Аналітики агентства J. P. Morgan у зв'язку з відставкою глави НБУ Якова Смолія переглянули прогноз про зниження облікової ставки НБУ в 3 кварталі 2020 року. Раніше аналітики прогнозували зниження до 5%, тепер припускають, що вона збережеться на рівні 6%. Про це йдеться в прогнозі J.P. Morgan, передає Інтерфакс-Україна.
J.P. Morgan змінив прогноз облікової ставки. Причина — відставка Смолія
Що говорять аналітики
«Ці події (заяву Смолія про тиск — ред.) привносять ризики в наш прогноз подальшого зниження ставки на 100 б.п. у цьому кварталі до 5% (зокрема, тепер ми очікуємо, що ставки залишаться без змін за результатами липневого засідання правління НБУ) і в більш широкому сенсі підвищують невизначеність політики і ставлять під сумнів пріоритети політики президента та його команди», — заявили в JP Morgan.
ВІДЕО: Відставка Смолія і долар по 40: паніка чи реальність
У прогнозі йдеться, що заява Смолія може завдати шкоди відносинам з ключовими міжнародними партнерами та довірі інвесторів, особливо у зв'язку із зростанням невизначеності політики.
Читайте також: Рада НБУ відмовився призначати Чурия заступником голови Нацбанку
J. P. Morgan зазначають, що реакція ринку на цю новину була негативною, але помірною, зокрема гривня ослабла на 1,3% по відношенню до долара.
«З кінця 2021 року ми прогнозуємо поступове посилення грошово-кредитної політики, оскільки прогнозуємо, що економіка відновиться», — додали в агентстві.
Передісторія
- 1 липня 2020 року Яків Смолій подав президенту заяву про звільнення у зв'язку з відставкою за власним бажанням через «систематичний політичний тиск».
- 2 липня президент прийняв відставку. Підтримав відставку і профільний комітет Ради.
- Пізніше президент Володимир Зеленський провів консультації з керівництвом Національного банку та учасниками ринку щодо кандидатури нового голови НБУ. Зеленський ще раз зазначив, що необхідно зберегти незалежність центрального банку.
Читайте також: Мітинги, долар по 30 і друкарський верстат. Смолій назвав причину свого звільнення
Коментарі - 11
Низкая ставка также выгодна нерезам, тем кто привел к власти Зеню и кто греб овгз, они смогут их сбросить с меньшими потерями
Чому це НБУ має вказувати комерційним банкам під яку ставку та кому давати кредитні кошти? Про кредитну ризик-політику щось чули?
Це те ж саме, як комерційному бізнесу податкова буде вказувати відпускну ціну товару та зобов"язувати давати товар під виплату з реалізації!
Ну а видача державними банками таких позик бізнесу - це залізти в карман всіх хто платить податки.
Шкода що співвласник бізнесу не розуміється на таких елементарних питаннях. Бізнесу з такими власниками я б теж 100 разів подумав чи варто позичати кошти:)
А ви тут соплі про планову економіку яка вмерла з совком розмазуєте по клавіатурі!
Якщо будуть дурні що будуть брати під 100% — то це ринок, нехай беруть якщо банк таким ідіотам буде готовий надавати позики.
Ви знаєте що таке NPL та який рівень по ньому втрат при кредитуванні? А що таке операційні розходи від ведення діяльності? А чому тоді банки доволі часто залучають депозити дорожче ніж облікова ставка НБУ?
Зможете відповісти на ці елементарні питання — не будете нести свій «бред сивої кобили».
Ну і тоді відповісте, на скільки відсотків дорожче від собівартості продається товар українських виробників? Лише на декілька відсотків? То може зобов«яжемо вас продавати його з маржою не більше 5% від собівартості? Це те ж саме як і в банків вимагати видавати позики під відсотки, які ви бачите „справделивими“.
диву дивуюсь як такі невігласи в економічних питаннях ще можуть мати якийсь бізнес?.. З такими керівниками я б цей бізнес не кредитував (або надавав би кредити під височенні відсотки з врахуванням ризиковості діяльності та потенційного банкрутства під таким недолугим керівництвом), бо рівень знань ринкових економічних процесів у них на рівні початкової школи…
NPL - це проблеми банку, не мої. Моя проблема - знайти дешевий кредит.
Хоча з українськими банками взагалі краще не співпрацювати - тупість і ненажерливість їх просто зашкалює.
Маржа, яку ми закладаємо у своїх проектах - 20%, і я вважаю, що це дуже мало, нормальний бізнес дуже важко розвивати за умов такої маленької маржі. І тепер питання - як Ви пов'язуєте мою маржу з відсотком кредиту, що мені надає банк - це як рахувати вагу арбузів у літрах. Тобто, це ЗОВСІМ не пов'язані речі, ще раз - ЗОВСІМ.
І не Вам оцінювати рівень моїх економічних знань - бо у Вас їх, швидше за все, зовсім нема.
Далі говорити не бачу сенсу.
Я вашу маржу не пов"язую з вартістю кредиту, я вам приводжу елементарну аналогію, але й вона вам недоступна для розуміння:)
Поясніть чому для вас 20% маржі від собівартості мало, а для банка продаж його товару (послуга в вигляді кредиту) має бути з маржою в декілька відсотків?
Пускайте й далі соплі, стукайте по клавіатурі і мрійте що хтось такому невігласу взагалі позику надасть:)
Стільки води, а відповіді на питання так і немає - пускайте соплі і далі по своїй клавіатурі, і невіглас тут лише один - це Ви.
Всього найкращого.