Мінфін - Курси валют України

Встановити
31 серпня 2020, 8:49

Яким буде курс гривні восени. Прогнози банкірів

Гривня до кінця вересня 2020 року може ослабитися максимум до 28,2 грн/$ зважаючи на сезонні чинники, зокрема через повернення ринку до ділової активності та черговий запуск економіки. Про це заявили банкіри, опитані Інтерфакс-Україна.

Гривня до кінця вересня 2020 року може ослабитися максимум до 28,2 грн/$ зважаючи на сезонні чинники, зокрема через повернення ринку до ділової активності та черговий запуск економіки.
Фото: interfax.com.ua

Прогноз по курсу

«Історично наприкінці серпня і на початку вересня в Україні відзначається зростання курсу долара. Це пов'язують із поверненням ринку до ділової активності та черговим запуском економіки. Враховуючи ситуацію, яку ми спостерігаємо нині, ринок очікує зростання курсу долара. Думаю, максимальні значення на міжбанку, яке ми можемо побачити в цей період — 28,15-28,20 грн/$», — зазначив директор департаменту казначейських операцій Акордбанку Юрій Єфремов.

За його оцінками, до кінця року курс гривні на міжбанківському валютному ринку може ослабнути до 28,20-28,30 грн/$.

«Глобальних потрясінь, якщо нічого неординарного не станеться, очікувати не варто», — додав експерт.

Єфремов зазначив, що головною причиною зміцнення курсу нацвалюти на початку серпня стало пом'якшення негативних очікувань міжнародних інвесторів, спричинених зміною глави Національного банку України.

Видео: Яким буде курс долара восени. Перспективи золота та срібла на найближчий рік

«Вони зупинили вихід з облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) і купівлю долара. Західні інвестори, аналізуючи ситуацію, не поспішають розлучатися з українськими держоблігаціями і шукають оптимальний рівень для виходу з цінних паперів і купівлі валюти», — уточнив експерт.

Крім того, 25 серпня Міністерство фінансів розмістило незначну кількість «коротких» ОВДП під 7% річних при великому обсязі заявок і тим самим дало зрозуміти, що воно не планує залучати дорогу гривню, додав він.

Єфремов також зазначив, що на динаміку обмінного курсу в серпні вплинув передчасний початок сезонного продажу зернових у зв'язку зі спекотним літом, продаж валюти «Нафтогазом» для поповнення бюджету та зниження імпорту за основними групами споживчих товарів на тлі пандемії covid-19, у зв'язку з чим валютні придбання імпортерів не мали відчутного впливу на ринок.

Як повідомив начальник відділу роботи з інвесторами банку «Кредит Дніпро» Андрій Приходько, тенденція до зміцнення гривні на початку серпня цілком відповідає сезонним трендам і пов'язана передусім з активізацією експорту озимих зернових. Він уточнив, що, за даними Мінагропроду, експорт зернових у першій половині серпня становив 2,6 млн тонн і вже перевищив показники липня (2,1 млн тонн).

Читайте також: Яким буде курс долара при президенті Байдені

Експерт додав, що в липні виплавка сталі (1,77 тонни) практично сягнула докоронакризових значень (-1% до липня минулого року), й активізація експорту металопродукції також підтримала курс.

Крім того, останні два місяці ціни на залізну руду також зростали на тлі відновлення економіки Китаю, зокрема, за останні 30 днів ціна збільшилася на 12% — до $120 за тонну, що також є позитивним чинником для гривні, наголосив Приходько.

За його словами, обсяги продажу ОВДП нерезидентами на вторинному ринку наразі перебувають у межах 2-2,5% від загального обсягу валютного ринку й не мають значної дії на курс.

Водночас Приходько зазначив, що з другої половини серпня волатильність курсу традиційно зростає, зазначивши, що тенденція до зростання долара в цей період спостерігалася і у 2019-му, і в 2018 році.

«Зростає попит на валюту з боку паливних трейдерів. Аграрії купують пальне для збирання ярових і посівної кампанії озимих, крім того, в цей період традиційно активізується закупівля газу», — пояснив експерт.

Читайте також: JP Morgan надав Україні $329 мільйонів для викупу ВВП-варантів

За його оцінками, цього року низькі ціни на нафту й газ можуть частково нівелювати вплив цього чинника, зокрема, попри те, що за останній місяць ціна на нафту зросла на 4% — до $45 за барель, поточні нафтові котирування нижчі на 20%, ніж роком раніше, а ціни на газ — на 25%.

«Щодо фінансового ринку, наразі немає передумов до того, що нерезиденти збільшать темпи продажу своїх пакетів. У першій половині вересня погашень ОВДП не очікується. Проте зростання курсу долара в першій половині вересня може підтримати купівля валюти під виплату дивідендів компаніями з іноземним капіталом, що вимушено відклали через епідемію коронавірусу річні збори акціонерів, на яких ухвалюються рішення про виплату дивідендів», — додав він.

Приходько вважає, що у вересні спостерігатиметься помірний підвищувальний тренд на валютному ринку, зумовлений сезонними чинниками.

Як повідомив експерт з ОТП Банку, який побажав залишитися неназваним, головною причиною зміцнення гривні на міжбанку на початку серпня була спокійна ситуація на ринку і, як результат, відсутність бажання нерезидентів виходити з ОВДП.

«Така ситуація не триватиме у вересні. По-перше, очікуємо сезонного послаблення гривні на початку місяця і відсутності податкового періоду. Найімовірніше, ринок перебуватиме у вузькому коридорі 27,40-27,75 грн/$», — вважає він.

Експерт додав, що при спокійному ринку та за відсутності форс-мажорних ситуацій гривня у вересні не підвищиться більше ніж до 27,90-28,00 грн/$.

За словами начальника аналітичного відділу Альфа-Банку Україна Олексія Блінова, відновлення імпорту, що спостерігається в літні місяці, відбувається на тлі поліпшення експортної цінової кон'юнктури, що згладжує коливання валютного ринку.

Відео: Прогноз по золоту та сріблу. Що буде з курсом долара та євро

Він зазначив, що чинники підвищення волатильності є, проте вони все ще мають характер тимчасових сплесків, а не системного розбалансування попиту та пропозиції.

Згідно з оцінками експерта, середньорічний обмінний курс у 2020 році становитиме 26,90 грн/$1, що фактично дуже близько до показників 2017-2018 років.

Нагадаємо

За оцінками прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, курс гривні до кінця 2020 року перебуватиме в межах 27-28 грн/$1 і навряд чи перевищить 29 грн/$1.

Коментарі - 4

+
+156
AnnaGerman
AnnaGerman
31 серпня 2020, 10:28
#
Глобальных потрясений не ожидается...если не случится глобальных потрясений ...
+
+7
Gari4ek
Gari4ek
31 серпня 2020, 11:48
#
В июле выплавка стали (1,77 тонны) - как то скромно)))), исправьте
+
0
Olexandrenko
Olexandrenko
31 серпня 2020, 13:42
#
Вирус и новые рекорды, это основной фактор. до января вакцины не будет, поэтому или карантин-2 или само по себе рассосется.
политические хороводы с сентября.
пауза с мвф до следующего года.
невыполнение бюджета.
повышение минималки до 6000 с января.
конец года и выплата пенсионерам-бюджетникам.
долги и выплата по долгам.
хотя бы один из факторов банкиры учли?
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
31 серпня 2020, 13:58
#
Хорошая статья, но данные аналитики прошлись только по экономической части бизнеса, а не Бюджета страны, вход в полит.баталии и выборы, как с новой минималкой наполнять Бюджет, как межд.батл Евро/доллар отразится потому что сейчас 0,192, почему внимание только на Долларе, а не Евро, который с большей вероятностью уйдет на 33+, чем доллар на 28+, при долларе 28, евро будет 33,50+.

С МВФ история повторится как ранее, на весну 2021 оттянут, возможно ситуация с пандемией и МВФ согласится выделить не смотря не выполнение ряда пунктов.

Прошу МинФин запросить у них дополнительные разъяснения, думаю всем будет интересно.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися