Мінфін - Курси валют України

Встановити
19 серпня 2020, 12:10

Які банки продовжують «різати» ставки за депозитами в гривні

Попри те, що облікова ставка Нацбанку залишилася на рівні 6% річних, тенденція зниження депозитних ставок в банках все ще зберігається. За останні два тижні ставки за депозитами в гривні знизили 5 банків-малюків з 21 — на 0,5-3,6% річних.

Депозитний огляд, відкрити депозит, розмістити депозит, дохід, гроші в банку, заощадження, відсотки за депозитом
фото: nv.ua

Про це свідчать дані депозитного огляду, який щотижня готує «Мінфін».

У яких банках подешевшали гривневі вклади

  • Банк Січ найбільше знизив ставки за депозитами на 3 та 9 місяців — до 9 і 9,5% відповідно. Заощадження на рік тут тепер можна розмістити під 10,75% річних.
  • Кристалбанк «зрізав» дохідність за депозитами на всі терміни — на 1% річних. Зараз, наприклад, депозит на півроку або рік принесе дохід 10,5% річних.
  • У Банку Грант просіла дохідність тільки річних депозитів на 1% річних — до 10% річних.
  • Найрішучіше знижував ставки РВС Банк: 3,6% річних втратили депозити на 12 місяців, 1,75% — на 6 місяців. Наприклад, зараз депозит на півроку в банку можна відкрити під 9,75% річних, на рік — під 8,55%.
  • Радабанк зменшив дохідність депозитів на всі терміни — на 0,5% річних. «Короткі» депозити в банку зараз дорожчі: вклад на півроку принесе дохід 10,3% річних, а ось на рік — всього 8%.

Мінімальна дохідність річних вкладів у національній валюті зараз у Місто Банку — всього 5% річних.

Читайте також: Долар по 28 грн і інфляція 5%: що прогнозують економісти на найближчу перспективу

Хто залишився в топі найдохідніших банків

На вершині ренкінгу найдохідніших банків за гривневими вкладами на 12 місяців, як і раніше, знаходиться Комінвестбанк, який готовий платити вкладникам 13% річних.

На другому місці опинився банк Кліринговий Дім, який обіцяє на аналогічних умовах річний дохід 12,38%.

На третьому місці — Мотор-Банк. Розмістити гривню на рік тут можна під 12% річних. Стільки ж пропонують вкладникам Комерційний Індустріальний Банк і банк Земельний Капітал.

Коментарі - 4

+
0
Roma41
Roma41
19 серпня 2020, 14:16
#
Раньше деньги лежали камнем под матрасом, топом были депозиты. Дальше банкопад, и опять депозиты. Только надежные, просто потому что их банкиры использовали под ОВГЗ. Вот и вся экономика. Стабильно, но бесперспективно.
И стремление запустить хотя бы ипотеку под 10% похвально. Но главное это риски. Чтобы они были хотя бы просчитаны и меньше того пендаля для экономики, что ипотека может дать.
+
+37
Andrey M
Andrey M
19 серпня 2020, 15:25
#
Іпотека під 10% на сьогодні це популізм чистої води.
Елементарно це пояснюється базово тим, що кредит не може бути дешевшим ніж депозит. Тому нагадаю що державні ОВГЗ в грн мають відсоткову ставку більше 10%. Додайт сюди операційні витрати та супроводження — от і виходить що іпотека про 10% це брехня або просто корупційна складова для кредитування виокремлених. Якщо ні — готовий на спір разом з будь-ким піти до будь-якого банку для оформлення такої іпотеки на себе (офіційний дохід дозволяє легко брати пару мільйонів грн):)
+
0
Roma41
Roma41
21 серпня 2020, 19:01
#
Именно по этому и режут ставки по депозитам и по ОВГЗ. И это только начало. Слишком круто для пассивного дохода. Не может все вращаться вокруг ОВГЗ.
Как не как, но строительный рынок кормит много смежных отраслей. Лучше уже их стимулировать. Ок, 10% не сегодня, но через год. Ипотека нужна. И нужно двигаться в эту сторону. А не просто перекладывать с одной стопки деньги в другую и обратно.

И надеяться ежегодно на 15 млрд поступлений от уехавших. Чем дольше это будет затягиваться, тем поступления будут уменьшаться. Люди решат там вписаться ипотеку и заберут семью, и некому будет переводить. Разве что родителям надбавку к пенсии.
+
0
Andrey M
Andrey M
25 серпня 2020, 10:17
#
Я повністю погоджуюся щодо необхідності дешевої іпотеки і важливості сектора будівництва як того, що позитивно впливає на ВВП в т.ч. за рахунок активного росту суміжних галузей.
Але лише обліковими ставками її не змусять стати 5-10%, не говорячи про 2-3% як на Заході.

Величезну вагу має законодавство та захист кредитора. А з цим у нас величезні проблеми!
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися