Мінфін - Курси валют України

Встановити
24 вересня 2020, 15:23

У Києві затримали на гарячому банду скімерів

23 вересня в Києві під час спецоперації кіберполіції та Служби безпеки Приватбанку було затримано чотирьох учасників банди скімерів, які викрадали дані карток клієнтів українських банків за допомогою встановлення на банкомати скімінгових пристроїв. Про це йдеться у повідомленні банка.

23 вересня в Києві під час спецоперації кіберполіції та Служби безпеки Приватбанку було затримано чотирьох учасників банди скімерів, які викрадали дані карток клієнтів українських банків за допомогою встановлення на банкомати скімінгових пристроїв.
Фото: gogetnews

Що відомо

Підозрюваним інкриміновано шахрайство (повідомлено про підозру), незаконне використання спеціальних технічних засобів отримання інформації, несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку.

Читайте також: Коронавірусні «трюки» від карткових шахраїв

Крім того, незаконні дії з платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять банківську таємницю, вчинені організованою групою.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. 

Шахрайство зростає

У січні-червні 2020 року кількість шахрайських операцій з картками зросла в 1,4 рази (до 47,5 тис. штук), а їх загальний обсяг — на 10% (до 86,4 млн грн).

Динаміка не найстрашніша, адже частка шахрайських операцій не досягає навіть 1% загальної суми транзакцій (становить 0,0048%).

Зазвичай протягом року правоохоронці заарештовують по 3-4 банди карткових шахраїв. Наприклад, цього літа вже був скандал в Одесі, а минулого тижня СБУ закрила call-центр в Мелітополі, в якому працювало 54 оператора-шахрая. Вони випитували у власників карт інформацію про їхні рахунки.

Читайте також: В Україні карткових шахраїв хочуть саджати у в'язницю

Тема епідемії активно експлуатується шахраями. Вони вигадали більше десятка незаконних способів вивудження грошей з карткових рахунків людей. Як за допомогою обдзвонів і розсилки повідомлень у різні месенджери, так і на сайтах, присвячених темі covid-19. Раніше «Мінфін» вже писав детально про коронавірусні пастки.

Нагадаємо

НБУ розробляє проект змін до статті 200 Кримінального кодексу. Згідно з документом, за шахрайство з пластиковими картами пропонують ввести покарання у вигляді позбавлення волі на термін 1 рік і більше.

Коментарі - 4

+
+100
Toma666
Toma666
24 вересня 2020, 15:58
#
Год - это мало! пусть пИтёрочку сидят за свою «чесотку» рук к чужим деньгам!
+
0
Wowww
Wowww
24 вересня 2020, 16:51
#
Это что еще за наркоманы из прошлого повылазили? Сейчас 99% карт с чипом, а чипы так просто не скопируешь. или они проводили онлайн покупки по бесконтакту?
+
0
Maksym .
Maksym .
24 вересня 2020, 17:16
#
Зарубежные карты
+
0
Paparazzi999
Paparazzi999
24 вересня 2020, 18:29
#
Почти любая чипованая карта содержит магнитную ленту, а особенности многих карт такова, что по ней тоже можно снять деньги
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися