26 жовтня 2020, 14:25 Читать на русском

Курс турецької валюти вперше в історії впав нижче 8 лір за долар

Вартість валюти Туреччини в ході найтривалішого з 1999 року зниження курсу впала до нового історичного мінімуму, показують дані Bloomberg.

Вартість валюти Туреччини в ході найтривалішого з 1999 року зниження курсу впала до нового історичного мінімуму, показують дані Bloomberg.
Фото: tsn.ua

Що відбувається з валютою

У понеділок, 26 жовтня, курс долара вперше в історії перевищив 8 турецьких лір — до 11:30 він піднімався до 8,0677 лір.

Фондовий ринок країни теж знаходиться під тиском — індекс стамбульської біржі Bist 100 знизився в перші години торгів на 2%.

Причина падіння

Падіння курсу ліри пов'язанt з погіршенням відносин Туреччини з західними країнами, повідомляє Financial Times.

Франція відкликала посла з Туреччини після того, як президент Франції Емманюель Макрон заявив, що іслам як релігія «переживає кризу у всьому світі», а турецький лідер у відповідь запропонував йому «перевірити свою психіку».

Це викликало осуд з боку голови Європейської ради Шарля Мішеля, який звинуватив Туреччину в тому, що вона вдається до «провокацій, односторонніх дій в Середземномор'ї, а тепер і до образ». «Це неприйнятно», — написав він у Twitter.

На ліру також чинить тиск позиція Туреччини щодо Нагірного Карабаху. Анкара поставляла зброю і надавала політичну підтримку озброєним силам Азербайджану, які ведуть бої з вірменською армією.

Турецька ліра втратила з початку року більше 25%. Після бразильського реала це найгірша динаміка серед валют ринків, що розвиваються, уточнює Bloomberg.

На тлі падіння вартості ліри в понеділок почали знижуватися котирування номінованих в доларах турецьких державних облігацій.

Коментарі - 8

+
+53
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
26 жовтня 2020, 14:50
#
Автор ні разу не попав в головну ціль. Відсутність туристів ось головна причина. Далі вже проблеми зі Штатами. А Франція з її відкликанням посла то вже геть мало чого добавляє.
+
+50
Rebel
Rebel
26 жовтня 2020, 14:56
#
Є ще системна причина - президент- *** , який уявляє себе султаном. :)
+
0
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
26 жовтня 2020, 15:04
#
Згоден. І поки гроші були, можна було видєлуватися. А так про...ли ЗВР начисто, а криза ще не скінчилася, турпотік не відновився, тому далі буде...
+
0
sadbuttrue
sadbuttrue
26 жовтня 2020, 15:36
#
Практика показує (на прикладі мокшан) що шовінізм та імперіалізм насправді спрацьовує, а якщо він ще приправлений тотальною пропагандою та загарбанням чужих земель, то це безпрограшний варіант. У 2014 всі теж розповідали що рашкє капут від санкцій, у 2020 розповідали про негативні ціни на нафту. Цей наратив постійно підкріплюється коментарями що це питання часу коли у них все «накриється мідним тазом» а воно все не накривається. І цьому є відповідь - бо ті хто вводять «санкціі» самі знаходять шляхи як іх обійти а для тієі частини економіки яка не під «санкціями» продовжується business as usual. Висновок - все це ліцемірна гра яка називається Money is the King, forget about principles
+
+45
Rebel
Rebel
26 жовтня 2020, 16:09
#
Практика показує, що імперії розвалюються.
А те, що ви хочете, щоб імперія розвалилась саме зараз - це ваші особисті проблеми. Я теж цього хочу. Але історичній логіці ці дитячі забаганки не цікаві.
Це з розряду «оберемо клоуна і через день корупція зникне», «закінчимо війну за два тижні», «покращення життя вже сьогодні» і т.д.

Над питанням потрібно наполегливо працювати, не очікувати дива і не відступати, якщо результат прийде не одразу або щось піде не так як хочеться.

А оце «нєт нєт, ми хотім сєгодня, нєт нєт, ми хотім сєйчас» жодних результатів не дасть в принципі.
+
0
DAU Analytics
DAU Analytics
27 жовтня 2020, 9:21
#
Зібралися фахівці з турецького питання :)
Все геть не так.
У Ердогана — ДУЖЕ велика підтримка. Не така, як була 3 роки тому, але на дуже високому рівні.
Він вирішив під час кризи спиратися на внутрішній ринок. І, якщо це йому вдастся, то відновлення буде надшидким.
До того ж, у нього немає конкурентів.
Партія ататюркістів CHP поки не може протиставити йому якусь альтернативу, хоча робить правильні кроки.
Багато чого можна розповісти…
Якщо хочете, можете не вірити людині, яка жила у країні багато років серед тубільців в регіонах, де іноземці — дивовина, а також у Стамбулі, який, фактично, і є квінтесенцією Туреччини і її неформальною столицею :)
+
0
Rebel
Rebel
27 жовтня 2020, 9:36
#
Та ми тут взагалі нічого не шаримо.
Просто циферки рахуємо.
А циферки кажуть, що гривня девальвувала з 2008 на 500%.
А турецька ліра впала на 600%.
Але це, звичайно, дрібниці. :)

Чим не пожертвуєш заради скрєп та вєлічія. :)
+
0
ironworld
ironworld
26 жовтня 2020, 15:34
#
А какой он был до падения ?
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися