Велика ймовірність того, що вартість житла зросте, але це може торкнутися в основному об'єктів комфорт та бізнес-класу, з яскраво вираженою і реалізованою концепцією, а також об'єктів нових форматів. Про це йдеться в прогнозі експертів ринку нерухомості.
Що буде з цінами на первинному ринку житла Києва та передмістя. Прогнози експертів
Прогноз на 2021 рік
«З огляду на більш чітке позиціонування і продумані маркетингові зусилля у „комфорту“ та „бізнес-класу“ більше шансів підняти ціни в наступному році, особливо у проектів на високій стадії готовності. Більш точно спрогнозувати неможливо через відсутність будь-яких даних щодо термінів можливого локдауну і ступеня обмежень. „Економ“ може стати дешевше ще на 3-5% в доларовому еквіваленті. „Преміум“ залишиться на колишньому рівні, але не варто очікувати в наступному році виходу на ринок нових проєктів», — розповіла Ангеліна Деревльова.
Вона вважає, що швидше за все в 2021 році кількість довгобудів буде рости, в зв'язку з цим потенційним інвесторам буде все складніше приймати рішення про інвестування в об'єкт, що будується.
Читайте також:США можуть стати найпривабливішою країною для інвестицій у 2021 році (опитування)
«Термін ухвалення рішення про інвестування в покупку житла може збільшиться в середньому до 3-6 місяців», — підкреслила вона.
На думку Деревльової, ще однією важливою тенденцією розвитку київського первинного ринку в 2021 році може стати збільшення витрат забудовників на благоустрій.
За словами експерта Вікторії Нероди в передмісті Києва в 2021 році купівельний попит буде сконцентрований в основному на малоповерхові об'єкти підвищеної комфортності, які будуються з використання більш дорогих матеріалів, а більш 1/3 території яких відведено під рекреацію і облаштування комфортного середовища.
При цьому важливим для покупця стане, надійність компанії-забудовника, його фінансова міцність, застосовувана бізнес-модель, а також плани компанії з будівництва нових черг ЖК.
Читайте також: Скільки принесе будиночок на Кіпрі
«У 2021 році більше 60% попиту в передмісті столиці буде сконцентровано на об'єктах підвищеної комфортності, переважного нових форматів. При цьому покупець буде звертати увагу не тільки на якість майбутнього житлового комплексу, а ще й на репутацію і фінансові можливості забудовника. Наявність у забудовника власних коштів в розмірі до 70% від кошторисної вартості будівництва стане додатковою гарантією надійності вкладень в об'єкт, що будується», — резюмує Нерода.
Коментарі - 7
— Я хотел бы вложить мои деньги в налоги, я слышал, что они очень скоро будут расти!
Страна на грани экономической катастрофы (сейчас спасают облигации, ну это временно) покупательская способность у населения падает, нет предпосылок к улучшению качества жизни. Как бы с недвижимостью не случилось то что в 2016-2017)
Наблюдаем тут - https://nerukhomi.ua/novostrojki-kiev/, и думаем. Особенно если квартира под инвестицию, а не для проживания.