29 жовтня 2020, 10:53 Читать на русском

Валютний ринок четверга: чому потрібно побоюватися нових проблем з валютою

Четвер буде дуже динамічним днем на валютному ринку України та з певною інтригою щодо подальшого поводження курсу.

Четвер буде дуже динамічним днем на валютному ринку України та з певною інтригою щодо подальшого поводження курсу.
Фото: mind.ua

Причин декілька:

1) Вчорашнє надходження експортерам значних сум відшкодувань ПДВ від держави. Вони отримали близько 5,6 млрд гривень і відтепер почнуть їх активно витрачати на фінансування своїх поточних господарських операцій. Крім цього, частина таких компаній виступають не тільки як експортери, але й купують товари і послуги за кордоном. Це перетворює їх і в покупців валюти на міжбанку, що збільшує попит на ринку. Вливання таких великих сум відшкодувань ПДВ в банківську систему — розширює можливості і спекулянтів «погратися» курсом протягом дня. В цілому, цей фактор спрацює проти гривні на торгах четверга;

Відео: Трамп VS Байден: чи буде долар по 30 гривень після американських виборів

2) Завершення звітного періоду. Клієнтам і банкам треба закривати свої угоди на звітну дату і враховуючи, що залишилося всього два робочих дні до кінця місяця — сьогодні все поспішатимуть провести основну частину своїх розрахунків на 1-е число. Це додасть статистики торгів, незважаючи на наближення кінця тижня. За прогнозами «Мінфіну» 29 жовтня обсяг операцій на міжбанку складе до $ 160-210 млн при укладанні до 510-630 угод;

3) Ситуація на міжнародних ринках. Через негативну статистику у межах Європейського Союзу щодо коронавірусу та побоюваннях подальшого посилення карантинних заходів в Європі — вчора євро просів щодо долара і на момент написання статті знаходиться на рівні близько 1,1745 долара. Але й американський фондовий ринок показує негативні результати, що лякає інвесторів.

Валютні ралі по парі євро / долар як за рахунок суто економічних факторів, так і за рахунок наближення завершення президентських перегонів в США, піку політичних пристрастей з цього приводу і лихоманки на фондових світових майданчиках — дають відмінний шанс спекулянтам сьогодні активно попрацювати по євро і на українському міжбанку.

За данними «Мінфіну» сьогодні на торги знову будуть виходити великі місцеві компанії та нерезиденти з покупкою валюти, що також посилить тиск на курс і спрацює не на користь гривні. Ми не виключаємо нового виходу Нацбанку з продажем долара для згладжування курсових коливань протягом сесії.

Готівковий ринок продовжить орієнтуватися на ситуацію на міжбанку і періодично власники обмінників мінятимуть свої цінники по євровалюті в залежності від поведінки євро на торгах.

У сервісі з API курсів валют на «Мінфіні» з’явився фіксинг курсів для договорів

Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на четвер, 29 жовтня буде у межах: долар — коридор 28,30 — 28,55 гривень, євро — коридор 33,15 — 33,70 гривень.

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть у межах: долар — коридор покупок і продажів 28,15 — 28,60 гривень, євро 33,05 — 33,75 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс долара в банках: прийом 28,15 — 28,40 і продаж 28,45 — 28,60 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,40 — 28,45 гривень і продаж 28,46 — 28,55.

Хочете знати про валюту більше? Слідкуйте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі

Коментарі - 13

+
+134
Maleficarum
Maleficarum
29 жовтня 2020, 11:44
#
«Мы не исключаем нового выхода Нацбанка с продажей доллара для сглаживания курсовых колебаний в течение сессии.»  НБУ  к  сожалению  доллар  не  печатает  Сей  ресурс  у  него  в  очень  ограниченном  количестве..  Так  что  в  свете   последних  решений«  партии»  на  предмет   борьбы  с коррупцией  (  вернеее  полное  отсутствие оной) международные  институции  программы  помощи  приостановят..  Так  что  кредитными  средствами  дефицит   бюджета  не  перекроешь  Единственный  вариант-  печатать  гривон.. Ну  тут  с  сим  вопросом  у  НБУ  порядок  Бумага  и краска    есть
+
+72
Андрей Олекс
Андрей Олекс
29 жовтня 2020, 13:26
#
Коррупцией у нас за милю воняет от любого бюджета. Не надо быть НАБУ, чтоб это понимать. Думаю в Европе это понимают и денег давать и не планировали. По сути, кредиты Украине в последние годы дают только в том случае, если Украина принимает какое-то новое глобальное решение — например, продажа земли.
+
0
Консультант портала «Минфин»
Консультант портала «Минфин»
29 жовтня 2020, 11:53
#
Трамп VS Байден: будет ли доллар по 30 гривен после американских выборов

https://www.youtube.com/watch?v=LwxIjGkraUw&feature=youtu.be

Подписывайтесь на youtube-канал «Минфин», оставляйте комментарии с вопросами под видео
+
+63
AleksandrBank
AleksandrBank
29 жовтня 2020, 11:56
#
29.10.2020
Залив НДС на 5,5+ млрд.грн сбивает желание продавать валюту, плюс конец месяц, кто закрывает валют.позиции, а кто по гривне до конца месяца закрывает с контрагентами и государством. НБУ вчера не слабо слил, давно такого слива не было, это остудило немного рынок, вчера многие скупились, сегодня четверг и на завтра мало кто хочет переносить платежи, потому тут спешка и по импорту. Локдауны во Франции и Германии, и др.европейских странах отражаются на курсу доллар/евро, уже 1,1725, хотя пару дней назад было 1,1840.
Сегодня Президент собирает РНБО, похоже из-за ситуации с решение КСУ, неужели он понимает что теряет власть и контроль и что страна опять откатится по реформам? Судья у нас досягаемые, как выйти с тупика и хватит ли сил? Пока практика показала что за последние годы силы воли не хватало.

Очередное закрепление доллара к 28,44, с походом на 28,46. Евро пока болтается у 33,35.
Рубль провалился к 0,358 на фоне более жесткого карантина в ЕС, цены на нефть отреагировали, как и сырьевой Рубль вслед.

https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/156778/
+
0
Viach
Viach
29 жовтня 2020, 13:39
#
Зеля не втрачає влади бо він її ніколи не мав, це посередній актор, якого олігархи найняли грати роль президента і скликання РНБО - це лише чергова серія сумного серіалу в якому совкодрочери постійно наполегливо наступають на граблі, але не здаються і продовжують голосувати, тому кожен наступний президент все гірший, хоча вже і перший був мерзотником, але дно пробиваємо раз за разом.
+
+12
Teilor
Teilor
29 жовтня 2020, 14:48
#
Тобто Зе совок? Скорiше навпаки, це той самий середний креативний клас, якiй нарештi дорвався до влади. Так якого бiса вам ще треба, красiвше, молодше або креативнiше?
+
0
vipost
vipost
29 жовтня 2020, 14:54
#
Перший хоч і був мерзотником, але війну призупинив і армію підняв. А другий взагалі нарешті добився довгоочікуваного перемир‘я і прийняття низки важливих законопроектів. І обоє вони діють в інтересах народу України хоча в своїх інтересах очевидно, що теж. І обоє значно краще за Януковича.
+
+41
Сергей emerald
Сергей emerald
29 жовтня 2020, 11:56
#
Почему перестали писать про остатки на коор. счетах?
они конечно не определяющее, но добавляют краски в общую картинку.
+
+12
motoruller
motoruller
29 жовтня 2020, 14:50
#
Https://bank.gov.ua/ua/markets/fm-liquidity
+
0
Сергей emerald
Сергей emerald
29 жовтня 2020, 16:08
#
Спасибо! но удобней когда все собрано в одном обзоре
+
+24
motoruller
motoruller
29 жовтня 2020, 14:49
#
Нбу отпустил выше 28.41, вчера продал много, сегодня окопался. При этом завтра последний день уплаты всех налогов за сентябрь, но по опыту видим что обьема ндс хватает и предложение валюты в эти периоды слабое. Коль новая цель 28.53 то близится дата выгодного слива: уже сегодня обменки берут выше 28.4
+
0
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
29 жовтня 2020, 15:49
#
То коли зливатися?
+
0
Сергей emerald
Сергей emerald
29 жовтня 2020, 16:20
#
Тоже так думаю, небольшой откат, логичен в районе среды, но с нашими гениями у власти, возможно все что угодно.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися