Понеділок на валютному ринку пройде досить напружено при збільшенні активності як клієнтів, так і самих банків. За розрахунками «Мінфіну» 28 вересня обсяги торгів будуть перебувати у межах до $ 165-200 млн при здійсненні до 480-610 угод.
Долар та євро у понеділок: чому можливі валютні ралі
Курсові коливання сьогодні протягом дня посиляться.
Ось основні причини зростання курсової волатильності:
1) Отримання минулого тижня основних сум відшкодувань ПДВ експортерами. Отримані від держави кошти знижують у них бажання щодо активного продажу валютної виручки і дозволяють експортерам «грати» спільно зі спекулянтами «на підвищення». Тим більше, що ринок поки налаштований на продовження девальвації гривні;
2) Наближення кінця місяця і бюджетні платежі у значної частини великих клієнтів. Завершення вересня та кінець третього кварталу не за горами і компанії будуть поспішати закрити свої основні розрахунки до звітної дати. Для цього у клієнтів залишається період понеділок- вівторок, тому що на останній день (а в цей раз це буде середа) великі компанії мають бажання вже бути закритими по своїх основних розрахунках по місяцю і кварталу. Це збільшить активність як покупців, так і продавців валюти 28 та 29 вересня. Тим більше, що у значної частини компаній ще до кінця місяця мають пройти розрахунки з державою за частиною податкових та інших платежів;
Відео: Чи буде долар дорожче 29 гривень і навіщо Нацбанк послаблює національну валюту
3) Активні покупки валюти іноземцями. Частина великих банків з іноземним капіталом вже помічені на ринку з купівлею валюти під репатріацію дивідендів, а нерезиденти продовжують виходити з українських гривневих облігацій, купуючи валюту за рахунок гривневих коштів від їх реалізації на вторинному ринку або після їх погашень. Це істотно грає проти гривні;
4) Поведінка Нацбанку і майбутній завтра аукціон з розміщення ОВДП. Завдяки діям НБУ з початку вересня гривні не давали істотно зміцнюватися навіть у моменти ситуативного перевищення пропозиції над попитом, а частково і підштовхували курс вгору. Це призвело до поступової зміни як настроїв самих учасників ринку, так і об'єктивного збільшення тиску на гривню та її плавної девальвації. Зараз Нацбанку доводиться гасити періодичні сильні сплески попиту за рахунок інтервенцій і швидше за все - ми і найближчим часом буде спостерігати виходи регулятора з інтервенціями з продажу долара в моменти пікових котирувань. «Допомагати» регулятору періодично стане і Укргазбанк, який часто продає в подібних ситуаціях валюту Нафтогазу за максимальними курсам на піку ажиотажа.
Завтрашній аукціон Мінфіну не особливо додасть великих обсягів нерезидентської валюти на торги, але з урахуванням того, що держбанки будуть знову активно закривати дірки бюджету через купівлю ОВДП - це відіб'ється на ресурсному ринку і опосередковано - в подальшому і на валютному.
Явно дозволить заробити сьогодні спекулянтам євро. Очікується виступ президента ЄЦБ Крістін Лагард на слуханні Європарламенту та пройде останній офіційний раунд переговорів про Brexit. Будь-які виступи глави ЄЦБ традиційно призводять до валютних ралі по парі євро / долар на міжнародних ринках, що буде відображатися і на поведінці євро щодо гривні.
В цілому, на валютному міжбанку у понеділок збережеться залежність курсового тренда від дій і завдань великих гравців, а також поведінки Нацбанку.
На готівковому ринку обмінники працюватимуть у форматі «з обороту» і в основному встановлять спред по долару в межах 15-25 копійок, а по євро 20- 35 копійок. При значних коливаннях євро на міжнародних ринках власники українських обмінників будуть сьогодні часто змінювати свої цінники протягом дня.
Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 28 вересня будуть у межах: долар - коридор 28,20 - 28,45 гривень, євро - коридор 32,71 - 33,15 гривень.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах: долар - коридор покупок і продажів 28,10 - 28,50 гривень, євро 32,70 - 33,15 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 28,00 - 28,25 і продаж 28,29- 28,50 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,15 - 28,28 гривень та продаж 28,30 - 28,35.
Слухайте прогнози від «Мінфіну» на «Просто радіо»
Партнер прогнозу курсу — Прокредит Банк, німецький онлайн-банк
Будь-якої миті, де б ви не були, майте повний контроль над власними фінансами.
Хочете знати про валюту більше? Слідкуйте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 18
ничего не меняется, самого утра при росте 2-3 коп, уже стоит НБУ с продажей. Большинство сильных факторов против гривны: НДС идет и в пятницу налили 6.5 млрд грн., иностр.банки выводят дивиденды уже сейчас а это до 300 млн.дол. потребность, нерезы через Сити, плюс в среду 9.5+млрд грн. Плюс к гривне окончание месяца и потребность в гривне, а также возможно выход Нафтогаза.
Доллар цель сегодня 28.35, а так 28.50.
ЕВРО и далее шатается коридор 32.90-33.00
Рубль возле 0.3600, неужели заворушка Армении и Азейбарджана повлияла?
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/149637/
Дякую
По завершению вывода дивидендов (до 9 октября) начнется глубокая коррекция вниз ниже 28 на конец ноября.
Такие ожидания, ниже 28 будет!
Имхо господа, читайте форум и пр, там есть и другие версии вплоть на 29.1
Зауважу, що поки він підтверджується, хоча зарано робити висновки, але вже видно, що сьогодні курс таки коливається біля 28,3.
Також думаю, що буде намагання піти нижче 28,25 і якщо це вдасться, то слід очікувати подальшого просідання курсу.
Просмотрел депосертификаты и видно что банки после 14 сентября перестали жечь гривну. Потому ввиду небесконечной гривны нерезов рост курса должен выдохнуться
motoruller, за аргументы спасибо!, но в 28, как-то не верится
Еврокомиссия выделит Украине почти 6 млрд евро на ядерную безопасность.
«28 сентября на внеочередном заседании Кабинет министров принял распоряжение, предусматривающее создание правовых оснований для заключения соглашения между правительством Украины и Еврокомиссией в сфере ядерной безопасности», — говорится в сообщении.
В частности, проектом Соглашения предусматривается реализация проекта с бюджетом EUR6,6 млн (вклад ЕС – EUR5,9 млн).