Україна на сьогодні посідає 120 місце з розвитку фінансовго ринку серед 125 країн. Про це заявив голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв, передає «Укрінформ».
Україна посідає 120-е місце з розвитку фінансового ринку — голова НКЦПФР
Розвиток фінринку
«На сьогодні Україна посідає 120 місце серед 125 країн щодо розвитку фінансового ринку. Наше законодавство дуже суттєво відстає. Ми отримали гарний шанс, підписавши Європейську асоціацію, і на сьогодні ми маємо чіткий вектор розвитку і наближення нашого фінансового права до ЄС», — зазначив Хромаєв.
Читайте також: Голова НКЦПФР: «Навіть дрібний інвестор має знати, що закон його захищає»
За його словами, за останні 18 місяців Україна «зробила найпотужніший крок»: прийняли закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» (т.зв. закон про «спліт»), закон про деривативи.
Проте, як відзначив Хромаєв, залишаються законопроєкти, які варто ухвалити, щоб фінансовий ринок мав належну законодавчу базу.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що 20 січня, на засіданні Уряду було представлено проєкт меморандуму, в якому закладено бачення розвитку фондового ринку в Україні. Одним з ключових кроків розбудови цього ринку прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав відкриття Українського міжнародного фінансового центру (УМФЦ), що може розпочати роботу у 2023 році.
Читайте також: Фондовий ринок починає новий етап. «Українська біржа» провела перші угоди РЕПО з контролем ризиків
Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв зазначив, що новий фінансовий центр базуватиметься на п’яти установах:
- консультаційна рада,
- бюро зв’язків з інвесторами,
- арбітражний центр,
- універсальна біржа,
- фінансово-інфраструктурний холдинг.
На думку Хромаєва, реалізація проєкту щодо запуску УМФЦ надасть можливість прискорити економічне зростання та поліпшити загальний добробут населення.
Читайте також: Запуск фондового ринку в Україні займе три роки — Шмигаль
Коментарі - 7
П.С. аж зацікавився, які там зараз у неї результати і прозрів. за даними вікіпедї чистий прибуток біржі склав 800тис гривень рядовий айтішнік заробляє більше в рік (це по 67тис грн в місяць) а тут ціла біржа
Пик его развития пришелся на 2011, а дальше его долго и целенаправленно уничтожали.
Выдыхайте, в Украине нет фондового рынка.