Уряд Грузії ухвалив рішення запустити новий механізм підтримки інвестиційних проєктів, що передбачає матеріальне стимулювання компаній з іноземним капіталом, пише Інтерфакс-Україна.
Грузія стимулюватиме іноземних інвесторів грантами
Основна мета програми
Головне у запропонованому механізмі насамперед працевлаштування, навчання та перепідготовка місцевих кадрів, оскільки нестача кваліфікованих кадрів є однією з проблем грузинської економіки, яку називають іноземні інвестори.
Тож, ця програма стосується передусім компаній з іноземним капіталом, які мають намір відкрити в Грузії нові виробництва або перенести сюди свої підприємства з інших країн.
«Якщо іноземна компанія інвестує в Грузії не менше 10 млн ларі та працевлаштує не менше 150 осіб, то уряд виділить їй грант у розмірі 1 млн ларі (понад $300 тис.)», — розповіла міністр економіки та сталого розвитку Грузії Натія Турнаво.
Куди залучатимуть інвестиції
Уряд Грузії розраховує залучити інвестиції в такі галузі, як переробна промисловість, електроніка, виробництво транспортних засобів та їх запчастин, машинобудування, логістика та складське господарство, ремонт і техобслуговування літаків тощо.
«Це ті галузі, де ми будемо створювати нові робочі місця шляхом залучення іноземних інвесторів. Звичайно, грант в 1 млн ларі — це додатковий компонент, який працюватиме позитивно в контексті привабливого інвестиційного середовища, що містить безліч інших складових, таких як низькі податки, прозорі процедури тощо», — підкреслила Турнаво.
Інвестиції у технологічні компанії NASDAQ100 з Фондом перспективних технологій «Отаман»:
11,85% (USD), 16,62% (UAH)
Дещо про ПІІ в економіку Грузії
Як відомо, в січні – червні 2020 року в економіку Грузії було вкладено $409,6 млн прямих іноземних інвестицій (ПІІ), що на 25,6% менше, ніж за аналогічний період минулого року.
У 2019 році обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку Грузії збільшився на 0,3% порівняно з попереднім роком — до майже $1,311 млрд (7,4% ВВП).
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус»
Коментарі - 2