31 липня 2020, 11:03 Читать на русском

Скільки в Росії працює «дочок» українських компаній

В Росії працює вшестеро більше «дочірніх» українських компаній, ніж російських в Україні. Ще майже 13 тис. українських компаній мають російських засновників або бенефіціарів.

Чим займаються ці компанії та в яких регіонах зареєстровані, йдеться у дослідженні системи для перевірки контрагентів YouControl, яка розмістила у вільному доступі інформацію про компанії з РФ.

Сформували «діаспору»

Незважаючи на напружені українсько-російські стосунки, в Росії все ще є філії українських компаній. Так, згідно з даними російського реєстру ЕГРЮЛ, 85 компаній, що займаються оптовою торгівлею, та 84 некомерційні організації все ще мають відкриті філії в російських містах. Також свої підрозділи мають компанії, задіяні у операціях з нерухомістю, будівництві та тимчасовому розміщенні харчування.

Економістка Центру економічної стратегії Дарія Михайлишина говорить, що інколи у українських компаній немає іншого вибору, окрім як продовжувати постачати свої товари в Росію. Особливо це стосується металургії, де ланцюги виробництва були зав’язані на Росію ще з часів Радянського Союзу. Ця залежність зберігається і досі.

Найбільше компаній, що засновують філії в Росії, з Києва, таких згідно з даними ‒ 210. Також засновниками юросіб в Росії є 70 компаній з Криму, 56 ‒ з Донецької області, 55 ‒ з Харківської, 48 ‒ з Дніпропетровської та 30 із Запорізької області.

При цьому на західній Україні майже відсутні компанії, що є засновниками юросіб в РФ. 

Російський слід

Згідно з даними російського реєстру ЕГРЮЛ, філій російських компаній в Україні значно менше, лише 104. Однак, філії ‒ не єдиний тип зв’язку, який може існувати між компанією в Україні та Росією. Так, за даними Єдиного державного реєстру (ЄДР), в червні 2020 в Україні працювало 12970 компаній, які мали російських засновників або бенефіціарів. При цьому, із реєстру видно, що компаніями володіли різні особи і вони не були сконцентровані в одних руках.

Читайте також: Падіння ВВП України за 5 місяців прискорилося до 5,9%

За даними ЦЕС, останні 10 років російська присутність на західній Україні впала (окрім Закарпатської області), а зросла найбільше в Закарпатській, Сумській, Черкаській, Кіровоградській та Чернігівській областях. Але це не обов’язково свідчить про систематичне збільшення російської присутності: наприклад, в Закарпатській та Черкаській областях ключовим чинником було придбання російською компанією місцевого обленерго.

Дарія Михайлишина говорить, що деякі російські компанії приховують справжнього бенефіціара та не вказують це в реєстрі всупереч закону. Ці компанії хочуть «сховатися» від українських санкцій та продовжувати працювати в Україні.

Як позбутись впливу

Ексгенеральний директор НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко вважає, що тільки ринок капіталу може допомогти справді знизити російський вплив в Україні. «Для того, щоб зменшити російський вплив в Україні, потрібно зменшити вплив російських інституцій, а для цього потрібно запропонувати альтернативу. Така альтернатива є ринок капіталу. Успіхи в газовій сфері це демонструють. В центрі всіх запроваджених реформ були не політики, а ринок», — каже він.

Хоча російська присутність в Україні дещо скоротилась за останні 10 років, багато російських компаній продовжують функціонувати в Україні. При цьому, російські компанії розташовані переважно в Києві, а також на східній Україні. Українські компанії також продовжують вести бізнес в Росії будучи як членами російських некомерційних організацій, так і засновниками комерційних організацій в Росії.

Читайте також: Лідери ЄС вирішили продовжити економічні санкції проти Росії

«Наскільки етичним є співпраця з країною-агресором кожна українська компанія вирішує самостійно. Звісно, така діяльність наражає на репутаційні ризики», — зауважує заступник директора YouControl з юридичних питань Данило Глоба. Щодо юридичних ризиків, то, на його думку, вони можуть виникати у випадку, коли юрособи або пов'язані із ними фізособи, котрі представляють їх інтереси, знаходяться під українськими або міжнародними санкціями.

Коментарі - 11

+
+36
lsdog
lsdog
31 липня 2020, 19:40
#
А без матрешек и балалаек можно? И без «репутационных рисков»? Никакой объективности, пропаганда. И цвета подобраны соответствующие. Люди себе зарабатывают деньги, какие тут проблемы и вопросы к политике? Кто-то на азартных играх, кто-то на ставках, кто-то на алкоголе, сигаретах, проституции. Эти люди не думают о политике, они кормят себя. Зомбоящик прикрутили бы авторы статьи, ах да, или это просто заказ и люди отрабатывают чёрный нал.
+
+75
1112VFRFH
1112VFRFH
31 липня 2020, 20:14
#
Ти сам зрозумів ,що написав??проституція-так репутаційний ризик як і філія у агресора\\вУкраїні, *** ,війна!!аНЕполітика..
+
+28
lsdog
lsdog
31 липня 2020, 22:00
#
Предприниматель после этого несёт репутационный риск, если кормит десятки людей по обе стороны конфликта, простых людей, которые никак не участвуют в этом? За что? За то что деньги зарабатывает? А люди которые украинцы в России работают, миллионы людей, они тоже, люди которые кормят семьи и родственников, тоже риски у них?
+
+73
Qwerty1999
Qwerty1999
1 серпня 2020, 1:18
#
lsdog
«А люди которые украинцы в России работают, миллионы людей,»

Чем наглее ложь, тем в неё больше верят...


Откуда вы черпаете такие отфонарные данные о миллионах граждан Украины, работающих в РФ.
Или может вы пишите о гражданах РФ, которые при переписи населения в 2010 году
в графе национальность поставили «украинец», так таких всего 1,9 млн.

Украинцев, работающих в России может и наберётся миллион, но не граждан Украины…
МВД РФ не подтверждает ваши выдумки…

Справочно...
В течение 2017 года 503,3 тыс. украинцев въехало в РФ на работу, 485,1 тыс. — с частным визитом, 42,9 тыс. — с целью туризма и 28,1 тыс. — для учебы.

В течение 2018 года 524,7 тыс. граждан Украины посещали Россию с частными визитами, 460,6 тыс. — на работу, 29,1 тыс. — с целью учебы и 44,2 тыс. — как туристы.

В течении 2019 года 550,1 тыс. граждан Украины посещали РФ с частными визитами, 435,5 тыс. — на работу, 35,3 тыс. — с целью учебы, 56,8 тыс. — как туристы.

Согласно данным МВД РФ менее 500 тысяч граждан Украины ежегодно посещали РФ с целью трудоустройства на временную работу…

Никаких миллионов нет и в помине…
+
+69
Італій .
Італій .
1 серпня 2020, 7:52
#
Люди себе зарабатывают деньги, какие тут проблемы и вопросы к политике?

Судя по фотке уже не ребенок, а так наивно рассуждаешь. Торговля газом все 30 лет используется как основа политического давления. Торговля ядерным топливом — туда же.
+
+14
korenb
korenb
3 серпня 2020, 10:48
#
Где вас только таких наивных берут. Пойди Европе или США расскажи про политическое давление. Украине ни один  кредит не выделяется без  политических условий. НУ ты же слепой ты же этого не видишь если в интернете об этом не не раздули. Придумал сам себе мир про белый и пушистый Запад и  про плохую Россию и живешь в этом маразме.
+
0
Rubi0
Rubi0
3 серпня 2020, 11:59
#
Ага а кредиты нам дают из доброты душевной а не за пенсильванский уголек на млрд, электровозы GE на млрд, и вертолеты французские, терь вопрос зачем брать кредиты на млрд-ы на оплату товаров которые как бы и у себя модно производить и добывать
+
0
oleksandr2020
oleksandr2020
3 серпня 2020, 10:33
#
Почему постоянно во всех текстах слово «дочек» берут в кавычки?))
+
+21
Юрий Новокрещенов
Юрий Новокрещенов
3 серпня 2020, 11:09
#
Реально можно было и без «эмоций» написать. В этом же и есть качественная ЖУРНАЛИСТИКА у которой миссия - объективно подать картинку насколько это возможно.
А злобные матрешки - уже создают какой-то эмоциональный подтекст. И я сейчас не про политику и отношение, а про статью и ее конечную цель.
+
+15
Rubi0
Rubi0
3 серпня 2020, 12:32
#
Как бы по данным таможни Россия делит 2-3 место с Германией по импорту, и 2-3 место с польшей по экспорту, а на первом Китай!!! И да, встает вопрос спустя 7 лет почему не США Канада Британия и Австралия не наши основные торговые партнеры
+
0
Юрий Новокрещенов
Юрий Новокрещенов
3 серпня 2020, 15:17
#
Ёшкин кот, уже 7 лет прошло. Вот время летит...
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама