25 вересня 2020, 13:32 Читать на русском

Євросоюз вперше запропонував законодавство про криптовалюти

Європейська комісія (ЄК) вперше запропонувала законодавчо врегулювати ринок криптоактивів. Про це на пресконференції заявив виконавчий заступник голови ЄК Валдіс Домбровскіс, передає Інтерфакс-Україна.

Європейська комісія (ЄК) вперше запропонувала законодавчо врегулювати ринок криптоактивів.
Фото: pixabay.com

«У нас є пропозиція по криптоактивах, спрямована на те, щоб дозволити компаніям використовувати можливості, які пропонуються цими активами, але так, аби знизити ризики для інвесторів і зберегти фінансову стабільність», — підкреслив Домбровскіс.

Що це дасть ринку

Регламент ринків криптоактивів (MiCA), на думку ЄК, стимулюватиме інновації, зберігаючи при цьому фінансову стабільність і захищаючи інвесторів від ризиків. Це надасть юридичну ясність і визначеність емітентам і постачальникам криптоактивів.

Нові правила дозволять операторам, уповноваженим в одній державі-члені ЄС, надавати свої послуги на всій території союзу («паспортизація»).

Читайте також: Для відновлення економіки ЄС буде використовувати криптоактиви

Якими є заходи регулювання

Захисні заходи включають вимоги до достатності капіталу, фінансове забезпечення безпеки активів, обов'язкову процедуру подачі скарги, доступну інвесторам, і права інвестора щодо емітента.

До емітентів великих криптоактивів (так званих глобальних «стейблкоінів»), забезпечених активами, висуватимуться суворіші вимоги.

Пропонується також пілотний режим для ринкових інфраструктур, які хочуть торгувати і проводити трансакції з фінансовими інструментами в формі криптоактивів. Пілотний режим — це так званий підхід «пісочниці», або контрольованого середовища, який дозволяє тимчасово відступати від існуючих правил. Він дасть можливість компаніям протестувати на практиці існуючі правила і дізнатися більше про те, як вони працюють.

Читайте також: Біткоіни vs криза: чи стане крипта порятунком від фінансових потрясінь

Цифровізація єврозони була запланована

Валдіс Домбровскіс у середині вересня підкреслив, що пізніше він презентує оновлену Стратегію цифрових фінансів ЄС — Next Generation EU (План відновлення). Погоджений у липні лідерами ЄС, цей план покликаний підвищити конкурентоспроможність та інноваційні можливості союзу, допомогти йому реалізувати «зелений курс».

«Ми хочемо привести правила ЄС у відповідність з епохою цифрових технологій, щоб просувати інновації, стримуючи ризики. Ось чому ми висунемо законодавчу пропозицію по ринках криптоактивів», — сказав заступник голови ЄК, який опікується питаннями фінансів.

Читайте також: Швейцарія прийматиме податкові платежі в криптовалюті

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама