Національний банк розширив критерії прийнятної застави за кредитами для екстреної підтримки ліквідності банків (Emergency liquidity assistance, ELA). Про це йдеться у повідомленні регулятора.
Нацбанк змінив умови екстреного кредитування банків
Що змінилося
- Відтепер заставою за ELA можуть виступати майнові права за кредитними договорами з юридичними особами не тільки в гривні, але й в іноземній валюті – доларах США та євро – з пониженими коригуючими коефіцієнтами;
- До переліку прийнятної застави також включені майнові права за кредитними договорами з юридичними особами п’ятого класу (раніше – не нижче четвертого).
Водночас Нацбанк уточнив підстави для відмови банку в укладанні генерального договору щодо ELA та в наданні такого кредиту.
Зокрема це стосуватиметься випадків, коли можливого обсягу ELA з урахуванням запропонованого банком забезпечення, буде недостатньо для покриття прогнозного тимчасового дефіциту ліквідності банку.
Читайте також: НБУ допоможе економіці «стати на ноги». Банкам розширять програму кредитів рефінансування
На що впливатимуть зміни
Зміни спрямовані на попередження негативного впливу коронакризи на фінансову стабільність.
У НБУ відзначають, що сьогодні банківська система має достатню ліквідність, а економіка поступово відновлюється.
Однак у випадку другої хвилі пандемії у світі та поглиблення економічної кризи банки матимуть додатковий інструмент для підтримки належного рівня ліквідності.
Нагадаємо
Національний банк запровадив ELA в грудні 2016 року.
Кредити, отримані за інструментом ELA, призначені виключно для покриття тимчасового дефіциту ліквідності банку в разі настання надзвичайних ситуацій, коли банки вичерпали інші джерела підтримки ліквідності, зокрема за рахунок коштів акціонерів та стандартних інструментів рефінансування НБУ під заставу державних та інших прийнятних цінних паперів, а також іноземної валюти.
Зміни набувають чинності 8 вересня 2020 року.
Коментарі - 1