Минулий тиждень пройшов під знаком поступового ослаблення гривні на тлі постійних продажів долара Нацбанком. Всього за період з 15 по 18 вересня регулятор продав $71 млн, плавно підвищивши цінник з 28,11 до 28,18 гривень.
Долар та євро в понеділок: все вище, вище і вище
Дії Нацбанку минулого тижня носили стримуючий характер: вони не зупинили зростання, а лише дещо знизили швидкість, з якою долар набирав висоту. Учасники торгів на міжбанку налаштовані на продовження зростання долара і євро.
Основними факторами, які вплинуть на поведінку учасників торгів сьогодні, будуть:
1) дії регулятора. Після чотирьох днів, під час яких Нацбанк продавав валюту, очікується, що він продовжить тактику стримування і на цьому тижні. Робляться припущення, на якому рівні регулятор вийде на цей раз і скільки буде готовий продати. Якщо ж Нацбанк візьме паузу, це може бути сприйнято як сигнал до прискорення падіння гривні;
2) реакція експортерів на поведінку Нацбанку. Вони вже зрозуміли, що регулятор не перешкоджає зростанню, а значить, можна не поспішати з обміном валютних заначок. Відтягування виплати компенсацій ПДВ на кінець місяця змушує їх виходити з продажами, однак робити вони це будуть лише в разі крайньої необхідності, чудово розуміючи, що завтра вони зможуть продати дорожче, ніж сьогодні.
Якщо Нацбанк утримається від проведення чергової інтервенції, експортери теж можуть взяти паузу і почекати, поспостерігати, як зростуть котирування, «пограти на нервах» головного банку і змусити його втрутитися.
3) Господарські операції імпортерів. Деякі з них минулого тижня сподівалися, що ослаблення гривні припиниться, і цінник піде вниз. Але цього не сталося, і на цьому тижні їм доведеться приймати непросте рішення: чи купувати валюту для розрахунків за контрактами, поки вона не подорожчала ще сильніше, або ще почекати. Час зараз працює проти них: наближається кінець місяця, і треба робити проплати, а долар продовжує невблаганно зростати.
Євро також продовжить зростання на міжбанку, синхронізуючись з доларом. На його поведінку вплинуть коливання на світовому ринку і бажання спекулянтів заробити на скачках євро до гривні.
Крім того, спекулянти будуть уважно будуть відслідковувати сьогоднішню ситуацію на ринку і появу на ринку великих гравців. Якщо Нацбанк на початку торгів не проявить себе, вони постараються зіграти на підвищення курсу і продати долар і євро якомога дорожче, щоб потім відкупити і заробити на зниженні.
«Мінфін» прогнозує на сьогодні обсяг операцій на торгах в межах до $ 220-250 млн при здійсненні до 460 — 520 угод.
На готівковому ринку обмінники продовжать орієнтуватися на курсовий тренд міжбанку, поведінку пари євро/долар на міжнародному ринку і на реальний попит і пропозицію на валюту в своєму регіоні. Спред по долару більшість власників обмінників встановлять в межах 15-20 копійок, по євро — до 25- 30 копійок.
Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 21 вересня будуть в межах: долар — коридор 28,05 — 28,30 гривень, євро — коридор 33,20 -33,60 гривень.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах: долар — коридор покупок і продажів 27,85- 28,50 гривень, євро — 32,55 — 33,65 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,85-28,15 і продаж 28,18- 28,50 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: покупка 28,05 -28,15 і продаж 28,17 -28,25 гривень.
Слухайте прогнози від «Мінфіну» на «Просто радіо»
Партнер прогнозу курсу — Прокредит Банк, німецький онлайн-банк
Будь-якої миті, де б ви не були, майте повний контроль над власними фінансами.
Хочете знати про валюту більше? Слідкуйте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-канал
і
Коментарі - 21
4 дня залива в самую удачную для гривны неделю, и рост не остановили, сегодня запоздавшие по налогам еще продадут валюту, но большинство будет придерживать валюту. Поступления в гривне в бюджет упали, не смотря на другую статистику после понижения планов, т.е. недовыполнение, МВФ смотря на НБУ, решения судов по Антикоруп.органам помахал ручкой, надежды Марченко на декабрь, всего лишь надежды, НБУ сливает резервы, плюс отдача немалая в сентябре и до конца года, как итог инфо об уменьшении запасов — негативно повлияет на настроения. Наличный спрос малый, гривны мало и мало кто делает валют.заначки, история недели говорит что налик просто движется за межбанком.
доллар попытка закрепиться 28.20
евро 33.35
ключевое, сегодня еще досливают на налоги.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/149637/
И для того и для того, должно произойти что-то екстраординарное.
https://www.epravda.com.ua/news/2020/09/21/665329/
Один из ответов на падение гривны август-сентябрь.
Играть в азартные игры с гривной и депозитами - это для рисковых людей, игроманов. Сегодня они попали, приймите мои соболезнования. :-( Я лично рисковать не привык....Сегодня хранение в матрасе, в условиях мировой нестабильности и полного обнищания и разграбления страны, с доходностью 0% годовых - это круто! В Германии минус 1% годовых, 0% несколько больше -1% :-)
В новом видео нашего канала вы узнаете, какая самая дорогая монета, как появилась гривна и другие интересные факты, в том числе об инвестиционных монетах:
https://www.youtube.com/watch?v=zZIecNjDaZE&feature=youtu.be
Подписывайтесь на youtube-канал «Минфина», комментируйте и задавайте свои вопросы под видео;)
А может все эти телодвижения только для того, чтобы кто то из приличных людей мог выгодно доллары на выборы (на заводик, на земельку, на ОВГЗ и тд) скинуть. У нас это обычное дело.