До 5000 гривень мінімальна зарплата зросте з 1 вересня 2020 року, з 1 січня 2021 року до 6000 гривень, а з 1 липня 2021 року мінімальна зарплата підвищиться до 6500 гривень. Про це заявив президент України Володимир Зеленський, повідомляє ОП.
«Мінімалку» підвищуватимуть в три етапи. З вересня українці отримуватимуть 5 тисяч
Що обіцяє Зеленський
- До 5000 гривень мінімальна зарплата зросте з 1 вересня 2020 року після ухвалення Радою відповідного закону.
- Другий етап цієї програми — збільшення з 2021 року до 6 тисяч гривень.
- Впродовж 2021 року буде третя частина — «мінімалку» збільшать до 6,5 тисяч гривень.
Читайте також: Зарплатна мінімалка 5 тисяч: чи стануть українці багатшими
За словами президента, після підвищення мінімальної заробітної плати зростуть доходи працівників бюджетної сфери: вчителів, медиків, соцпрацівників, оскільки їхні посадові оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою, прив’язаною до мінімальної зарплати.
Що каже бізнес
В ЄБА попередили, що рішення підвищити мінімальну зарплату зараз створить неконкурентні умови для сумлінних платників податків: вони будуть програвати тим, хто ухиляється від виплати офіційної зарплати.
«Можна очікувати зменшення офіційної зайнятості, скорочення витрат на оплату праці і, врешті-решт, скорочення бюджетних доходів», — йдеться в офіційному коментарі Асоціації.
Читайте також: Шмигаль озвучив графік підвищення «мінімалки» в Україні
Дійсно, держава не може змусити роботодавців поза їхньою волею платити більше персоналу. Бізнес відреагує на це десятками перевірених схем — від переведення співробітників на неповний робочий день до банального збільшення частки зарплати, яка виплачується в «конверті».
Ініціатива влади збільшить податкове навантаження і на малий бізнес, який особливо уразливий в період криз, і на громадян. Адже до зарплатної мінімалки прив'язаний розмір мінімальної необхідної суми ЄСВ, яку платять «спрощенці». Цей індикатор враховується і при розрахунку багатьох інших податків, наприклад, податку на нерухомість.
Провідні економісти вже попередили, що збільшення зарплат, що не підтримане відповідним зростанням продуктивності, загрожує зростанням цін. Шок у вигляді різкого збільшення «мінімалки» змусить багато бізнесів перевести високі витрати на кінцевого споживача.
Читайте також: Збільшення «мінімалки» може призвести до збільшення зарплат «в конвертах» — ЄБА
І нарешті, результатом насильницького підвищення зарплат може стати зростання кредитних ставок. Все просто: розкручування інфляції, швидше за все, змусить НБУ знову почати підвищення облікової ставки.
Нагадаємо
Раніше Зеленський подав на розгляд до Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до Державного бюджету на 2020 рік» щодо збільшення розміру мінімальної заробітної плати до 5 тис. грн з 1 вересня поточного року.
Коментарі - 46
Потрібно розрізняти американців і європейців. Якщо для Вас «какаяразніца», бо всі вони разом є «внешним управлением страной», то оціню Ваш погляд як дуже поверхневий.
> единственный кто после года правления сохранил свой рейтинг
Не сохранил. Рейтинг доверия за Владимир Зеленский – 25,6%.
> выборы в 2024 можно было бы не проводить
Охохо, какое сильное заявление. Еще чё скажете? Может его коронуем сразу?
Какие конкретно его заслуги за год, перечислите пожалуйста. Пока я только рынок земли могу выделить, и то это было требование МВФ.
Прийняття «антиколомойського» закону (!)
Прийняття закону про фінансові ринки;
Прийняття закону про гральний бізнес;
приватизація великих державних об'єктів. Зараз вона зупинились, щоб їх не скуповували задешево в кризу (тут здивування, невже в уряді нарешті люди з розумом і не розпродають такі об'єкти за безцінь олігархам)
Прийняття законів «Про державні закупівлі», «Про протидію корупції» та запуск онлайн-моніторингу держзакупівель Держаудитслужбою. Як наслідок цього — Україна очолила рейтинг прозорості публічних закупівель
Це не за рік а те що за останні пару місяців згадав. Якщо погуглите знайдете більше, головне бути об'єктивним і вміти користуватись головою
А по «антиколомойському» закону — як він приймався? Скільки було поправок? Хто дав недостаючі голоси? І чого своїх голосів не було? По землі такі ж питання. І ще багато чого.
Заслуга исключительно НБУ, руководителя которой он тупо изжил, при этом поставя своего человека с сохранением такого же курса.
> Прийняття «антиколомойського» закону (!)
Требование МВФ.
> Прийняття закону про фінансові ринки;
Тут однозначно плюсую. Но проблема в том, что это тоже требование МВФ)
> Прийняття закону про гральний бізнес;
Очень спорный пункт. Около 50% людей не поддерживают это направление. Лично я своё мнение к нему окончательно так и не сформировал.
> Приватизація великих державних об'єктів. Зараз вона зупинились
Это поэтому регулярно выводят из списка запрета на приватизацию всё больше объетов, премъер заявляет про то что их цель оставить 300 объектов из 3000 в собственности и звучат заявления про приватизацию важнейших предприятий? https://minfin.com.ua/2020/08/12/50450672/
Тот же Нафтогаз - один из крупнейших плательщик дивидендов, при продаже 50% акций которого, 50% дивидентов СРАЗУ ЖЕ улетят в офшоры.
Вы тут откровенно манипулируете и врёте.
> Прийняття законів ...
> Набравши 97,05 балів зі 100, Україна обігнала Молдову (92,81) та Колумбію (91,77).
Вот так рейтинг, вот так новость. Всё это было основано попередниками. Пока я не наблюдаю абсолютно никаких изменений в этом направлении. Антикорупционные ГО по мониторингу закупок все так же ВОЮТ от деребана, а все останавливается на уровне судов.
Так что из этого заслуга конкретно ПРЕЗИДЕНТА?)
Пока я только рынок земли могу выделить, и то это было требование МВФ.»
>Требование МВФ.
> Но проблема в том, что это тоже требование МВФ)
Заслуга Зеленського вже в тому, що він приймає закони, які є вимогою МВФ, а не тягне кота за яйця і не розказує які ці вимоги МВФ паскудні. Він їх виконує і це головна заслуга Зе та його команди.
Про те що збереження макроекономічної ситуації в країні, відсутність масового витоку капіталу під час світової ек кризи і стабільна гривня це "Заслуга исключительно НБУ" лукавство чистої води. НБУ не такий «впливовий» орган щоб за це все відповідати. Макроекономічна ситуація на те і є макро, що на неї впливає вся економіка країни і навіть світь, а «исключительно» НБУ не може це все контролювати. За курс всієї економіки відповідає Президент та уряд
> Набравши 97,05 балів зі 100, Україна обігнала Молдову (92,81) та Колумбію (91,77).
Це не я маніпулюю і брешу, це витяг зі статей на Економічній Правді та НВ юа. Сьогодні прочитав і додав до плюсів. В рейтингу між інчим є й країни євросоюзу, та ж Румунія, тому бути хоча би в такому рейтингу кращими це вже досягнення для країни у стані війни.
ти часом не дружбан Ляшка?
А почему «всех-на-всех» не вернул до сих пор? В чём проблема? Если на рыбалке кидают карасю кашу, то это никак не заслуга карася. Это расчёт на хороший улов. Для «ботокса» люди обычная приманка и товар с расчётом на будущее, и роль Зеленского тут нулевая. Почему до сих пор стреляют и убивают?
А популізм це оце питання в стилі того самого Ляшка - «Почему до сих пор стреляют и убивают?» Такі питання задають або популісти або не далекі люди. чому йдосі стриляють та вбивають всім чудово відомо
скільки ви особисто створили робочих місць в своєму житті, заплатили людям зарплати, сплатили податків? і все ви це зробили по закону?
Про реальний курс гривні ви самі придумали, чи гадалка підказала?
Валюта чисто спекулятивная, покажите мне сколько выручки дал реальный сектор а не денежки от нерезов для овгз?