Національний банк України провів 29-30 жовтня 2020 року онлайн-круглий стіл «Стратегічне планування в центральних банках» за участі 15 центральних банків та регуляторів: Бельгії, Вірменії, Іспанії, Італії, Кіпру, Литви, Люксембургу, Молдови, Німеччини, Північної Македонії, Польщі, Словаччини, Тунісу, Угорщини та Швеції. Про це повідомляє пресслужба НБУ.
15 центробанків обговорили за круглим столом стратегічне планування — НБУ
Тези зустрічі
- Презентовано власні стратегії, внутрішні організаційні процеси, ключові цілі.
- Термін дії стратегії – переважно 3-5 років.
- Стратегічний розвиток тісно пов’язаний із проєктним менеджментом та інституційними змінами.
- Стратегічні пріоритети – діджиталізація, освітні проєкти, захист прав споживачів, удосконалення зовнішніх і внутрішніх комунікацій.
Точки фокусу
Особливу увагу центральні банки зараз також приділяють пандемії covid-19. За словами учасників заходу, коронавірус змусив суттєво переглянути портфелі запланованих проєктів, у тому числі в частині строків їх виконання.
Окремої уваги потребує розвиток зеленого кредитування – більшість учасників круглого столу включають екологічні питання та боротьбу із кліматичними змінами до своїх стратегічних планів.
Читайте також: Через коронавірус НБУ змінить стратегію розвитку фінсектора-2025
Стратегічні плани НБУ
Дедалі менше підходів директивного формування стратегій, участь у розробці співробітників усіх рівнів.
«Стратегічне планування як функція з’явилася в Національному банку в 2014 році у розпал економічної кризи. Так поступово ми отримали наші ключові документи – загальну Стратегію Національного банку, Стратегію монетарної політики, Стратегію валютних інтервенцій. Ці рамкові документи є важливими для здійснення послідовної політики Національного банку», — зазначив заступник голови Національного банку України Олексій Шабан.
Сьогодні Національний банк переходить вже до другого стратегічного циклу – розробки Стратегії Національного банку на наступний період.
Паралельно продовжується реалізація презентованої у січні Стратегії розвитку фінансового сектору до 2025 року.
Також НБУ нещодавно презентував Стратегію розвитку фінтеху в Україні до 2025 року.
Практичні результати реалізації стратегічних планів:
- помірна інфляція;
- зниження відсоткових ставок за кредитами;
- розвиток cashless economy, зокрема безконтактних платежів;
- BankID;
- стабільна навіть під час кризи банківська система.
Довідково
Круглий стіл про стратегічне планування в центральних банках проводиться вже вдруге. Вперше Національний банк організував цю подію минулого року. Участь у першому круглому столі взяли 10 центральних банків. Наступну подію заплановано на жовтень 2021 року.
Читайте також: Стратегія розвитку фінсектору в цифрах. Яких показників планує досягти НБУ
Коментарі - 1