За 2-6 листопада долар при продажу на міжбанку подешевшав відразу на 38 копійок — з 28,51/28,53 до 28,12/28,15 гривень. Євро подорожчав на 21 копійку — до 33,36/33,39 гривень, а російський рубль виріс з 0,353/0,3534 до 0,3615/0,3620.
Вибори в США і українські проблеми: чого чекати від обмінників на вихідні
Спрацювали внутрішні та зовнішні фактори. Продовжується валютна лихоманка на міжнародних ринках під час фінішу президентських перегонів в США. Дає про себе знати і внутрішній розклад попиту і пропозиції на українських торгах.
Готівковий ринок в ці дні повністю орієнтувався на поведінку міжбанку і постійно коригував свої цінники в залежності від ситуації на торгах. Лише ближче до кінця тижня власники обмінників частково проявили самостійність. Вони не поспішали знижувати свої курси прийому і продажу американської валюти. Той факт, що безготівковий курс долара в останні дні трохи просів, вони вважають тимчасовим явищем, тому не поспішають брати на себе додаткові курсові ризики.
Читайте також: Министр финансов: Я не бачу ризиків суттєвої девальвації до кінця року
Досить обережної тактики фінансисти будуть дотримуватися при виставленні курсів і в ці вихідні.
Причин декілька:
1) політичні баталії в президентських перегонах в США можуть призводити до стрибків котирувань по парі євро / долар і відбиватися на котируваннях євро щодо гривні;
2) зростання негативної статистики по коронавірусу в Україні із загрозою збільшення жорсткості карантинних заходів в країні найближчим часом;
3) невизначеність у подальшому розвитку подій навколо співпраці з МВФ та іншими міжнародними кредиторами України на тлі прийнятих недавно неоднозначних рішень українських судів в частині боротьби з корупцією в країні.
У цій ситуації власники обмінників у вихідні будуть орієнтуватися тільки на реальні попит і пропозицію по готівковій валюті в своєму регіоні, поведінку пари євро/долар на азіатській (нічний для України) сесії та на свої індивідуальні завдання.
Для зниження курсових ризиків вони виставлять середній рівень спреда за всіма трьома основними валютами, вважаючи за краще працювати при цьому в форматі «з обороту».
Курс валют на 7- 8 листопада
Котирування готівкового долара в більшості пунктів обміну валют будуть у межах коридору: прийом 28,15- 28,26 гривень і продаж 28,30- 28,40 при спреді від 15 до 20 копійок. Деякі обмінники можуть скорегувати ці розраховані «Мінфіном» курси ще на плюс-мінус 3-5 копійок в залежності від власних індивідуальних завдань.
Котирування євро. Євровалюта залишиться головним інструментом для спекуляцій у фінансистів на ці вихідні. Можливе швидке оприлюднення хоча б попередніх підсумків президентських перегонів в США дозволяє міжнародним спекулянтам активно грати по парі євро / долар на зовнішніх ринках. Це буде відображатися і на котируваннях євро щодо гривні в Україні. Тому власники обмінників будуть періодично коригувати свої цінники по євро в суботу та неділю в залежності від ситуації.
За розрахунками «Мінфіну» курс готівкового євро в ці суботу та неділю буде знаходитися у межах: прийом 33,15- 33,30 гривень і продаж 33,35 — 33,60 гривень при спреді від 15 до 30 копійок.
Котирування російського рубля. У вихідні фінансисти з російською валютою працюватимуть в основному лише виходячи з реального попиту і пропозиції по рублю в своєму регіоні.
За нашими розрахунками, в обмінниках в ці дні котирування рубля будуть у межах: прийом — від 0,352 до 0,360 гривень, а продаж — від 0,361 до 0,370 гривень за рубль.
Коментарі - 4