Вівторок пройшов досить позитивно для гривні на валютному ринку не дивлячись на те, що нацвалюта трохи подешевшала відносно долара і євро. Але основні загрози для курсу — сьогодні не спрацювали.
Валюта у вівторок: що з курсом долара і євро
Експортери отримали значні виплати відшкодувань ПДВ (майже 2,9 млрд гривень), але вони прийшли клієнтам у другій половині дня і ближче до закриття валютних торгів, а тому — створити додатковий тиск на курс не встигли.
Не особливо агресивні сьогодні з купівлею валюти були і нерезиденти. Учасники ринку спостерігали декілька покупок іноземців, але вони були незначні за сумами і погоду на міжбанку не робили.
Достатньо стримані були і місцеві покупці валюти, які в основному були стурбовані очікуванням «дна» по курсу і тому особливо не поспішали і не створювали ажіотажу. В середині дня, коли вони зрозуміли, що котирування далі вже не просядуть — ці покупці придбали свої обсяги і навіть дещо підняли цим курс, але значних злетів котирувань теж не спровокували.
Позитивними були і результати аукціону Мінфіну України з розміщення ОВДП. Чиновники продали облігацій майже на 10,7 млрд гривень в еквіваленті. В тому числі, на $ 130,5 млн під 3,5% річних і порядка на 7,07 млрд гривневих паперів з прибутковістю від 7,1% до 9,2% річних. Такі обсяги розміщень позитивно зіграють для нацвалюти завтра — в день розрахунку клієнтів і банків за придбані облігації.
НБУ на торги не виходив — особливої потреби не було. Учасники торгів самі знаходили компроміс по курсу без втручання регулятора.
На міжнародних ринках євро, як і раніше — тримається вище психологічного порогу в 1,17 долара і схоже учасники валютних торгів у Європі та США поки взяли невелику паузу для перепочинку. Вона буде недовгою і призведе до нових валютних ралі, але сьогодні настала невелика перерва в активному розгойдуванні котирувань євровалюти. Тому і у нас курс євро на міжбанку протягом дня перебував у досить вузькому для це валюти коридорі від 32,36 / 32,38 до 32,51 / 32,54 гривень.
Хід торгів:
В першу годину сесії пропозиція перевищувала попит, що і відбилося на котируваннях. Долар з ранкових 27,66 / 27,69 на 11 годину подешевшав до 27,635 / 27,66 гривень, але вже на 12:00 — закріпився на позначці 27,67 / 27,69 гривень, а на обід дилери пішли при рівнях 27, 68 / 27,71. Причина зростання курсу — одночасний вихід покупців, що очікували мінімальних котирувань. Це різко збільшило попит на короткий проміжок часу і дозволило продавцям підтягнути курс дещо вище.
Після обіду долар простояв у межах 27,68 / 27,71 до 15 години, а потім — зусиллями спекулянтів трохи виріс до 27,71 / 27,73 на кінець сесії. НБУ на торги не виходив.
Головні події 28 липня на міжбанку:
1) Долар зріс з ранкових 27,66 / 27,69 гривень до 27,71 / 27,73 на кінець дня;
2) НБУ в торгах участі не брав;
3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зафіксований на рівні 27,6664 гривень, а офіційний на 29 липня встановлено на позначці 27,6851 гривень за долар.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі - 16
Для этого мы создали новый сервис «Minfin for Developers», провайдер данных о курсах валют через API интерфейс.
Мы создали простые API, которые стабильно отдают самый актуальный курс валют.
Подробнее здесь:
https://minfin.com.ua/developers/api/?utm_source=article&utm_medium=message1&utm_campaign=developers
Minfin for Developers — всегда актуальный и надежный источник курсов валют.