Верховна Рада ухвалила рішення щодо виділення з держбюджету 1,4 млрд грн для українців, які використовують електрику для опалення. Про це повідомив у власному телеграм-каналі прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Ухвалено закон про монетизацію компенсацій за використання електроопалення
За словами голови уряду Дениса Шмигаля, відшкодування витрат передбачається з бюджетної статті виплат пільг і субсидій, на які закладено 36,6 млрд грн. За прогнозними розрахунками прем'єра, цих коштів вистачає для забезпечення всіх пільг і субсидій, необхідних у поточному році.
Кому будуть виплачуватися компенсації
Компенсації виплачуватимуться людям, домівки яких обладнані електроопалювальними установками та в яких будинки не газифіковані або не мають централізованого теплопостачання.
Також компенсації будуть виплачені багатодітним, прийомним сім'ям і дитячим будинкам сімейного типу.
Читайте також: Підвищена комуналка та менше грошей на субсидії: що нам приніс 2021 рік
Що передувало
Рішення по законопроєкту № 4672 було ухвалено після скасування Кабінетом Міністрів пільгової ціни на електроенергію для населення у 90 копійок за перші 100 кВт-год з січня 2021 року і встановлення її на рівні 1,68 грн за кВт-год.
Крім того, було скасовано пільгу у 90 копійок за перші 3000 кВт-год при використанні електрики для опалення. Тариф 1,68 грн/кВт діяв уже для всього обсягу вживаної електроенергії.
Читайте також: Споживачі з електроопаленням незабаром отримають компенсації — Шмигаль
З 1 січня 2021 року в Україні діє нова ціна на газ, яку запропонували постачальники у межах відкриття конкурентного ринку газу — від 6,99 до 10,8 грн/кубометр. При цьому мінімальна ціна перевищувала грудневу ціну на 11%, а максимальна — на 20,5%.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), з січня 2021 року підвищила тарифи на послуги 43 газорозподільних компаній в середньому в 1,6 раза.
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 1