У четвер завершилася тривала епопея щодо призначення нового голови Нацбанку.
Зміна голови НБУ: як відреагували курс долара і євро
Фактично блискавично:
1) Президент України Володимир Зеленський вчора ввечері зробив подання на цю посаду Кирила Шевченка (чинного голови Укргазбанку);
2) профільний Комітет Верховної Ради підтримав цю кандидатуру;
3) сьогодні зранку народні депутати затвердили його на цій посаді.
Результат — Нацбанк отримав нового керівника зі своїм поглядом на грошово-кредитну і валютну політику НБУ. Кадрові зміни явно чекають регулятор.І фінансисти вже розкладають різні пасьянси в частині можливих змін серед топових працівників регулятора.
Відео: Новий голова НБУ. Що буде з інфляцією і курсом гривні
Поки ж зміна голови Нацбанку очікувано розбурхала ринок і спекулянти намагалися максимально на цьому заробити. Це їм частково вдалося і курс долара на кінець дня виріс до позначки 27,32 / 27,345 гривень, що виявилося навіть трохи вище нашого ранкового прогнозу (ми ставили максимальний курс продажу на міжбанку — 27,30).
Частково від зростання котирувань сьогодні виграли експортери. Їм треба готуватися до розрахунків з бюджетом та додатковий гривневий ресурс від продажу валютної виручки — їм тільки на руку.
Подорожчав, як ми й попереджали — і євро. На кінець дня його курс на міжбанку піднявся до рівнів 31,2322 / 31,2608 гривень. Це відбулося як за рахунок українського зростання курсу долара щодо гривні і перерахунку євро по крос-курсу пар євро / долар та долар / гривня, так і за рахунок зростання євро щодо долара на міжнародних ринках. Там тривають валютні ралі по парі євро / долар і на момент написання статті євро вже коштував близько 1,1440 долара.
Хід торгів:
Ранкові новини щодо призначення нового голови Нацбанку швидко розворушили ринок і зробили його надзвичайно схильним до спекулятивної складової. Продавці притримували валюту до моменту голосування в Раді по новому голові регулятора, а покупці занервували та активно скуповували валюту.
Це призвело до того, що зі стартових ранкових 27,19 / 27,22 гривень за долар вже на 11 годину курс виріс до 27,26 / 27,28 гривень, а на 12:00 і зовсім — до 27,30 / 27,32. Ближче до обіду основна частина продавців вже зрозуміла, що далі курс вгору не піде і за рахунок активних розпродажів валюти на пікових значеннях — закрила свої угоди.
Ці розпродажі частково збили котирування до 27,26 / 27,285 гривень на 13 годину і такий рівень протримався до самого закінчення активної фази сесії.
Після 15 годин на ринку залишилися в основному лише спекулянти і невелика частина клієнтів. Спекулянти не втратили свого шансу і підтягнули курс до 27,29 / 27,315 на 16 годину і до 27,32 / 27,345 на кінець дня. Нацбанк на торгах не з'являвся.
Головні події 16 липня на міжбанку:
1) Долар виріс з ранкових 27,19 / 27,22 гривень до 27,32 / 27,345 на кінець дня;
2) НБУ не виходив на ринок;
3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зафіксовано на рівні 27,2765 гривень, а офіційний на 17 липня встановлено на позначці 27,2738 гривень за долар.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі - 23
Шевченко заявил: «Питання курсової стабільності буде для мене пріоритетом». Я предполагаю что по началу врядли он захочет сесть в лужу, а так да, в Украине все нестабильно.
Евро профит 1грн с момента покупки в воскресенье.
Еще момент, банкомат дал 10 купюр 500грн, серийные номера подряд
А наличность всегда заменяется, допечатывается
Путь на девал: нбу не станет ждать просадки и будет выкупать валюту дороже каждый день.
Крупные продавцы валюты: нефтегаз, госы и пр зайдут в валютные овгз. Тем самым предложение валюты упадет в разы, минфин пополнит резерв.
Резко выплатят все ндс.
Но я полагаю Кирилл покажет «кто тут папа» и вскоре курс откатят выходом нефтегаза.