Минула доба виявилися дуже багатою на фінансові новини у всьому світі та в Україні. Більшість з них виявилося позитивними для гривні і ще позначиться на поведінці валютного міжбанку.
Валютний ринок в п'ятницю: чому курс долара може істотно просісти
Ось основні:
1) Облікова ставка НБУ збережена на рівні 6% річних. Виступ нового глави Нацбанку Кирила Шевченко під час оголошення результатів засідання монетарного комітету регулятора і таке рішення Нацбанку — буде впливати безпосередньо на ресурсний ринок і дає певні вводні фінансистам в частині поведінки НБУ найближчим часом. Визначеність у стратегії регулятора — опосередковано зніме частину напруги і на валютному ринку.
2) 23 липня чиновники підписали меморандум і кредитну угоду з Єврокомісією на 1,2 млрд євро. Це збільшить резерви країни і позитивно відіб'ється на фінансовому стані держави, особливо в період майбутніх значних виплат за зовнішніми боргами восени цього року;
3) Україна розмістила 12-річні євробонди з погашенням в березні 2033 року на суму $ 2 млрд під 7,25% річних. Охочих купити ці папери було значно більше, чим був обсяг їх пропозиції. Це також дозволяє чиновникам розраховувати в перспективі і на нові випуски аналогічних зобов'язань. Подібне — позитивний фактор для гривні, тому що зростання ЗВР і довгостроковість цих позик дозволять країні перегрупувати фінансові ресурси і частково знизити боргове навантаження на бюджет у 2020-2022 роках.
Партнер прогнозу курсів — Приватбанк
Слухайте прогнози від «Мінфіну» на «Просто радіо»
Расслаблятися на цих новинах не варто, тому що поточна ситуація на валютному ринку продовжує залишатися напруженою — але певну підтримку гривні вони дають.
Крім цих новин, на поведінку міжбанку сьогодні вплинуть:
1) Фактор закінчення тижня — зазвичай це призводить до зниження ділової активності частини клієнтів і в даний час також грає на підтримку гривні;
2) Проведені вже декілька днів поспіль інтервенції Нацбанку за рахунок яких регулятор частково зняв зайвий попит на валюту на міжбанку. Учасники ринку розуміють, що НБУ і сьогодні в разі необхідності може вийти на торги з продажем долара і цим утримувати необхідний йому граничний рівень котирувань;
3) Поведінка готівкового ринку, де на вечір четверга намітилася деяка стабілізація ситуації, що також надає підтримку нацвалюті;
4) Продовження ралі по парі євро / долар на міжнародних ринках, що відіб'ється на курсі євро щодо гривні. Вже вчора періодично євро пробивав поріг в 1,16 долара і в даний час пішов вище. Тому курс євровалюти щодо гривні поки впевнено і закріпився вище позначки у 32 гривні;
5) Поведінка спекулянтів і нерезидентів. Спроби спекулятивних атак на гривню продовжаться і в п'ятницю, але в основному сьогодні спекулянти будуть заробляти у форматі «в дві сторони» і за рахунок різниці між курсами готівкового та безготівкового ринків. А ось сильно розгойдувати курс вони зможуть тільки в разі активізації великих місцевих гравців, що малоймовірно перед вихідними.
Нерезиденти продовжать поступово виходити з гривневих ОВДП, але без активного тиску на гривню і невеликими траншами покупок валюти, щоб «не підривати» котирування;
6) Початок періоду виплат основних сум ПДВ експортерам. Це зазвичай знижує їхню зацікавленість у продажу валютної виручки і працює проти гривні на міжбанку. Але з огляду на той факт, що такі надходження приходять експортерам від держави в основному у другій половині дня — сьогоднішні їм заходи гривні зіграють вже швидше за все лише у понеділок.
Експортери, як і раніше — не будуть поспішати продавати всю валютну виручку, а будуть це робити частинами — в моменти максимальних котирувань під час сесії.
Відео: Доларозалежність: чому влада ЄС хоче слабкий євро, а НБУ — низьку облікову ставку
При перекосі попиту і пропозиції на торгах — Нацбанк знову вийде на ринок, щоб згладжувати курсові коливання. В цьому випадку, його цінники інтервенцій будуть головним курсовим орієнтиром для учасників торгів.
Котирування міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 24 липня будуть знаходитися у межах: долар — коридор 27,60 — 27,95 гривень, євро — коридор 31,93 — 32,50 гривень. Обсяг операцій на п'ятничному міжбанку за нашими розрахунками буде перебувати у межах $ 170-205 млн при здійсненні до 500 угод.
Готівковий ринок сьогодні буде орієнтуватися тільки на ситуацію на торгах без спроб додаткової гри «на підвищення» і стане змінювати свої курси протягом дня по долару і по євро залежно від міжбанківського тренда.
Курс в обмінниках фінкомпаній і банків буде перебувати у межах: долар — коридор котирувань покупок і продажів 27,55 — 28,10 гривень євро — коридор котирувань покупок і продажів 31,65 -32,65 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,60-27,75 і продаж 27,85 -28,10 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,70 -27,80 гривень та продаж 27, 85-28,00.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 43
Для этого мы создали новый сервис «Minfin for Developers», провайдер данных о курсах валют через API интерфейс.
Мы создали простые API, которые стабильно отдают самый актуальный курс валют.
Подробнее здесь:
https://minfin.com.ua/developers/api/?utm_source=article&utm_medium=message1&utm_campaign=developers
Minfin for Developers — всегда актуальный и надежный источник курсов валют.
когда (именно когда, а не если), ваш сервис отдаст некорректные данные, кто будет отвечать за это?! (вопрос, на самом деле, риторический, ведь все понимают, что вы не будете нести ответственность за убытки, полученые от вашего сервиса)
P.S. отлично понимаю, что такое API, как он работает.
Вы можете дать программисту наше API, он возьмет и округлит значение до большего целого числа. Кто в итоге виноват? Видимо мы, хотя причина в программном коде.
Поэтому в данном случае у вас весьма манипулятивное высказывание. Любая система дает сбой, наша цель свести эти сбои к максимальному минимуму. Однако мы не может давать гарантию о полной стабильности и корректности данных. Если вам кто-то дает такие гарантии — он, как мне кажется врет.
Если у вас упадет API то очевидно вы.
Это код и инфраструктура, тут все четко и найти кто виноват не составляет никакого труда.
А у нас ничего. Соответственно уровень качества никакой.
Конечно каждая компания подумает «У нас качественно, мы не такие», но нет, все такие. 99% даже не понимают какое оно качество должно быть.
Вчера просто обвал хороших новостей для Гривны и Украины: ЕС дал 1,2 млрд.евро, разместили ОВГЗ на 2 млрд.дол., ставку НБУ оставили на уровне 6%, до этого слили 350 млн.дол. Казалось бы сейчас ракетой вниз, правильно? Но вчера закрылись всего 1-4 коп ниже, и сегодня всего лишь минус 6-9 коп, а евро + 4-7 коп. Что НБУ откупает? Нет. Реакция рынка смешная, на наличном спекулятивный разогрев убрался и все. Т.е. такие ТОП 3 новости и смешной рез-т. Это передышка перед очередным ростом. Цель я озвучил ранее — на конец месяца думаю подтянет межбанк к 28. Лично я вижу шанс зайти в валюту.
Сегодня качель не должно быть, пятница, передышка.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/143287/
Рост уже на вечер будет.
На следующей неделе еще гривня зайдет с ОВГЗ - буду брать доллар по рынку.
Невзирая на краткосрочные откаты, что-то мне кажется, что тренд будет прежним - доллар буиттокадаражать...
Через год, скорее всего, будет курс выше того, что будет на следующей неделе.
Дай Бог, чтобы не в разы обвалилось в случае осенних негараздов, как бывало не раз...
думаю будут плавно поднимать курс, до выборов умеренно, с покращеннями в 2-3 недели и рост к декабрю-январю 30+
еще одна плохая новость урожай, худший за последние 3-4 года, это давление на гривну.
Ида, голода не будет, Краина в состоянии прокормить себя и еще две таких. мы обсуждаем влияние урожая на курс гривны, а не дискутируем о голодовке.
понемногу повышался, причем по разным культурам. Прогноз на наш урожай повысили, в том числе и
американцы. Так как засуха, не только у нас, но и в РФ, то возможно, что уменьшение валового сбора, компенсируется увеличением цены и таким образом потери от экспорта с/п будут незначительными.У нас от другого уменьшится приток валюты — это заробитчане. И наоборот, увеличится отток валюты ( по сравнению с прошлым годом), из — за выхода нерезидентов из гривневого ОВЗГ.
тут уже таких пробегало - вагон))
По сути ндс дали 1.5млрд и в бюджет грн зашла 11млрд за день.
Вроде ситуация против гривны, но конец месяца и многие дотянут до 31 числа с оплатой.
Ввиду этих вводных точно уверен 30-31 числа роста на межбанке не будет. Что нас ждет с понедельника по четверг…