Четвер на валютному ринку пройде цікаво і з поступовим зростанням активності як клієнтів, так і самих банків.
Четвер: чи подешевшає долар і що може цьому перешкодити
Після вчорашнього святкування Дня захисника України сьогодні у другій половині дня по долару і в першій половині дня по євро — буде зарахована валютна виручка експортерів за вівторок і неробочу у нас середу. Частина цієї валюти «встигне» вийти на міжбанк ще сьогоднішнім днем, частина — завтрашнім. Це додасть пропозиції валюти на ринку та зіграє на користь нацвалюти.
З урахуванням наближення у компаній днів сплати бюджетних платежів — поступово дефіцит гривні призведе до зростання обсягів продажів на ринку долара і євро, що також підтримає нацвалюту на торгах.
Приєднуйтесь до вебінару FinUpdate: «Як заробити на обміні валют»
Якщо ж додати до цього ще й непогані результати аукціону Мінфіну від 13 жовтня, на якому чиновники продали гривневих облігацій на 6 млрд, то перспективи гривні на найближчий час досить непогані.
Що може повністю змінити цей позитивний для неї розклад попиту і пропозиції на міжбанку, так це поведінка нерезидентів. Якщо у вівторок вони ще були досить малопомітні на ринку, то за даними «Мінфіну» в найближчі дні іноземці знову активізуються в частині щоденних покупок від $ 8 млн до $ 25 млн для фіксації своїх доходів по ОВДП. Це не настільки значні суми навіть для нашого малооб'ємного міжбанку (близько $ 120 — 200 млн в день), але у той же самий час і не враховувати ці покупки нерезидентів теж неможливо. Тим більше, що в моменти виходу на ринок іноземців — продавці та спекулянти традиційно намагаються збільшити котирування максимально і це їм часто вдається.Вийдуть на ринок сьогодні і ті заявки клієнтів, хто відразу переніс у вівторок свої операції з купівлі валюти на четвер через святкування у нас в середу Дня захисника України.
Инвестируйте в ОВГЗ под 10,5% годовых
и получайте бонус +0,2% от «Минфина»
Проти гривні спрацює і продовження зростання ліквідності в системі. На ранок четверга коррахунки банків зросли ще на 3,7 млрд гривень — до 66,1 млрд.
Як і всі дні цього тижня — ситуативні завдання великих клієнтів і будуть формувати сьогодні як курсової тренд на міжбанку, так і статистику торгів. За прогнозами «Мінфіну» вона на 15 жовтня становитиме до $ 160-210 млн при здійсненні до 510-600 угод.
При виникненні короткочасного перевищення пропозиції валюти над попитом — ми побачимо Нацбанк з інтервенцією по викупу надлишку долара. Якщо ж попит буде активно перевищувати пропозицію, а курс збільшуватися — Укргазбанк «прийде на виручку» регулятору та вийде на торги з продажем американської валюти на максимальному рівні котирувань.
Власники обмінників продовжать орієнтуватися на ситуацію на міжбанку, фізичний попит на валюту з боку населення і рівень конкуренції в своєму регіоні.
Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 15 жовтня будуть у межах: долар — коридор 28,25 — 28,45 гривень, євро — коридор 33,10- 33,50 гривень.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах: долар — коридор покупок і продажів 28,05- 28,50 гривень, євро 32,70 — 33,60 гривень. Спред по долару і євро в обмінниках фінкомпаній буде вужчим -до 20 копійок по долару і до 25 копійок по євро. А в банках — більше: до 25 копійок по долару і до 35 копійок по євровалюті.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 28,05 — 28,27 і продаж 28,35 — 28,50 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,25- 28,31 гривень і продаж 28,35 — 28,45.
Хочете знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 24
І якбі не коронавірус, і не падіння імпорту через нього, що призвело до профіцитного валютного балансу, то курс вірогідно вже коливався б десь біля 32 ))
Через коронавірус, лише тільки туристами НЕ вивезено з України 8 млрд долларів, як це було у 2019 році.
На 6,4% переказали меньше заробітчани.
На 100% скоротився туризм.
І, так, 32 взято з потолка, хай буде 35 ))) А як би ще заробітчани повернулися і не присилали, то було б десь під 40.
І, ні, у нас не експортна економіка. Це просто смішно ))
Зараз може ці гроші не працюють, але не було б карантину - вони б тю-тю, разом з туристами по нікому не потрібному безвізу.
У грудні 2019 року профіцит зведеного платіжного балансу становив 3,3 млрд дол. Якщо відняти 6 млрд, що взяли в борг під ОВДП, та 3 млрд штрафу від Газпрому, то виходить, що ми наторгували на мінус 5,7 млрд. дол.
Бачиш? Є цифри. Просто цифри.
Я не буду питати як саме, і від яких більше сировинних товарі Україна залежить - від тих, що закопувує, чи від тих, що продає? З мене сьогодні брєда хватить )))
Это ж экономика за 1й класс. ;)