Президент Володимир Зеленський підписав закон про лібералізацію застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям за скаргами про порушення порядку проведення розрахункових операцій № 1017-IX. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
Зеленський підписав відстрочку застосування касових апаратів ФОПами
Що передбачає закон
Закон визначає граничні обсяги доходів, неперевищення яких є однією з умов застосування суб'єктами спрощеної системи оподаткування відповідних груп платників єдиного податку, враховуючи встановлені законом розміри мінімальної зарплати, що дозволить враховувати при реалізації відповідних норм зміни в економічній ситуації.
Крім того, виключені норми про застосування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами про порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих до суб'єктів господарювання штрафних (фінансових) санкцій.
Читайте також: Рада відкладе введення касових апаратів для ФОП до 2022 року
До 1 січня 2022 року відстрочено обов'язкове застосування РРО (ПРРО) для ФОПів, які є платниками єдиного податку 2-4 груп і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує граничний обсяг доходу, встановленого для першої групи платників єдиного податку, крім тих, хто здійснює діяльність в сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування.
Документ скасовує штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, і за відсутність попереднього програмування товарів в реєстраторах розрахункових операцій (програмних реєстраторах розрахункових операцій).
Читайте також: Касові апарати — детінізація чи знищення малого бізнесу
Також до 1 січня 2022 року продовжено застосування знижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб'єктами господарювання окремих вимог закону про використання РРО (ПРРО) при проведенні розрахункових операцій.
Нагадаємо
З 1 січня 2021 року, в Україні повинні були вступити в силу ряд законодавчо-нормативних актів про використання певними категоріями підприємців РРО.
Коментарі - 7
Україна може отримати більше, ніж всі кредитні транші МВФ разом узяті.
Касові апарати могли б вивести з тіні цілі сфери бізнес-діяльності.
Наприклад, в Україні завдяки введенню РРО в аптеках
податкові надходження у вигляді ПДВ збільшилися в 2,5 раза.
Про це стало відомо з аналізу результатів впровадження обов'язкових РРО в аптеках з 1 січня 2019-го.
Закон, який зобов'язав аптеки враховувати всю реалізовану продукцію і передавати
ці дані в податкові органи через касові апарати, набув чинності 1 січня 2019-го.
Якщо за перше півріччя 2018-го року, коли аптеки могли працювати без касових апаратів,
до бюджету від них надійшло 31,1 млрд грн ПДВ,
то в другому півріччі 2020-го вже 80,8 млрд грн.
До того ж кількість РРО в аптеках збільшилася на 14,88%.
Эту аксиому налоговики применяют уже достаточно давно и успешно...
И поэтому белый бизнес работает на бюджет страны,
а теневой бизнес - на всевозможные персональные карманы налоговиков и силовиков.
Аптеки!
Пан комментатор часом не депутат от слуги народа?
Вообще ничего не смущает?
Короны всякие, например? Ажиотаж, паника? Тонны продаж антибиотиков от пневмонии, спирта, масок и прочих парацетамолов и т.д. и т.п., которых полгода было практически не купить. Какой-нибудь витамин С и сейчас не в каждой аптеке купишь. Да и цены на всё это добро выросли заметно так.
Вообще, цифра в «2.5» раза кажется сомнительной. Может без РРО было бы больше?
Или суть комментария была в 14.88% ?
Приріст склав 16,6% по відношенню до 1 півріччя 2018р., зважаючи на подорожчання аптечних товарів за той же період (середня вартість упаковки зросла на 18,8%), можна стерджувати, що введення касових апаратів мало не мало ефекту взагалі (в крайньому випадку вимірювалось одиницями процентів).
«Приріст склав 16,6% по відношенню до 1 півріччя 2018р.»
Ну почему не продолжили цитировать дальше, где написано, цитирую:
«на 16,6% в денежном и 15,6% в долларовом выражении и составили 48,9 млрд грн. и 1,8 млрд дол. США (по курсу Межбанка). В натуральном выражении объем продаж сократился на 1,8% и составил 846 млн упаковок»
Уже появился аналогичный обзор и за более поздние периоды…
По итогам 9 мес 2019 г. объем розничной реализации всех категорий товаров «аптечной корзины» составил 74,3 млрд грн. или 2,8 млрд дол. США (по курсу Межбанка). По сравнению с аналогичным периодом 2018 г. продажи возросли на 15,9% в гривневом и 18,3% в долларовом выражении. В натуральном выражении объем продаж сократился на 3,1% и составил 1,25 млрд упаковок.
mujik
«Вообще, цифра в «2.5» раза кажется сомнительной»
В своём комментарии я взял публично озвученную информацию
Олександр Литвин — Mакроекономіка — 24.11.2020
.