У 2021 році Нацбанк запланував провести виїзні перевірки з питань фінансового моніторингу, дотримання вимог валютного та санкційного законодавства у 17 банках та 32 небанківських установах. Про це повідомляється на сайті регулятора.
НБУ перевірить, як 17 банків виконують вимоги фінмоніторингу
Перевірки цього року заплановані у наступних банках:
- І квартал —Альпарі Банк, Перший Інвестиційний Банк;
- II квартал — А-Банк, Банк Січ, Ощадбанк, Банк ¾, Мегабанк;
- III квартал — Сбербанк, Банк Восток, Конкорд, Український банк реконструкції та розвитку, Індустріалбанк;
- IV квартал — Земельний капітал, МТБ Банк, РВС Банк, Укрбудінвестбанк, Універсал Банк.
Як пояснює регулятор, річний план виїзних перевірок складено на підставі ризик-орієнтованого підходу за результатами проведеної оцінки ризиків діяльності установ.
Які небанківські установи перевірятимуть
Перевірки заплановані не лише у банках, але й у небанківських установах. Нацбанк оприлюднив такий план перевірок у них:
- I квартал -фінансова компанія Елаєнс, страхові компанії Прем'єр Гарант Профі, Варта, СККО-Медсервіс, Фінекс;
- II квартал — Укрпошта, фінансові компанії Фрейзер, Фалькон, Інвест-Сервіс, Артфін, Конгур, страхові компанії Альянс, Страховий Будинок, Граніт;
- III квартал — Свіфт Гарант, Лаврін фінанс, Пост Фінанс, ломбард Донкредит, фінансові компанії Актівітіс, Маре, Омега груп, Фінхелпфарм, кредитна спілка Громада;
- IV квартал — Є-Пей, Центр розвитку ринків фінансових послуг, Ай Ті Ломбард, Сіті трейд компані, Альфа-лізинг Україна, Улф-Фінанс, ломбард Гроші тут, кредитна спілка Експрес кредит юніон, фінансові компанії Система, Октава фінанс, Інтерлізинг.
Інші перевірки
Як повідомляв «Мінфін», Нацбанк в 2021 році запланував проведення інспекційних перевірок у 43 банках, частка яких становить 87% активів банківської системи, і у 32 небанківських фінансових установах.
Читайте також: Що чекає на банки та їх клієнтів у 2021 році
Ризик-орієнтований підхід враховує приналежність банку до певної категорії з урахуванням його розміру в банківській системі, характеру та складності операцій, рівня ризиків, притаманних його діяльності, а також на підставі визначеної загальної оцінки SREP (Supervisory Review and Evaluation Process).
Коментарі