Український валютний ринок продовжує «дивувати» спостерігачів і експертів.
Перспективи валюти на четвер: спекулянти, НБУ та нерезиденти
Незважаючи на те, що первинний шок від гучної відставки глави Нацбанку Якова Смолія у клієнтів та банків пройшов і вже вчора курс практично остаточно закріпився нижче 27 гривень — до сих пір залишається загадкою реакція на те, що відбувається з боку нерезидентів — власників українських ОВДП. Поки вони досить обережні в своїх оцінках, продовжують купувати валюту і виходити з наших облігацій. Але роблять це невеликими обсягами, щоб «не підривати» котирування своїм попитом на валюту.
Весь фінансовий ринок України зайнятий зараз розкладанням пасьянсів, щодо того, хто ж стане новим главою НБУ і як це змінить грошово-кредитну політику і котирування міжбанку та обмінників. Ситуація з претендентами швидко змінюється і ринок повний чутками. Тим більше, що бюджет поки залишається дефіцитним і «діра» в ньому зростає. А розмови чиновників про необхідність проведення девальвації — посилюються.
Зазвичай — подібні невизначеності, якщо вони відбуваються в інших країнах — розгойдують курс за рахунок спекуляцій навколо таких подій. У нас же навпаки — гривня поки зміцнюється. На цьому фоні — поведінка нерезидентів та їх реакція на те, що відбувається в Україні — стає головним драйвером потенційного зростання курсу.
Партнер прогнозу курсів — Приватбанк
Слухайте прогнози від Мінфіну на «Просто радіо»
Найближчим часом пройдуть чергові погашення попередніх ОВДП, які активно раніше купували іноземці і їхні дії в частині обсягів купівлі валюти — можуть істотно збільшити тиск на курс гривні.
Саме іноземці під розмови і «страшилки» чиновників про потенційне зростання курсу в інтересах бюджету та економіки — здатні досить швидко в даний час вплинути на курсоутворення.
Українські ж компанії воліють зараз лише закривати поточні завдання, тому що запасів гривні у них немає, а наслідки карантину і кризи вже фактично докотилися навіть до найбільш благополучних у фінансовому відношенні галузей нашої економіки.
Криза поки лише наростає, економічні показники слабкі, що дозволить спекулянтам в найближчим часом періодично розгойдувати валютний ринок за рахунок «залякування» нерезидентів наслідками зміни глави НБУ.
Але саме оперативна реакція регулятора і може гасити подібні спроби. Як це було в перший день після відставки Якова Смолія, коли Нацбанк продав $ 150 млн і погасив першу хвилю паніки. Аби таке бажання припиняти спроби розгойдування курсу у НБУ зберігалося і після змін в керівництві цього відомства.
Відео: Боротьба за крісло голови НБУ: лідери, перші втрати та курсові ризики
Сьогодні ж періодичні спекулятивні спроби розгойдати ринок продовжаться, а міжбанк буде повністю залежати від курсових завдань і поведінки великих місцевих компаній і нерезидентів. У разі надлишку пропозиції валюти на торгах — ми знову побачимо Нацбанк з інтервенціями з викупу долара.
Котирування міжбанку на 9 липня за прогнозом «Мінфіну» будуть перебувати в межах коридору: долар — 26,80 — 27,15 гривень, євро — 30,33 — 30,85 гривень.
На готівковому ринку — без особливих змін. Попит на валюту досить низький і обмінники при виставленні своїх цінників будуть орієнтуватися тільки на ситуацію на міжбанку та попит на валюту з боку громадян.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс в банках на 10 ранку: прийом 26,70-26,87 і продаж 26, 95-27,20 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,85-26,95 гривень та продаж 26,96-27,01.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 14