Автором найкращого відгуку місяця став клієнт Кредобанку. Користувач під ніком VadymCh розповів, як намагався взяти іпотеку на квартиру і що з того вийшло. Автор відгуку отримає подарунок від «Мінфіну» — 3 тис. грн.
Найкращий відгук жовтня: іпотека не для всіх або $500 коту під хвіст
Маєш трудовий стаж — буде іпотека
Щоб оформити іпотеку на житло, автор відгуку звернувся до відділення Кредобанку в Вінниці. Там попередньо погодили запит, однак застерегли: має бути 12 місяців трудового стажу або реєстрації як ФОП.
Клієнт пропрацював як ФОП всього 10,5 місяців, проте до цього був офіційно працевлаштований за трудовою книжкою. Співробітники банку пообіцяли уточнити щодо «змішаного стажу» в центральному офісі у Львові.
За кілька днів VadymCh повідомили, що такий варіант підходить для отримання іпотеки, та порадили звернутися до відділення банку в Києві, оскільки бажана квартира була в столиці. Тут і почалося найцікавіше.
Читайте також: Найкращий відгук вересня: доведи, що це твій номер телефону
Недешеве задоволення
Клієнт Кредобанку описав, за що довелося заплатити до того, як отримав іпотеку:
- оцінка квартири (за його словами, вона обійшлася в 3 600 грн, що десь в 3 рази вище ринкової ціни);
- техпаспорт квартири (обов'язковий):
- завдаток власникові квартири (банк цього не вимагає, але інакше власник квартири не чекатиме вас).
Окрім того, користувач під ніком VadymCh пройшов через усі бюрократичні процедури, як реєстрація дитини, та зібрав потрібний пакет відсканованих (!) документів у PDF-форматі.
«Загалом я витратив близько $500 та купу часу і нервів», — резюмує автор відгуку.
Читайте також: Народний рейтинг банків у вересні: чим залишилися незадоволені клієнти
$500 коту під хвіст
Після подачі документів, виявилось, що Кредобанк може виплатити вже не 70%, а лише 60% від вартості квартири. Що ж, клієнт погодився і став чекати. Так пройшло 2 тижні. Врешті-решт, після неодноразових повторних звернень, автора відгуку «порадували» новинами: банк відмовляє в іпотеці.
«Причина — недостатній стаж як ФОП! Не вистачало близько 1 місяця. Притому, що на попередньому місці роботи в мене був тривалий стабільний дохід протягом 4 років (приблизно того ж рівня)», — скаржиться VadymCh.
Клієнт намагався заперечити. Мовляв, «мені пообіцяли, що я проходжу як ФОП, враховуючи попередній стаж». Але у відповідь почув, що всі питання до відділення банку в Вінниці. До того ж підтвердити, що там дали попередню позитивну відповідь, можливості не було.
«Таким чином 500 доларів коту під хвіст. Так, я читав погані коментарі про цей банк перед рішенням щодо іпотеки. Але не думав, що це торкнеться мене», — пише користувач.
Кредобанк ніяк не відреагував на відгук.
Читайте також: Зіпсована кредитна історія за 12 копійок і комісія «за того хлопця»
Правила конкурсу «Найкращий відгук місяця«
З 1 червня 2020 року діють нові правила конкурсу. Приз за найкращий відгук місяця — 3 тисячі гривень. Також встановлюються критерії, яким повинні відповідати відгуки, щоб потрапити в число претендентів на звання «найкращий».
- Відгук повинен бути написаний на основі особистого досвіду спілкування з банком або використання банківських продуктів.
- Описаний досвід має бути корисним для інших клієнтів банку.
- У відгуку може бути описаний як негативний, так і позитивний досвід користувача.
- Оптимальний обсяг коментаря — до 2−2,5 тисячі знаків.
Більше про правила «Найкращого відгуку місяця» читайте тут.
Коментарі - 26
Но самы сюприз Вас джёт кода Вы получите график погашения (если вдруг взяли ануитет, не дай бог). Посмотрев проценты и тело погашения будет видно, что первые 2-3 года 80% процентов от ежемесячного платежа это проценты, т.е. после 3 лет тело кредита практически не изменится, а проценты Вы заплатили за весь срок!
График погашения Вам покажут в самы последний момент.
До подписания Вам покажут примерный график с суммой ежемесяного погашения примерно равной реальной, а вот распределение сколько на тело кредита сколько на проценты обычно не показывают до подписания.
Так обычно работает в случае ануитета.
> До подписания Вам покажут примерный график с суммой ежемесяного погашения примерно равной реальной, а вот распределение сколько на тело кредита сколько на проценты обычно не показывают до подписания.
Мне - нет, мне показали то, что в итоге было уплачено. Я бы рекомендовал брать паспорт кредита - там все подробно расписано. А как иначе выбирать, в каком банке обслуживаться? В том, который больше утаил в какой-то ничего не значащей бумажке с примерными суммами? :)
В случае, когда ставка расчитывается динамически (см. тот же UIRD) - понятно, что один в один Вам никто не посчитает. Ну и существуют разные доп. выплаты, вроде страхования жизни/здоровья заемщика, недвижимости и т.п., но они, как правило, незначительны по отношению к выплатам процентов/тела.
сколько я переплачу если возьму ипотеку на 10 лет?
Начисленные проценты 56 161,20$ (та самая переплата о которой вы спрашиваете).
Долг + проценты 116 161,20$
Графік погашення мені теж одразу показали. При чому і по ануїтету і по звичайний. Оскільки ануїтет - це справжнє обдирання, я хотів платити по звичайному графіку. Але виявилось, що іпотеку не по ануїтету дають виключно на меншу суму, ніж мені спочатку озвучив банк. Тільки про це тихенько мовчали аж до моменту, коли я зібрав документи, оцінки і т.д.
Щодо «гарантійного листа». Такого не було і бути не могло. Принаймні в цьому банкові.