У четвер, 16 липня ситуація на валютному ринку почне активно змінюватися і затишшя останніх днів закінчиться.
Кінець інтриги з главою Нацбанку: що буде з курсом долара і євро
Учасники ринку продовжать бути дуже сприйнятливими до новин, яких вже з вечора середи стало забагато і всі вони будуть впливати на настрої на торгах.
По-перше — прояснилася ситуація навколо нового голови Нацбанку. Президент Володимир Зеленський запропонував кандидатуру чинного голови Укргазбанку Кирила Шевченко і проект необхідних документів вже знаходиться у Верховній Раді.
Події вчора ввечері розвивалися миттєво і після періоду тривалих «оглядин» схоже остаточний вибір компромісної фігури на цей пост для бізнесу, уряду, народних депутатів, міжнародних кредиторів, самих банкірів і можливо населення — зроблений. «Мінфін» впевнений, що голосування та подання нового голови Нацбанку пройде в Раді достатньо швидко і незважаючи на частину активних супротивників цього призначення — новий голова НБУ скоро зможе приступити до своїх обов'язків. На ранок четверга профільний комітет Верховної Ради вже підтримав призначення Шевченка на посаду голови НБУ.
Партнер прогнозу курсів — Приватбанк
Слухайте прогнози від «Мінфіну» на «Просто радіо»
Найближчі кроки Кирила Шевченка на цій посаді покажуть наскільки незалежним залишиться Нацбанк і як зміниться грошово-кредитна і валютна політика регулятора. Будь-яка визначеність краще невідомості і це позитивно позначиться на настроях учасників ринку.
По-друге — починається період бюджетних платежів у компаній і з урахуванням вихідних у клієнтів залишається всього три дні на всі розрахунки з державою. Брак гривні у місцевих клієнтів для фінансування своєї поточної діяльності і податкових розрахунків спрацює на користь зміцнення нацвалюти.
По-третє — міжнародні новини навколо зустрічі країн ОПЕК +, саміту лідерів країн ЄС про пакет допомоги на 750 млрд євро і майбутні рішення по ставці ЄЦБ — на піку напруження пристрастей.
Як ми і попереджали — почалися валютні ралі по парі євро / долар, що опосередковано відіб'ється на курсі євровалюти щодо гривні найближчим часом. Вже вчора курс євро на торгах періодично перевищував 31 гривню і валютні гойдалки по євровалюті сьогодні продовжаться.
На момент написання статті — євро на міжнародних майданчиках котирувався у межах 1,1395-1,1403 долара і спекулятивна активність світових гравців лише посилюється.
На українському міжбанку спроби розгойдати курс продовжаться, а стрибки котирувань пари євро / долар на міжнародних ринках знову дозволять українським спекулянтам заробляти і на коливаннях євро. Причому як у форматі «в дві сторони», так і за рахунок різниці між курсами готівкового та безготівкового євро.
Всі дні цього тижня на міжбанку не було надлишку пропозиції валюти і Нацбанку нічого було викуповувати в резерви. Якщо сьогодні буде перевищення пропозиції над попитом — НБУ вийде з інтервенцією з купівлі долара. Але поведінка учасників ринку останніх днів говорить про те, що особливого надлишку валюти на міжбанку не буде — клієнти самі знаходять компроміс по курсу і тому «Мінфін» сьогодні не очікує великих можливостей для регулятора щодо поповнення резервів. Він може обмежиться черговими $ 20 млн при сприятливому для Нацбанку розвитку подій.
Як і вчора, міжбанк залишиться повністю залежним від дій і курсових завдань найбільших гравців.
Котирування міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 16 липня будуть знаходитися у межах: долар — коридор 27,05 — 27,30 гривень, євро — коридор 30,63- 31,22 гривень. Обсяг операцій на торгах за нашими розрахунками буде перебувати у межах до $ 180-230 млн при здійсненні до 430-510 угод.
На міжнародному ринку валютні ралі по парі євро / долар продовжаться і крос-курс цієї пари буде знаходитися в широкому коридорі від 1,1325 до 1,1435 долара за євро.
Готівковий ринок сьогодні буде орієнтуватися на поведінку міжбанку, міжнародні котирування пари євро / долар і на реальний попит і пропозицію з боку населення.
А курс в обмінниках фінкомпаній і банків буде перебувати у межах:
долар — коридор котирувань покупок і продажів 26,90 — 27,35 гривень, євро — коридор котирувань купівлі і продажу 30,45 -31,35 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,90-27,15 і продаж 27,25-27,30 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,10-27,17 гривень і продаж 27,22-27,30.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 63
уходите в валюту, закупайте сахар и бензин... доллар по 35 , бензин по 40 и сахар по 50 будут очень скоро.
Зарплати вчителям 4 тис баксів і ріст економіки в 40% - ага - віримо:))))
Живите как жили прежде, стремитесь к лучшему.
Стройте СВОИ планы на жизнь, а не рефлексируйте на каждую новость.
:)
https://www.epravda.com.ua/news/2020/07/16/662997/
-т.е. идеальное времячко было - правительство Ефима Звягильского при президенте Кравчуке в 1993 году ?
даа. славные были денечки. С тех пор мир катится в бездну....
Короче, хотелки власти будут удовлетворены. Назначение бесплатным не бывает. До 30 таки доведут.
они хотят инфляции ....станочек включить.
а курс... введут обязательную продажу опять , да и все...
В любом случае прогноз верный, июль 27-27.5
След неделя планирую дозайти, пока что дважды брал по 27.08 в июле
P.S. Нерезы скинули 800млн грн овгз, а погасили еще 500млн грн процентов. Тоесть не продали 800млн, а там продажа+погашение
и рост курса и рост инфляции...
нужно же наполнять дырявый бюджет...
Президент Владимир Зеленский заявил, что он недоволен чрезмерно крепкой гривней. Прямая речь: «То, что предприятия недополучили миллионы из-за этого курса и закрылись, - это правда. Мы с этим боролись с самого начала моей каденции, с лета (2019 года. – Ред.). Все вокруг нам говорили, что у нас независимый банк. Да, и мы поддерживаем независимость Национального банка Украины, но говорили всем, что как мы можем жить, если у нас даже бюджет посчитан по курсу 30. А гривня, вы видите, какая у нас», - сказал Зеленский во время одной из поездок в регионы.
Слова президента пока не особо впечатлили рынок, но девальвационные ожидания это определенно усилит, говорят банкиры. Теперь все зависит от фигуры нового главы НБУ и его политики. Поставить курс, «как в бюджете» или «чтобы было хорошо экспортерам» – именно на такие проявления политического давления указывал Яков Смолий во время своего последнего выступления в должности.
Кожен пише те, що вигідно йому
ну и те, кто 100500 раз предупреждал ранее.
лучше иметь это ввиду.
Вопрос как их отобрать - на повестке дня.
так что уж лучше синица в руках, чем журавль в небе.
схера ли я должен вдруг платить больше?!
потому что вам так захотелось? так хотите дальше.
вот что за конченое такое отношение у наших соотечественников. вместо того, чтобы искать, как самому заработать больше, вы заглядываете в чужой карман и предъявляете какие-то претензии! оставьте свою зависть при себе. нечего считать чужие деньги.
посмотрите - везде рейтинги богатейших людей , крупнейших налогоплательщиков , это почетно и достойно. Никто от налоговой не прячется.
«заглядывать в чужой карман стыдно» - это что-то из совка. Это тогда было стыдно.
у нас капитализм. А при нем считать чужие деньги - это нормально.
Я же написал, что если меня попытаются «доить», то останутся совсем без налогов.
а вы манипулятор, но вас быстро в этом уличили и перекрутить у вас не получится.