Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко в ефірі каналу «Прямий» повідомив, що відтепер програмою «Доступні кредити: 5−7-9%» може користуватися й середній бізнес. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки у фейсбуці.
З початку 2021 року кредити за програмою «5-7-9%» доступні й середньому бізнесу
Що змінилося
Петрашко також повідомив, що наприкінці 2020 року програма «5−7-9%» була ще більше вдосконалена під потреби бізнесу. Зокрема, було підвищено максимальний рівень річного доходу до еквіваленту 20 млн євро.
«Ми практично пішли ще й в середній бізнес. Ми ввели градальну систему: для більших підприємств — менший відсоток, для менших підприємств — трохи більший відсоток, який може компенсуватися», — сказав Петрашко.
Міністр уточнив, які зміни відбулися у 2021 році:
- Лібералізовано умови кредитів: строк кредиту на фінансування оборотного капіталу збільшився до 3 років; відстрочка платежу щодо повернення кредиту може становити до 12 місяців; зменшується перший внесок в реалізації інвестиційного проєкту (10% для діючого бізнесу та 15% - для стартапів).
- Пом’якшено умови для рефінансування кредитів: тепер підприємцям достатньо зберегти 50% фонду оплати праці і 50% персоналу (станом на 1 березня 2020 року).
- Для кредитів на фінансування обігового капіталу встановлено компенсацію процентів до 0% річних на період карантину та обмежувальних заходів, а після їх скасування продовжується їх компенсація на рівні 3% річних.
- Для кредитів рефінансування встановлюється компенсація процентів до 3% річних після 31 березня 2021 року.
- Врегульовано можливість поєднання державної підтримки за програмою «Доступні кредити 5−7-9%» з державною підтримкою, яка може надаватися місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування на підставі регіональних та місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва за рахунок місцевих ресурсів.
Читайте також: Кабмін ухвалив чергові зміни до держпрограми «Доступні кредити 5−7-9%»
Що відбулося у січні'2021
Станом на 01.11.21, тобто у тижні, які традиційно вважаються не дуже активними, за програмою «Доступні кредити 5−7-9%» було видано 103 кредити загальною сумою 338,2 млн грн.
З цієї суми заявки на рефінансування під 0% становлять 201,96 млн грн, поповнення обігового капіталу — 114,14 млн грн, інвестиційні кредити — 22,15 млн грн.
Загалом станом на 6 січня 2021 року за програмою видано 7 678 кредитів на загальну суму 17,789 млрд грн: 55% - у галузі сільського господарства; 18% - у торгівлі та виробництві, 15% - у промисловій переробці.
Лідерами за сумами укладених договорів є Львівська (8%), Харківська (8%) та Київська (7%) області.
Де можна одержати кредити
Нагадаємо, Фонд розвитку підприємництва уклав угоди про співробітництво вже з 23-ма банками:
- Ощадбанк
- Укргазбанк
- Приватбанк
- Укрексімбанк
- Банк Львів
- ПУМБ
- Банк Альянс
- Кредобанк
- Банк Восток
- Райффайзен Банк Аваль
- Таскомбанк
- Альфа-банк
- Банк Глобус
- Мегабанк
- Полікомбанк
- Креді Агріколь Банк
- ОТП Банк
- Кредитвест
- Агропросперіс
- Акордбанк
- Прокредит Банк
- Банк Український капітал
- МТБ Банк
Що передувало
В Україні 1 лютого 2020 року стартувала затверджена урядом програма «Доступні кредити 5−7-9%». Надання трьох можливих ставок за кредитами — 5%, 7% або 9% - залежить від розміру бізнесу та терміну його діяльності.
У квітні Кабінет Міністрів розширив державну програму «Доступні кредити 5−7-9%» на бізнес із річним доходом у 100 млн грн, тоді як раніше ця сума обмежувалася 50 млн грн. Також урядом було збільшено максимальну суму кредиту за програмою з 2 млн грн до 3 млн грн.
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.
Коментарі - 1