Україна до кінця 2020 року здійснить зовнішнє запозичення шляхом залучення короткострокового кредиту від Deutsche Bank на суму до $ 350 млн. Про це йдеться в постанові Кабміну.
Україна до кінця року отримає кредит від Deutsche Bank до $350 мільйонів
Що відомо про кредит
Уряд затвердив умови запозичення і доручив Мінфіну передбачати під час складання проекту держбюджету на відповідний рік кошти для погашення та обслуговування позик.
Кредит залучається за ставкою до трьох місяців LIBOR(Лондонська міжбанківська ставка пропозиції) + маржа 5,75% річних.
Читайте також: Мінфін у грудні продав ОВДП на більш ніж 73 мільярда
Остаточне погашення кредиту здійснюється через шість місяців після дати отримання кредитних коштів відповідно до умов кредитного договору.
«Дострокове погашення кредиту здійснюється у випадках, передбачених кредитним договором, зокрема: у разі зміни ринкової ціни ОВДП України на умовах, визначених кредитним договором; в разі здійснення додаткового або нового випуску ОВДП України на умовах, визначених кредитним договором», — йдеться в документі .
Передісторія
Міністерство фінансів на аукціоні 22 грудня залучило до бюджету 22,2 млрд грн за курсом НБУ від розміщення облігацій внутрішньої державної позики.
Читайте також: Стало відомо, хто та скільки купив ОВДП на рекордному аукціоні
Як писав «Мінфін», Міністерство фінансів на аукціоні 15 грудня залучило до бюджету 51,439 млрд грн від розміщення облігацій внутрішньої державної позики. Цей аукціон був рекордним в історії і допоміг закрити проблемні питання, пов'язані з бюджетом 2020 року.
Коментарі - 10
www.youtube.com/watch?v=no2a84kcVGc&feature=youtu.be
Подписывайтесь на youtube-канал «Минфин»,
оставляйте комментарии под новым видео и
присоединяйся к челенджу #добіса2020. Детали по ссылке dobisa2020.com.ua
В середине декабря Bloomberg сообщил о том, что объем облигаций с отрицательной доходностью достиг рекордных $ 18 трлн. Несколькими днями ранее доходность 10-летних облигаций Испании впервые в истории опустилась ниже нуля. Таким образом, Испания догнала Португалию и стала новым членом клуба стран, которым инвесторы платят за право одолжить им деньги. По данным агентства, сегодня уже 27% всех мировых облигаций инвестиционного уровня торгуются с доходностью ниже нуля. Впрочем, благодаря масштабной коронавирусной эмиссии долга последних месяцев, этот показатель не дотягивает до рекордных 30%, достигнутых в прошлом году.» www.profinance.ru/news/2020/12/23/c0h1-obligatsii-bolshe-ne-mogut-predlozhit-investoram-nichego-interesnogo.html
Аналитики Дойче Банка наверное довольны сотрудничеством с Украиной …
Нет такого, что Испания эмитирует под минус 2% годовых, а наши под +5%. Зрада есть, но она немного в другом.
Отнимите годовую гривневую инфляцию, добавьте рисковость наших бумаг с кредитным рейтингом B, а также возможность девальвации нац. валюты на 5% за год. После этих вычислений вполне вероятно, что при негативном сценарии потенциальная доходность получится ниже, чем по US treasury bonds.
Кстати можно поступить проще и сделать ужасные выводы просто сравнив доходность по депозитам в евро и гривне в каком-нибудь отечественном банке) Цифры где-то так же на порядок будут отличаться.