Половина працюючих українців заробляє щомісяця більше мінімальної, але менше середньої зарплати, а підвищити мінімальну зарплату в країні на 40% цілком реально. Про це повідомив голова Державної податкової служби Олексій Любченко в інтерв'ю виданню lb.ua.
Голова податкової: Підвищити «мінімалку» на 40% цілком реально
«У нас менше мінімальної зарплати (на той момент — 4 173 грн) в минулому році отримувало 3,5 млн осіб, чверть. І більше середньої зарплати (на той момент — 10 500 грн) отримувала стільки ж — 3,6 млн чоловік, теж чверть. Біда в тому, що у нас половина населення знаходиться в коридорі між мінімалкою і середньою зарплатою», — сказав він.
Мінімальна зарплата в 2019 році становила 4 173 грн, а з 1 січня 2020 року вона була підвищена до 4 723 грн.
6 серпня 2020 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №3963, внесений президентом Володимиром Зеленським. Цей документ передбачає підвищення мінімальної зарплати до 5 000 грн з 1 вересня. Верховна Рада може розглянути законопроект на позачерговому засіданні в серпні, пише Ліга.
Читайте також: У Нацбанку розповіли, чому підвищення мінімальної зарплати — правильне рішення
Крім того, в планах уряду підвищення мінімальної зарплати до 6 000 грн, а потім і до 6 500 грн в 2021 році. З урахуванням цього буде розроблятися держбюджет на 2021 рік.
На думку голови ДПС Любченко, таке підвищення мінімальної зарплати є доцільним і реалістичним.
«Якщо не підвищувати, то їх (економічних підстав для підвищення) ніколи і не буде. Треба ставити планку і досягати. Підтягнувся на турніку два рази — ну все, на наступний раз вже три рази підтягнутися. Я знаю, про що йдеться — соціальні стандарти там… Але ми збалансували вже. По доходах на наступний рік піднялися… Я зі свого боку всі зобов'язання взяв. Ну, вони абсолютно реальні», — сказав чиновник.
Читайте також: Бізнес розкритикував законопроект Зеленського про підвищення «мінімалки»
На його думку, необхідно знижувати податкове навантаження на фонд оплати праці.
«Ми податки з податків беремо. Українське ноу-хау придумали — зарплата в собівартості. Якщо у нас 18% податку на доходи фізосіб плюс 22% ЄСВ — це 40% навантаження», — зазначив Любченко.
Він додав, що зниження податкового навантаження на 10% дозволить розвантажити фонд оплати праці. А компенсувати ці кошти можна буде за рахунок контролю за оподаткуванням доходів, одержуваних з-за кордону, а також доходів від здачі громадянами майна в оренду.
Читайте також: Денис Шмигаль: Безробіття в Україні істотно скорочується
За даними глави ДПС, близько 3 тис. людей в Україні мають у власності по 10 і більше квартир, однак не декларують отриманий дохід від здачі цього майна в оренду.
Коментарі - 27
Ох уж этот совок головного мозга, смешно такой: с одной стороны в Эуропу наметили, с другой стороны- не хотят быть правовым государством. Просто стрыбло.
А якщо ти роботодавець, то від завтра починай платити «білу» зп і повідомляй відповдні органи про нечесних роботодавців. Слабо?