними підрозділами БЕБ закріплюються повноваження здійснення негласних слідчих (розшукових) дій. Також пропонуються інші зміни для належного досудового розслідування кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності БЕБ.
Передісторія
Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт № 3087-д «Про Бюро економічної безпеки», створення правоохоронного органу, який займатиметься кримінальними порушенням у сфері економіки та ліквідує податкову міліцію.
Створення Бюро економічної безпеки (або аналогічного органу) замість існуючої Податкової міліції до кінця 2020 року було одним із зобов’язань України перед МВФ.
Коментарі - 2
Чтоб тоталитарный СССР показался потом раем и островом свободы на фоне демократической Украины.