5 листопада 2020, 9:01 Читать на русском

Рада не змогла перенести запровадження касових апаратів для бізнесу

Верховна Рада не змогла відтермінувати запровадження касових апаратів для фізичних осіб-підприємців на спрощеній системі оподаткування до 2022 року.  Відповідний законопроєкт №4313 за основу підтримали лише 212 депутатів при 226 необхідних, пише Finclub.

Верховна Рада не змогла відтермінувати запровадження касових апаратів для фізичних осіб-підприємців на спрощеній системі оподаткування до 2022 року.
Фото: slovoidilo.ua

Водночас парламент передав проєкт закону на доопрацювання до профільного комітету.

Що пропонував законопроєкт

3 листопада в Раді зареєстрували законопроєкт №4313, який мав відстрочити запровадження обов'язкових касових апаратів для ФОПів до 1 січня 2022 року.

Зокрема для тих суб'єктів господарювання, котрі мали запровадити РРО з 1 січня 2021 року, пропонувалось відтермінувати їх запровадження до 1 січня 2022 року.

А для всіх платників єдиного податку ІІ-IV груп обов'язкове запровадження РРО – з 1 квітня 2021-го до 1 квітня 2022-го.

Читайте також: Касові апарати — детінізація чи знищення малого бізнесу

Також до 2022 року пропонувалось перенести запровадження спеціального порядку розгляду скарг покупців та компенсації частини штрафних санкцій «кешбек».

Передісторія

У жовтні 2019 року президент Володимир Зеленський підписав законопроєкти про застосування РРО в торгівлі, громадському харчуванні та сфері послуг для детінізації розрахунків.

Згідно законам, використання РРО для певних видів діяльності ІІ-IV груп ФОПів мало стати обов’язковим з 1 січня 2021 року. А з 1 квітня 2021 року такий обов’язок торкнеться всіх платників єдиного податку ІІ-IV груп.

Водночас обов'язковість застосування РРО не торкнеться фізосіб, а також ФОПів із I групи.

Читайте також: 11 болючих питань про РРО для ФОПів

Також підвищується з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн граничний ліміт річного доходу платників II групи єдиного податку.

Законом передбачено, що функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп'ютер, планшет, смартфон), на який встановлено програмне забезпечення.

При цьому Державна податкова служба має забезпечити підприємців програмами безкоштовно, а реєстрація програмного РРО буде здійснюватися через електронний кабінет.

З 1 серпня 2020 року фіскальний додаток для програмного РРО став доступним для повноцінного використання для всіх бажаючих на безоплатний основі. Реєстрація «РРО в смартфоні» здійснюється через електронний кабінет.

Коментарі - 6

+
0
bonv
bonv
5 листопада 2020, 10:40
#
Віктор Таран: «Слуги» провалили відтермінування введення касових апаратів – Зеленський обдурив підприємців. Хоча «какая разница»?
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/politics/viktor-taran-slugi-provalili-vidstrochku-vvedennja-kasovih-aparativ-zelenskij-obduriv-pidprijemtsiv-hocha-jaka-riznitsja-1526007.html
+
0
bonv
bonv
5 листопада 2020, 10:41
#
Зробити всіх разом? Зробили себе. 
У поразці Зе на виборах, на думку західних ЗМІ, винен він сам, оскільки так і не зупинив війну, не подолав корупцію і не поліпшив життя українців, які нидіють у злиднях.
+
0
zzel
zzel
5 листопада 2020, 12:05
#
Ну так я же писал в прошлой новости — это очередной развод ***, извините, 73%. На тёмном рыцаре неделю назад писали что провалят закон. Весь план был раструбить хорошую новость, все 73 поверят что отменили, а потом завалить голосование — и люди верят что закон ввели, и можно фопов стричь на межигорья для зеленского
+
0
bonv
bonv
5 листопада 2020, 12:08
#
Західним читачам нагадують про те, що Зеленський – колишній комік без політичного досвіду, який здобув переконливу перемогу на президентських виборах 2019 року, «пообіцявши викорінити корупцію і покласти край війні з сепаратистами на сході, яких підтримує Росія».
Але за відсутності істотних результатів популярність Зеленського та його партії знижувалася.
З посиланням на аналітика Миколу Давидюка, AFP пише, що місцеві вибори стали дуже важким ударом для Зеленського і що це може означати зміну уряду і навіть дострокові парламентські вибори.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
15 листопада 2020, 21:33
#
«навіть дострокові парламентські вибори»

Денег на медицину нет, а на досрочные выборы смогут найти?!

Может для экономии — сразу и досрочные выборы президента провести…
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
15 листопада 2020, 21:35
#
Расширение применения кассовых аппаратов поможет навести порядок в сфере уплаты налогов.

Так считают более половины украинцев (51%). При этом 37% заявили об ущемлении прав малого бизнеса.
Такая точка зрения наиболее распространена среди тех, у кого свой бизнес – 63%, сообщает социологическая группа «Рейтинг» со ссылкой на результаты опроса, проходившего среди 2 тыс. респондентов.

Украинцы поддерживают следующие инициативы власти, касающиеся налогообложения:
— создание приложения для выдачи кассовых чеков в электронном формате, возможность получать электронный чек, расширение сферы применения регистраторов расчетных операций (РРО ) – 56%;
— возврат средств покупателю (кэшбек) в размере 100%, если продавец не выдал фискальной чек на товар – 55%.

В то же время введение больших штрафов за продажу товаров без чека поддержали 47%, а 37% выступили против.

Более 60% опрошенных не готовы покупать товары группы риска без фискального чека. Особенно это касается сложных бытовых приборов и электроники. Такие товары не хотят покупать без чека свыше 80% респондентов. Также более 70% не поддерживают инициативу отмены использования РРО при покупке такой продукции.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися