Девальвація гривні, яка відбувається протягом останніх кількох тижнів, пов’язана з психологічними факторами, зокрема із заявами урядовців та президента про необхідність послабити курс гривні. Про це повідомив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб під час пресбрифінгу.
У НБУ пояснили, чому дорожчає долар
Причини зростання
Сологуб нагадав, що Україна вже п'ять років живе в режимі плаваючого курсу і коливання курсу є природними, вони відбуваються завдяки різним факторам, деколи — це коливання попиту та пропозиції валюти з боку експортерів та імпортерів, деколи — це якийсь психологічний фактор.
Читайте також: Валюта: чи можливий новий зліт котирувань і що буде з курсом сьогодні
«Цього разу ми бачимо, що природа коливань — психологічна, наприклад, після заяви голови НБУ Смолія 2 липня Нацбанк вимушено вийшов на ринок іпродав $150 млн», — сказав Сологуб.
«Це спричинено публічними заявами про те, що потрібна девальвація, що гривня буде слабша і т.д. Фундаментальних причин немає, навпаки — ситуація досить сприятлива. Коливання курсу насамперед пов'язане із заявами про те, що гривня буде слабшати», — додав він.
Відео: Доларозалежність: чому влада ЄС хоче слабкий євро, а НБУ — низьку облікову ставку (відео)
«НБУ, як і раніше, буде згладжувати надмірні коливання», — заявив Сологуб.
За його словами, за останні 3 дні НБУ продав $350 млн.
Нерезиденти та ОВГЗ
Сологуб уточнив, що попит на валюту не спричинили іноземці, які виходять з облігацій внутрішньої державної позики.
«Щодо нерезидентів, там суми мінімальні. Дивлячись на динаміку останнього місяця, можна сказати, що нерезиденти потроху виходять з ОВДП. Це відбувається поступово. За останні дні вони купили приблизно $ 40-50 млн», — пояснив Сологуб, відповідаючи на питання журналістів.
Коментарі - 11