У 2020 році через СЕП було здійснено 385 млн початкових платежів на суму майже 45 трлн грн, що більше на 38% ніж у 2019 році (384 млн початкових платежів на суму майже 33 трлн грн відповідно). Про це повідомила пресслужба Нацбанку.
Торік сума платежів через СЕП зросла майже на 40% і становила близько 45 трильйонів
Ключові цифри
У середньому за день у СЕП протягом минулого року оброблялося близько 1,5 млн початкових платежів на суму 178 млрд грн. Водночас потенційно система здатна обробляти упродовж одного банківського дня практично у 10 разів більше платежів, ніж теперішні обсяги.
Переважна більшість початкових платежів торік надіслали до системи українські банки та їх філії - 94% від загальної кількості платежів.
Нагадаємо
З серпня 2020 року СЕП запрацювала в режимі 23/7. Це стало першим етапом для майбутнього переходу системи на цілодобовий режим роботи.
Перехід СЕП на режим роботи 24/7 планується реалізувати в межах модернізації системи разом з її переходом на міжнародний стандарт ISO 20022.
Зокрема, у 2021 році регулятор планує активно працювати над цим проєктом, мета якого — осучаснення фінансової інфраструктури України відповідно до світових тенденцій та вимог часу й бізнесу, а також підвищення конкурентоспроможності нашої країни та її інтеграція зі світовими ринками.
Читайте також: СЕП 23/7. НБУ дозволив банкам проводити платежі вночі
Довідково
Система електронних платежів Національного банку (СЕП) — державна банківська платіжна система, що забезпечує проведення міжбанківського переказу через рахунки, відкриті в Національному банку України.
Національний банк України є платіжною організацією та розрахунковим банком системи. Це єдина системно важлива платіжна система в Україні. Вона забезпечує здійснення 96% міжбанківських переказів коштів у національній валюті в межах України.
Коментарі - 1
Система работает, а банки нет. Это примерно как телефонная связь: АТС то пашет круглосуточно, а позвонить с офис банка можно лишь с 9 до 17:00.