Мінфін - Курси валют України

Встановити
17 вересня 2020, 14:17

42% малих підприємств не готові до нового карантину — опитування

Результати опитування, яке проводила Європейська бізнес-асоціація (ЄБА), засвідчили неготовність малого бізнесу до подовження жорстких карантинних заходів. Про це повідомляє ЄБА.

Результати опитування, яке проводила Європейська бізнес-асоціація (ЄБА), засвідчили неготовність малого бізнесу до подовження жорстких карантинних заходів.
Фото: pixabay.com

Карантин, бізнес і кредит

Ще 29% підприємців стверджують, що готові до погіршення ситуації, інші 29% вагаються щодо своєї реакції на розвиток такого сценарію. Багато хто у разі посилення карантину планують скорочувати бізнес або взагалі закривати його.

Читайте також: Як карантин змінив бізнес і споживчі звички

Підприємці сподіваються на спрощений доступ до кредитних ресурсів, що допоможе їм встояти за таких умов. При цьому респонденти підкреслили, що майже кожному четвертому опитаному підприємцю (27%) відмовили в участі у програмі «Доступні кредити 5-7-9%». Кредит вдалося отримати тільки 11% опитаних, а 10% все ще очікують рішення по їхній заявці. Ще 25% тільки планують подавати на участь у програмі, 16% — не планують через невідповідність критеріям, а 11% — через відсутність зацікавленості.

Тільки 11% зверталися до комерційних банків, тоді як до державного — 89% підприємців. Серед виданих кредитів переважають невеликі суми. Зокрема, 50% ФОПів вдалося отримати до 500 тис. грн кредиту, 20% — від 500 тис. до 1 млн грн, 17% — від 1 до 3 млн грн і ще 13% отримали кредит на суму, що перевищує 3 млн грн.

Читайте також: «Доступні кредити 5-7-9%»: За минулий тиждень банки видали 159 кредитів

На які цілі можна одержати доступні кредити

  • Придбання або модернізація основних засобів, об'єктів нерухомості та транспортних засобів для використання в комерційних і виробничих цілях.

  • Будівництво, реконструкція, ремонт приміщень, в яких ведеться основна господарська діяльність (крім офісних приміщень).

  • Придбання нежитлової нерухомості (але без права її передачі третім особам).

  • Придбання об’єктів права інтелектуальної власності за договорами комерційної концесії (франчайзинга).

  • Фінансування обігового капіталу.

  • Інвестиційні цілі, пов’язані із запобіганням поширенню COVID-19 (виробництво лікарських засобів, медичних виробів і обладнання тощо).

Відсотки (5, 7 або 9% річних) залежать від розміру бізнесу та створення нових робочих місць.

За час участі у програмі більшість компаній не змінювала штат працівників — про це повідомили 59%, і тільки 18% бізнесів створили два або більше робочих місця.

Що таке Unlimit Ukraine

Unlimit Ukraine – платформа для розвитку малого та мікробізнесу, створена на базі Європейської бізнес-асоціації. Проєкт надає комплексну підтримку для малого та мікробізнесу через освітні заходи і консультації, участь у спецпроєктах, діагностику проблем бізнесу й обговорення актуальних для нього питань. Учасником проєкту може стати малий і мікробізнес із формою власності ФОП без обмеження видів діяльності. Сьогодні проєкт налічує 1 865 учасників.

Опитування проводилось з 31 серпня до 15 вересня 2020 року серед аудиторії проєкту Unlimit Ukraine. В ньому взяли участь 62 підприємці – представники малого та середнього бізнесу.

Коментарі - 5

+
0
400kg
400kg
17 вересня 2020, 14:54
#
Карантин це добре, менше люди хворіти будуть. Давно пора посилювати і закривати всі крім магазинів.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
17 вересня 2020, 15:21
#
А с каких денег жить трудоспособному населению, если запретить работать...

Хотя пенсионеров такие мелочи не должны волновать...
+
0
GrugoriyHoland
GrugoriyHoland
17 вересня 2020, 16:09
#
Ну и что что не готовы!!! Все в «стойло» и платить налоги! Вот какие умные ...не готовы... а все остальные готовы?
+
0
Sergio25
Sergio25
17 вересня 2020, 18:24
#
Лето на подготовку к эпидемии прое.ли, зато теперь есть аж десяток новых дорог. Будем по ним пытаться убежать от короны.
+
0
GrugoriyHoland
GrugoriyHoland
17 вересня 2020, 18:35
#
Далеко ли убежите?
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися