Мінфін - Курси валют України

Встановити
20 серпня 2020, 15:51

Про всі деталі відкриття рахунків нерезидентам

У минулому році зроблено ще один крок для переходу України до вільного руху капіталу. Національний банк надав можливість іноземним компаніям відкривати рахунки в банках України.

Відтепер ця послуга доступна юридичним та фізичним особам-нерезидентам. До їх числа також відносяться іноземні інвестиційні фонди і компанії з управління активами, що діють від імені таких фондів.

Про всі деталі відкриття рахунків нерезидентам читайте у інтерв’ю із операційним директором RwS bank.

Для чого відкривати рахунки нерезидентам в Україні?

Почну з того, що до 2019 року законодавство України давало можливість відкривати нерезидентам рахунки з метою здійснення інвестицій в Україну з обмеженими можливостями для ведення своєї господарської діяльності. Наразі, згідно Постанови НБУ, іноземні компанії можуть відкривати поточні рахунки в банках з метою здійснення підприємницької діяльності в України.

Крім того, з огляду на ускладнення і посилення правил відкриття рахунків в країнах СНД і Балтії в останні роки, привабливість українських банків суттєво зросла.

Особистий рахунок знадобиться нерезиденту при оформленні депозиту або для особистого використання під час перебування в країні. Наприклад, в тому випадку, якщо іноземець хоче купити нерухомість в Україні.

Доречі, останні декілька років спостерігався підвищений попит нерезидентів на валютні депозити. Тому, відкриття рахунку з метою зберігання капіталу набирає обертів. Не секрет, що ставки по депозитним вкладам в Україні більш привабливіші ніж закордоном.

Відкриття банківського рахунку юридичним особам в Україні також необхідно для отримання кредитів, розрахунків з контрагентами, виплат заробітної плати.

Які види рахунків доступні для відкриття іноземцям?

Відкриття того чи іншого рахунку залежить, в першу чергу, від того, для яких цілей іноземець його обирає.

Для примноження капіталу можна відкрити депозитний рахунок.

Крім того, нерезидент може відкрити інвестиційний рахунок для операцій, що стосуються здійснення інвестицій у Україну. Наприклад, для викупу частки статутного капіталу українського підприємства.

Які спрощення отримали іноземні компанії?

Окрім самої реалізації законодавчої можливості відкриття банківських рахунків, позитивними новаціями є:

  • скасування подання клієнтами карток із зразками підписів — відтепер розпорядження рахунком здійснюється на підставі переліку осіб, які згідно із законодавством мають на це право, і що не вимагає нотаріального посвідчення;
  • відкриття та розпорядження рахунком можливе уповноваженою особою за дорученням;
  • зміна найменування юридичної особи не передбачає закриття діючих рахунків.

Скільки потрібно часу для відкриття рахунку?

Треба зазначити, що послуга для українських банків нова. І навіть, якщо вони заявляють про дану пропозицію, не всі реально готові співпрацювати із нерезидентами.

RwS bank в свою чергу готовий організувати супроводження відкриття рахунку «під ключ». В тому числі організувати супровід та подачу документів до контролюючих органів для взяття компанії на облік. За наявності повного пакету документів, ми відкриваємо рахунок для нерезидента протягом 2 днів.

В якій валюті можна відкрити рахунок?

Відкриття рахунку може здійснюватися в національній валюті, доларах США, євро та російських рублях.

Також зазначу, що нерезиденти не обмежені в кількості відкритих банківських рахунків в одному або різних банках.

Чи можна іноземцям знімати в українських банкоматах готівку?

Нерезидент, який відкрив особистий рахунок в Україні, може користуватися всіма послугами банківської установи. У тому числі знімати готівку і розплачуватися нею в магазинах. Важливо пам'ятати, що в банкоматах готівка – гривня. Якщо нерезидент хочете зняти валюту, то це можна зробити у відділенні банку, в тій валюті, в якій кошти надходять на рахунок з-за кордону

Можливі операції за поточним рахунком для нерезидента

  • зарахування з-за кордону, зі своїх рахунків і рахунків інших юридичних осіб
  • перерахування коштів на рахунок резидента за експортними контрактами;
  • зарахування з рахунку резидента на рахунок нерезидента – гривня/валюта за імпортними контрактами;
  • купівля/продаж валюти на Міжбанківському валютному ринку України;
  • розміщення депозитів;
  • проведення операцій на території України;
  • перерахування з рахунку на власний рахунок в іншому банку України і за кордоном.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися