Українські банки уклали протягом 9 місяців 2020 року угоди з фінансового лізингу на суму 3,8 млрд грн. Це на 50% менше ніж за аналогічний період минулого року. Про це йдеться у пресрелізі Асоціації лізингодавців України.
Обсяг фінансового лізингу скоротився за 9 місяців на 50% — Асоціація лізингодавців
Динаміка портфеля лізингових угод
У третьому кварталі приріст вартості нових лізингових угод банків становив 2 млрд грн, що є найвищим показником уцьому році. Динаміка надання лізингових послуги стала висхідною, що вказує на пожвавлення ринку.
Портфель лізингових угод банків зріс на 1% протягом звітного періоду при загальній вартості 10,1 млрд грн.
Таке зростання портфеля також можна вважати індикатором зміни динаміки ринку на позитивну.
Структура лізингових угод
Частка юридичних осіб у нових лізингових угодах з банками становила 79%, тоді як частка фізичних осіб дорівнювала 21%. У портфелях же частка корпоративного сегменту залишилась незмінною на рівні 89%.
Читайте также: Ринок лізингу у цьому році може скоротитися на 53%
Хто надавав послугу
Послуги фінансового лізингу в цей період надавали 15 вітчизняних банків. Частка трьох найактивніших банків дещо зменшилась, але залишається на високому рівні - 69% від загальної вартості угод.
Перше півріччя
Обсяг угод лізингу в першому півріччі 2020 року становив 8,39 млрд грн, що на 52% менше, ніж за аналогічний період минулого року.
У січні-червні 2019 року лізингових угод в Україні було укладено на суму 17,6 млрд грн.
За весь минулий рік сума договорів зросла на 18% порівняно з 2018 роком - до 26 млрд грн.
Що відомо про Асоціацію лізингодавців України
Це добровільне об’єднання професійних учасників ринку лізингу, створене у 2005 році. З цього ж року Асоціація входить до складу конфедерації LEASEUROPE зі штаб-квартирою у Брюсселі, що об’єднує асоціації 32 європейських країн.
До складу Українського об’єднання лізингодавців входять учасники, які генерують понад 80% угод від загальноукраїнського обсягу нового бізнесу лізингової галузі. У 2019 році Асоціація стала грантоотримувачем проєкту USAID/FST.
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.
Коментарі