Кінець тижня на валютному ринку пройде динамічно та напружено.
Час спекулянтів: чи продовжить зростати курс долара і євро
Учасники торгів продовжать відігравати вчорашні новини щодо затвердження нового голови Нацбанку та їхні наслідки для подальшого розвитку подій на валютному ринку.
У четвер спекулянти на цих новинах спробували «розігріти» курс долара на міжбанку та готівковому ринку і їм це частково вдалося. Завершилася сесія 16 липня котируваннями 27,32 / 27,345 гривень за долар, а на готівковому ринку курс продажу цієї валюти виявився у межах 27,25-27,35 гривень і вище.
Спекулятивні спроби розгойдати курс далі - сьогодні продовжаться і новому голові НБУ з перших днів його роботи на цій посаді доведеться відразу ж уважно стежити за подіями на валютному ринку.
Крім цього, ключовим фактором, який вплине сьогодні на поведінку міжбанку буде пік періоду бюджетних платежів у клієнтів. З урахуванням вихідних у бізнесу залишається всього два робочих дні (ця п'ятниця і наступний понеділок) на всі розрахунки з державою. Традиційний дефіцит гривні у компаній в такий період спрацює на користь зміцнення нацвалюти.
Партнер прогнозу курсів — Приватбанк
Слухайте прогнози від «Мінфіну» на «Просто радіо»
У той же час - експортери при цьому не будуть проти і спекулятивного зростання котирувань, тому що це підвищує суми їх надходжень у гривні від продажу валютної виручки. Тому вони стануть частково «підігравати» спекулянтам, притримуючи основні обсяги своїх валютних надходжень протягом дня до моменту максимальних рівнів курсів на торгах. Це створює певний психологічний тиск на ринок і грає проти гривні.
Валютні ралі по парі євро / долар на міжнародних ринках позначаться і на поведінці гривні щодо євро. Євровалюта залишиться сьогодні найпривабливішим інструментом для спекуляцій як на міжнародних, так і на українському валютних ринках. На момент написання статті - євро на міжнародних майданчиках знаходився у межах 1,1383-1,1385 долара і спекулятивна активність світових гравців не знижується.
Відео: Новий голова НБУ. Що буде з інфляцією і курсом гривні
На українському міжбанку спроби розгойдати курс посиляться, а стрибки котирувань пари євро / долар на міжнародних ринках знову дозволять українським спекулянтам заробляти і на коливаннях євро. Причому як у форматі «в дві сторони», так і за рахунок різниці між курсами готівкового та безготівкового євро.
Ключевим драйвером поведінки міжбанку сьогодні залишиться необхідність розрахунків підприємств з бюджетом. Але особливого надлишку пропозиції на торгах не буде - попит на валюту в останні дні поступово зростає і ми не очікуємо сьогодні виходів НБУ з інтервенцією з купівлі долара. Викуповувати регулятору поки особливо нічого, а на фоні спроб спекулятивного розгойдування курсу - тим більше.
Якщо ж котирування активно підуть вгору діями спекулянтів - не виключений вихід НБУ з продажем долара, щоб збити ажіотаж.
Міжбанк залишиться повністю залежним від дій і курсових завдань найбільших гравців, а також буде схильний до постійних спекулятивних спроб розгойдати котирування. Незважаючи на «ефект закінчення тижня» обстановка на торгах буде напруженою.
Котирування міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 17 липня будуть знаходитися у межах: долар - коридор 27,20 - 27,50 гривень, євро - коридор 30,83 - 31,56 гривень. Обсяг операцій на торгах за нашими розрахунками буде перебувати у межах до $ 230 млн при здійсненні до 510 угод.
На міжнародному ринку валютні ралі по парі євро / долар продовжаться і крос-курс пари цієї пари буде знаходитися в широкому коридорі від 1,1335 до 1,1440 долара за євро.
Готівковий ринок сьогодні знову залишиться заручником ситуації на міжбанку і міжнародних котирувань пари євро / долар. Але якщо реальний попит на валюту з боку населення буде активно зростати - власники обмінників також почнуть гру «на підвищення», що призведе до частої зміни цінників обмінників протягом дня.
Курс в обмінниках фінкомпаній і банків буде перебувати у межах: долар - коридор котирувань покупок і продажів 27,05 - 27,65 гривень, євро - коридор котирувань покупок і продажів 30,45 -31,50 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,05-27,30 і продаж 27,40-27,55 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,20-27,30 гривень і продаж 27,40-27,55.
Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 29
По факту нал ушел выше с апреля когда я возобновил заход с 27.4.
Также явное дно 26.5 о чем ни раз говорилось. Кто в теме тот давно зашел. Ну а «пару сотен» я и так беру каждый месяц. Буду покупать до 28…
Да, есть такое.
https://www.minprom.ua/news/262656.html
Но:
большая часть импорта идет на сезонную закачку в подземные хранилища газа (ПХГ), при этом значительные объемы закачки осуществляют европейские компании.
Т.е. Нафтогаз получает валюту еще и от европейцев.
«Никто не мешает Кабмину принять по госконторам и Нацбанку решение о выплате дивидендов государству поквартально в связи с нехваткой средств в бюджете.»
Возможно вы забыли а может и не знали, но ежегодные результаты деятельности акционерных обществ, а это в том числе годовой баланс и распределение прибыли, утверждаются на собрании акционеров АО, а не постановлениями Кабмина.
Лучше бы вспомнили о том, что даже государственные предприятия,
в которых одним из акционером являются фирмы Коломойского - отказываются п
латить налоги в бюджет.
Пример Укрнафты показателен.
Менеджмент, подконтрольный Коломойскому, оспорил в суде постановление КМУ о выплате дивидендов и по факту Укрнафта не заплатила до сих пор в бюджет ни копейки из прибыли за 2018 год, ну и как следствие, и из прибыли за 2019 год.
По данным «Нафтогаза», общая задолженность «Укрнафты» перед бюджетом, включая штрафы и пени, достигает 30 млрд грн.
Также стоит вспомнить и о частных компаниях Коломойского, которые тоже не спешат ничего платить ни в бюджет ни за услуги, предоставляемые государственными предприятиями.
Например, МАУ Коломойского на сегодня должна около одного миллиарда гривен государственной компании Украэрорух и погашать долг пока не собирается.
31 миллиард гривен задолженности не такая уже и маленькая сумма,
чтобы её не замечать ни Зеленскому ни Шмыгалю ни прокуратуре с СБУ и полицией.
Но наверное дружба с И.В.К. стоит ещё дороже...
https://focus.ua/rating/430861-rejting-39-luchshih-topmenedzherov-ukrainy?fbclid=IwAR3x6sf8N6GS_ysE9ByLMIo5aonB1JSk8bPjcNhs3OEFiYfU6NwGK9gtG78
ТОП статья, советую всем почитать.
На сейчас обменки прием 27.2