Вівторок на валютному ринку пройшов досить цікаво в протистоянні курсових інтересів основних гравців.
Курс у вівторок: чому гривня поки тримає удар
Найбільші оператори не одразу вийшли на торги, вочевидь, все ще переварюючи вчорашню новину щодо конфлікта в керівництві Нацбанку. Продавці сподівалися, що це тільки підвищить котирування, а покупці — що все пройде досить непомітно для курсу і ринок заспокоїться. Мали рацію другі.
У підсумку, після старту вище вчорашнього закриття з рівня 28,42 / 28,435 гривень за долар — вже близько 11 години курс почав просідати. Причина — покупці не вважали конфлікт в НБУ вагомим приводом для прискореної купівлі валюти і вирішили взяти паузу.
Це вимушено знизило апетити продавців і об 11:00 долар уже перебував у межах 28,395 / 28,41 гривень, на 12 годину — на рівні 28,36 / 28,375 гривень, а ближче до обіду — і зовсім просів до 28,335 / 28,35.
Частина продавців, спостерігаючи перевищення пропозиції валюти над попитом — навіть почала сподіватися на вихід Нацбанку з купівлею валюти. Але цього не сталося.
За класикою жанру — в момент максимального зниження котирувань на торги вийшло декілька великих покупців, в тому числі і з іноземним коріннями. Вони швидко викупили «дешеву» пропозицію, що спрацювало проти гривні.
З 14 до 15 годин на вже затихаючому ринку — курс виріс до 28,35 / 28,365 гривень за долар, а потім на поодиноких угодах остаточно зупинився на позначці 28,34 /28,37 на кінець дня. Нацбанку не довелося сьогодні виходити на торги. Це не означає, що завтра спроби «качнути» ринок в сторону зростання котирувань не продовжаться. Але в той же час перша спроба розігріти курс на негативі з Нацбанку виявилася для продавців валюти і спекулянтів невдалою.
Головні події 6 жовтня на міжбанку:
1) Незважаючи на конфлікт в керівництві Нацбанку — долар подешевшав з ранкових 28,42 / 28,435 до 28,34 / 28,37 гривень на кінець сесії.
2) Нацбанк на ринок не виходив.
3) Довідковий курс НБУ на 12:00 зафіксовано на рівні 28,3803 гривень, а офіційний на 7 жовтня встановлений на позначці 28,3639 гривень за долар.
Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус»
Коментарі - 17
Доречі сам сиджу поки в $, і продаю їх тільки на саме необхідне, так як долари пізніше необхідні будуть для покупки нерухомості, стосовно цін на нерухомість ще більша інтрига для мене, що буде
https://minfin.com.ua/blogs/perezdecuellar/156232/
Вывод прежний: недостаточное предложение валюты спровоцировало затяжной рост курса в сезонный период спроса на валюту.
Если аграрии будут стабильны (урожай то куда девать), а они будут, то очевидно спроса от нерезов и ко не хватит.
После 9-го числа вообще нет факторов повышенного спроса на валюту, а если мы раньше остановили рост тем более.
Напомню, квартальный налог начинают с 18 октября малыми пунктами, главное обозначить что вера в «рост-рост» будет сломлена.
https://buh.ligazakon.net/ua/calendar/2020/11/19
На выходные банки правильно сделали, что разогрели рынок под получение Зарплат, продали на максимальных, особенно Приват с их разницей в 40 коп.
Если начнут аграрии поливать, а далее налоги, и металлурги поддержат курс изменится, если НБУ позволит, а он должен позволить под выборы.
Плюс запасы газа у нас рекордные, докупать уже нет почти смысла.
Уровень 28.41 застолбили получается
Я был прав
А еще овгз удачный в подтверждение!
Сити банк 6млрд грн, альфа 11млрд грн, приват 166млрд грн, пумб 13млрд грн и пр
Потому участие Сити мизер на межбанке!
но возможно межбанк настолько мал, что и этого влияния ему с головой..
Сити выходит по 50 лям в неделю, или около того.
5% рынка - это не курсоопределяюще, но существенный игрок.
рынок просто сработает на ожиданиях. и что бы там межка не рисовала, нам от этого не холодно не жарко, мы не сможем купить валюту по цене на межке.