Госпсуд Києва 12 жовтня задовольнив позов ТОВ «Фінансова компанія „Скай “до Фонду гарантування і Нацбанку і визнав укладеним договір купівлі-продажу 5-мільярдного пулу активів Дельта Банку, який був реалізований на аукціоні в червні 2019 року. Про це повідомляє Finbalance.
Веревський відсудив у Фонду гарантування активи Дельта Банку на 5 мільярдів
Про що мова
Йдеться в тому числі про заборгованість за кредитними договорами ВАТ „Іллічівський олійножировий комбінат“, ВАТ „Одеський олійножировий комбінат“, ТОВ „ВКФ “Олир» ЛТД".
Деякі з спірних активів знаходяться в заставі НБУ і Укрексімбанку.
Читайте також: Веревський хоче через суд отримати 5-мільярдні активи Дельта Банку
Передісторія
ТОВ «ФК „Скай“ (кінцевий бенефіціар — Андрій Веревський) стало переможцем зазначеного аукціону з пропозицією 182,5 млн грн (відповідно дисконт становив 96%).
Ця ж фінкомпанія в березні 2019 року з пропозицією 906 млн грн вже перемагала на аукціоні ФГВФО, на якому продавалися ці ж активи Дельта Банку. Однак тоді угода була заблокована судом на вимогу третьої особи.
8 липня 2019 року НБУ скасував своє рішення про погодження реалізації зазначеного пулу активів, мотивуючи тим, що „проведений аукціон відбувся з наявністю обставин і можливих маніпуляцій з боку покупця, які могли вплинути на результат торгів і реалізації майна за заниженою вартістю“.
9 липня 2019 року ФГВФО прийняв рішення про скасування результатів торгів. У серпні фінкомпанія Скай подала позов до суду проти ФГВФО, в якому просить відновити результати аукціону з продажу активів Дельта Банку.
За даними НБУ, на початок грудня 2019 року борг Дельта Банку з рефінансування становив 4,9 млрд грн. Станом на 1 жовтня 2020 Фонд гарантування виплатив вкладникам Дельта Банку в межах гарантійної суми 15,9 млрд (97% запланованих виплат).
Коментарі - 5
П.С. Это сарказм.
Эта же финкомпания в марте 2019 года с предложением 906 млн грн уже побеждала на аукционе ФГВФЛ, на котором продавались эти же активы Дельта Банка. Однако тогда сделка была заблокирована судом по требованию третьего лица."
Тоесть, в марте они дают 906 миллионов и это отклоняют, а уже в июне - выигрывают тендер за 182,5 миллиона и им опять блокируют покупку. Вопрос - какой гений заблокировал покупку за 906 миллионов? 906 всяко больше 182,5, это примерно 18% оценочной стоимости актива, а не 4%.