Кращі результати в боротьбі з covid-19 продемонстрували азіатські країни, які зуміли обмежити поширення захворювання. Також несподівану ефективність продемонстрували деякі країни Африки. Портал mint склав рейтинг держав, які краще за всіх боролися з коронавірусом.
Від Тайваню до Ліберії. Які країни найбільш ефективно протистояли коронавірусу
Кращий на ранньому етапі: Тайвань. Один зареєстрований випадок смерті від covid-19 на 3,4 млн осіб. Країна швидко припинила перельоти з Китаю, організувала карантин і підтримку для мандрівників, ввела обов'язкове носіння масок.
Найбільш досвідчена: Ліберія. Одна смерть на 55 040 чоловік. Сильно постраждавши від епідемії Ебола в 2014 році, країна стала однією з перших країн, які почали скринінг на covid-19 в аеропортах і вели інші заходи контролю: швидке тестування, повне відстеження контактів і карантин.
Спростувала всі очікування: Нова Зеландія. Один випадок смерті на 204 360 осіб. Початкові прогнози віщували сильний сплеск захворювання на островах. Але в лютому країна приступила до реалізації плану по боротьбі з пандемією, включаючи підготовку лікарень та введення політики прикордонного контролю, а в березні почала жорсткий карантин. До червня пандемія в Новій Зеландії була оголошена завершеною, а всі більш пізні випадки були від іноземних мандрівників, яких переміщали на двотижневий карантин після прибуття.
Кращі результати тестів: Південна Корея. Один випадок смерті на 63 290 осіб. Коли стало зрозуміло, що люди, які не мають симптомів, можуть поширювати вірус, країна провела раннє і агресивне тестування, ввела відстеження контактів і карантин.
Кращі умови карантину: Гонконг. Один випадок смерті на 54 810 чоловік. У Гонконзі дуже висока щільність населення, але зберігається низький рівень захворюваності за рахунок створення обов'язкових протоколів ізоляції, карантинних центрів для людей з вірусом і тих, хто вступав з ними в тісний контакт.
Краща в інформуванні: Фінляндія. Один випадок смерті на 10 510 осіб. Фінляндія, завдяки своїй високій медіаграмотності, змогла навчити людей тому, як боротися з неправдивою інформацією щодо вірусу, поширюючи інформацію в соціальних мережах і на цифрових платформах.
Читайте також: 8 тисяч кожному. Прем'єр-міністр розповів, скільки українців звернулися за допомогою
В Україні станом на 10 січня covid-19 з початку пандемії виявлено у 1,11 млн осіб. За минулий день коронавірус підтвердили у 5292 осіб. Детальніше про поширення захворювання в Україні та світі можна дізнатись за посиланням.
Коментарі - 2
Ну так они и не противостояли))