Міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц відкинув ідею введення безумовного базового доходу. Про це він заявив в інтерв'ю виданням медіагрупи Funke, передає Deutsche Welle.
Міністр фінансів Німеччини розкритикував експеримент щодо базового безумовного доходу
Що думає міністр фінансів
«Це було б неолібералізмом. І якщо вважати чесно і правильно, то це непомірно високі витрати… Це підірвало б багато досягнень соціальної держави, такі як пенсійне страхування або страхування на випадок безробіття», — заявив міністр.
Шольц також спрогнозував, що в майбутньому році, аби впоратися з наслідками пандемії, державі доведеться додатково збільшити держборг за допомогою залучення нових кредитів.
Читайте також: Глава Twitter пожертвував $ 3 мільйони на програму безумовного доходу в 15 містах США
Кому планують виділяти гроші
Запропонована в межах експерименту сума трохи більше німецького рівня бідності. Стан тих, хто отримає виплати, будуть порівнювати з 1380 людьми, які не отримають гроші.
Повідомлялося, що експеримент проводить Німецький інститут економічних досліджень. Бюджет на дослідження зібрали пожертвами. В ході експерименту учасників попросять заповнювати анкети про їхнє життя, роботу й емоційний стан, щоб зрозуміти, наскільки значний вплив надасть базовий дохід.
Читайте також: Іспанія почала виплату універсального базового доходу
Що таке базовий безумовний дохід
Базовий безумовний дохід означає ідею про те, що держава повинна виплачувати певну суму грошей кожному зі своїх громадян, як правило, щомісяця, незалежно від їх доходу або працевлаштованості.
Ці виплати можуть замінити собою соціальну допомогу, отримання якої ускладнено бюрократичною тяганиною.
Передісторія
- 18 серпня в Німеччині почали експеримент, в межах якого групі з 120 осіб будуть щомісяця протягом трьох років виплачувати по 1200 євро без будь-яких вимог — безумовний базовий дохід.
- У ході експерименту, зокрема, хочуть з'ясувати, як безумовний базовий дохід впливає на психологію його одержувачів.
Коментарі - 9
Опять таки эти деньги надо собрать сначала в виде налогов... И не приведет ли это к уменьшению не финансового сектора?
Хотя в любом случае это более справедливый подход, чем пособия, выплачиваемые годами только отдельным гражданам.
Безусловный доход избавит людей от чувства страха, что «завтра нечего будет есть» и позволит выбирать людям более приятное занятие-работу. Это и сделает людей счастливее :-)
https://www.youtube.com/watch?v=4OJqqE9v7IE
Чтобы это работало нужно давать этот доход не на 3 года, а до конца жизни.
Иначе человек будет понимать, что через 3 года шара закончится, а проф. навыки за эти 3 года будут полностью потеряны. И по истечении этих 3х лет, можно вообще остаться ни с чем и ничего не умея. Поэтому человек не сможет в течении этих 3х лет вести себя также как если бы он точно знал, что этот безусловный доход не закончится никогда.